Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir-Bursa yetmedi Mudanya deniz seferi 18 Haziran 2012 (ESBİG) 245 km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Geçen hafta içi planladığımız forumda da başlık açıp Bursalı dostlarımız ile organize ettiğimiz turumuzu kazasız belasız atlattık çok şükür.Öncelikle Bursada bizleri misafir eden tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler mükemmel bir gün geçirdik sayelerinde. Fazla söze gerek yok 245 km yol yaptık bugün bol yemek yedik, susadık sıcakladık, bir iki ufak kaza geçirdik, yorulduk ama herşeye değdi şimdi gelelim anlatıma...

Sabah 05:30 forumu kontrol ettiğim için geç kaldım buluşma noktasına giderken yere kapaklandık :) ben dizden şüphelenmiştim ama şu an ağrıyan tek yer üzerine düştüğüm sağ elim ve bileğim....

Buluşma noktasındayız Mehmet ile düşmemin değerlendirmesi bisikletin kontrolü(çok şükür zarar gören tek yeri yırtılan gidon bandı) ve yola çıkıyoruz .Bu tura katılmak için İstanbuldan otobüs ile gelen Abdullah yolumuzun üstünde inmiş otobüsten onu alacağız....

picture hosting

Abdullahı da alıp hızla yola çıkıyoruz...

hosting images

Çok hızlıyız sabah serinliğini kullanalım istedik zaten 20 dakika kadar plan dışı kaldık (düşmemden dolayı) Bozüyük e geldik bile 44 km

adult upload image

Bozüyük çevre yolu sonu bu yazıyı seviyorum mola veriyoruz...Muz ve enerji takviyesi.

hosting images

Hızlı olduğumuzu söylemiştim yaklaşık 50 km oldu ortalama gayet güzel...

adult upload image

gif hosting

Hemen yola koyuluyoruz hızdan dolayı fazla fotoğraf yok önce Murat dere rampasını çıkıyoruz sonra Mezitler iniliyor.Ortalama hız hala aynı kat edilen yol yaklaşık 90 km. ve Kınık maden suyu işletmesinde beleş maden suyu çeşmesi molası....

gif hosting

upload images

gif hosting

image hosting adult

Mehmet her zaman ki Mehmetliğini yaptı :) çantadan yarım ekmek çıkardı bir yerde okumuş vucudda karbonhidrat 15 dakikada bitiyormuş :) 15 dakikada bir yemek yemesi lazımmış :)

image hosting adult

İnegöle geldik bile kat edilen yol 110 km ortalama hız 34 küsürat ....

image hosting adult

free image hosting

Her sene inegöl köftesi yemek için Eskişehirden pedalladığım Orhanı geçiyoruz....

hosting images

Bursaya girişdeki tepedeyiz kat edilen yol yaklaşık 140-145 km ortalama hız hala 34 küsür.Barış Bizleri karşılıyor.....

hosting images

Bu noktadan sonra çok hızlı bir iniş ve Mudanyaya gitmek için çevre yoluna geçiş ama çevre yolu acılarla geçti tters rüzgar güneşin tepeye çıkması yorgun vucutlar ve biten su :) çevre yolunda da olmayan benzinlik ve çeşme yaklaşık 20-25 km bu şekilde yol aldık susuzluktan kırılmak üzereyken çevre yolunun Mudanya çıkışına 3 km kala Murat abinin karavandan bozma çay ocağı ve soğuk meşrubat işletmesini buluyoruz çölde vaha misali sarılıyoruz.Allah Murat abiden razı olsun onun bu yerini kapatmaya çalışan ceza kesen karayollarına da kahrolsun :) fiyatlar makul kola buz gibi şişeden güleryüz iyi daha ne olsun :)

upload images

Çevre yolu bitiyor Mudanya rampasına tırmanmadan hemen önce Bursanın ünlü İskendercilerinden bir tanesinin şubesine dalıyoruz artık iskender ve şıra zamanı....

adult image hosting

image hosting

upload images

Ve yemekten sonra rampayı tırmanıp Mudanyaya inişe geçiyoruz...

jpg upload

Mudanyaya inince Abdullah İstanbula dönmek için Hızlı feribot biletini alıyor bizden ayrılacak.Sonra duşu olan bir plaj noktası bulup denize giriyoruz ama deniz hem çok dalgalı hemde çok kirli o yuzden sadece belimize kadar girip bacaklara soğuk masaj etkisi vermeye çalışıyoruz gayet de başarılı oluyor tüm yorgunluğumuzu alıyor....(bu kısmın fotoları ayrıdır :) )
    Sonra plajın cafe bölümüne geçiyoruz duşlarımızı alıp ve bizleri ziyarete Ramazan Bozkuş ile Feyza Alfatlı geliyor.

upload images

picture hosting

jpg upload

Çaylarımızı içip Mudanya antlaşmasının yapıldığı müzenin önüne gidiyoruz....

free image hosting

image host

Sonra deniz mahsullerinden oluşan bir akşam yemeği ve geri Bursaya dönüş başlıyor.....

picture hosting

şehire girdiğimizde Diğer Bursa ekibinden arkadaşlar bizlere katılıyor....

hosting images

Otobüs terminaline ulaşıp biletlerimizi alıp muhabbet ederek otobüs saatini bekliyoruz.....

hosting images

Bisikletler yerleşti....

adult image hosting

Ve mükemmel uğurlama....

picture hosting

Bugün 245 km yol yaptık,deniz sezonunu açtık çok güzel insanlardan oluşan bir bisiklet ekibiyle yüz yüze tanıştık(forumdan ve faceden konuşmamıza rağmen yüz yüze kısmet olmamıştı) kısaca çok güzel bir tur geçirdik.Tura katılan Mehmet Gürsoylu ve Abdullah Uluşerbeti kutlarım.yaşlarına rağmen çok güzel performans çıkardılar (biraz fırça ile oldu ama oldu :) ) Bize eşlik etmek için yaklaşık 100-110 km yol yapan Barış Turana ayrıca teşekkürler.tek tek isim saymayayım liste kabarık :) bizleri uğurlamak için otobüz terminaline gelen ve bizlere eşlik eden tüm Bursalı pedalseverlere sonsuz teşekkürler.İadei ziyaret için Eskişehire bekliyorz burada bir evleri olduğunu unutmasınlar.Bizler unutulmaz bir gün daha yaşadık.Okuduğunuz için sizlere de teşekkürler.....

2. perizag

perizag Aktif Üye

Seviye:
    Aylardir gitmeyi bekledigim evimi cok güzel gezmissiniz özendim vallahi :)

Yolunuz acik olsun .

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Böyle bir gezi sonunda artık herhalde salı akşamına kadar yatar kalırım diye düşünürken sabah 5 te uyandım.O denizde soğuk su masajı cidden çok işe yaradı abi.Size eşlik ederken bende gün içinde yeni birkaç şey öğrendim.Yeni lastikleri her koşulda denemiş oldum ve gerçekten o inceliğe rağmen yol tutuşu,sağlamlık ve akıcılığı ile tam tur lastiği olduğunu anladım.Çevre yolunda yokuşlarda vites sistemini daha randımanlı kullanmayı ve kendimi yormadan kendi fiziksel özelliklerime göre nasıl daha rahat tırmanabildiğimi keşfettim.Murat abinin vahasını keşfettim.:D Ben bir çevre yolu turu daha yapmak istiyorum önümüzdeki Cuma.Büyük ihtimal hızımı alamaz akarım Mudanya sahile.Geceleri çalışmanın nimetlerinden faydalanayım değil mi? :D

4. bozkusramazan

bozkusramazan Kıdemli Üye

Seviye:
    benim için her şey çok güzeldi sizlerle bisiklet sürmek yeni iki arkadaşla tanışmak onların samimiyetleri harikaydı öncelikle Ferhat abime bursaya bu güzel 2 güzel insanı da getirdiği için çok teşekkür ederim inş. bir kusurumuz olmamıştır. iadeyi ziyaret yapmayı çok isteriz diğer eskişehirli kardeşlerimizle tanışmayı uygun bir zamanda mutlaka geleceğim tekrar güzel bir turda görüşmek üzere hoşçakalın

Ferhat Köse ve Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  5. bozkusramazan

Seviye:
    [​IMG][/URL][/IMG]
    YAPTIĞIMIZ MUDANYA TERMİNAL YOLU
    [​IMG][/URL][/IMG]
    ASLINDA YAPMAK İSTEDİĞİM YOL AMA MALESEF ÖZDİLEK ÖNÜNDE BEKLEYEN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN YOLU BİRAZCIK UZATTIK

Barış TURAN bunu beğendi.
  6. bozkusramazan

Seviye:
    [​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    13.2 KM KADAR UZATMIŞIZ YOLU MALESEF :)
    21 OTOBÜSÜNE YETİŞTİREMEDİK MALESEF BENİM HATAM YOLU KISALTALIM DERKEN UZATTIK BİRAZCIK

7. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık arkadaşlar, gönül isterdi beraber olmayı ama hafta içi izin almak zor...

Barış TURAN ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ne zaman bitecek derken 245 km yol yaptım.Kendi sınırlarımı epey zorladım.Bu turu düzenleyen Ferhat abime ve Bursada bizi karşılayıp ağırlayan,güzel bir gün geçirmemizi sağlayan tüm Bursalılara sonsuz teşekkürler.Sayenizde hayatımın en büyük deneyimlerinden birini yaşadım.

9. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Birlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemişsiniz.Performance turuda olmuş.Resimler ve sizlerde harikasınız.Yüreklerinize ve ayaklarınıza sağlık.

Kazasız ve arızasız bol pedallarınız olsun...

10. abdullah uluşerbet

abdullah uluşerbet Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    seninle aynı duyguları paylaşıyorum mehmet =) gerçi ben 210 km yaptım ama bu benim için inanılmaz birşeydi. herkese ve herşeye çok teşekkür ederim

11. burhan alfatlı

burhan alfatlı Aktif Üye

Seviye:
    Son dakikada da olsa sizleri en azından uğurlamaya yetişebildim terminale,fotoğraflarda görüldüğü üzere çok güzel bir gün geçirmişsiniz...en yakın zamanda bekliyoruz tekrar ))

12. Özgür BOZKURT

Özgür BOZKURT Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Müthiş bir tur, hem sportif hem turistik açıdan oldukça doyurucu olmuş :) , sonunda MTB yi sattırıp yol bisikleti aldıracaksınız bana, o olacak :D

Mehmet_Gürsoylu ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tek tek cevap yazmayayım genel bir cevaplama göndereyim.Öncelikle Ramazan Bozkuş,Barış Turan,Burhan Alfatlı-Abdullah Başkır (soy adnı yanlış hatırlamış olabilirim) ve eşleri,Ahmet Tarık Ok ve adını şimdi hatırlayamadığım diğer arkadaşlar herşey çok güzeldi mükemmel ağırladınız bizi uğurlama kısmı ise mükemmeldi sanırım hiç bir bisikletçi otogardan böyle uğurlanmaz:)

Mehmet İle Abdullah yolda sizleri fırçalasam da ( başka türlü çevirmiyorlar :) ) sağlam bir kondisyon yaptınız sizin şanssızlığınız ben dün olmadığım kadar formdaydım :) şu an hepimiz bilgidsayar başına geçtiysek demek ki ağrı sızı da yok dah ane olsun bir sonraki İznik turu 300 km :) otobüs ile dönme yok tam daire yapacagız hazırlanın :)

14. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ağustos sonu daha gün ışımadan yola çıkıp 1 gün içinde Eskişehir'e varmayı planlıyorum abi.İnegöl rampası ve mezitleri sabah aradan çıkarmak istiyorum.Yoksa o yol bitmez. :D

15. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel olmuş. Bisikletin azizliğinie ugradım. Ön vitesi kusursus bir şekilde ayarlarken kendiliğinden bozulan arka vites beni çıldırttı.Yağlayınca oldu sanırım. Ama olsun gitmiş kadar oldum bidahaki sefere artık. Ayaklarınıza sağlık.

16. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    son dakikaya kalmış olsakta mecburiyettenti sınav malum :D ama yetiştik sonuç olarak Altıparmaktan otobüse 7 dakikada varmakta iyidi normalde güvenliklerin çoktan peşimize düşmüş olması gerekiyordu da sanırım çok hızlı geldik fark etmediler bile :D bir köşeden fırlayıp çıkamayacaklarmı acaba diye beklemedim değil hani :D

Eskişehir ekibininde ayakların sağlık bu sefer size eşlik edemedik umarım başka bir etkinliğnizde kalabalık bir ekiple yanınızda oluruz :)

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Barış sen bu turu yap Mezitlerin başında karşılamak benden olsun.Gerçi Eskişehire 85-90 km ama gelmeyen ne olsun :) bizi karşıladığın rampadan sonra bir o kadar daha rampa var sonrası inegöle kadar iniş.İnegölden sonra hafif tırmanma başlıyor yüzde 2-3 arası Kınık maden suyu sodası ile yüzde 10 seni bekliyor 10-12 km :) Mezitler sonu tatlı iniş Bozüyüke kadar Bozüyük çıkışı 3-4 km lik Poyra rampası seni bekliyor sonrası güzel :) sen karar ver nokta nokta detayları konuşuruz.Söylediğim gibi kendini küçümseme sağlam pedalcısın .......

18. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ...ama km özürlü :D

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dikkat ettiysen o özüründen tur anlatımında bahsetmedim sen kaşındın :) çok uzunluk özürlü gördüm ama 100-200 metreyi tarif için 2 km ileride diyen ilk sensin :)

Mehmet_Gürsoylu ve Barış TURAN bunu beğendi.
  20. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hatalar da benim abi,olsun.Eminim bu da düzelir pedal ata ata.:D