Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir-Bursa Buluşması İnegölde Köfte (30 Eylül 2012) 225 km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Haftasonuna doğru birden aklımıza gelip paylaştığımız turumuzu bugün hayırlısıyla tamamladık.Bizler Eskişehirden 110+110 km Barış Turan dostum Bursadan 45+45 üzerine bizi karşılamak için 20+20 üzerine birde iş yeri, ev 20 km yapıp 150 km ile turlarımızı bitirdik.Anlatıma geçmeden şunu da belirteyim daha önceki tur anlatımlarım da olmayan (yazı olarak yazdığım ama görsellemediğim) km saati fotoğrafları olacak sebebi bazı inanmayan arkadaşlar çıkıyor onu engellemek adınadır :) şimdi gelelim anlatıma....

Evet genelde sabah geç gelenlere ben fırça atarım ama bu sabah ben geç kaldım :) zaten fotoğrafta gözler kapalı halen uyuyorum :) Ben Onur ve Ömer.Kader 2 km ileriden katılacak.....

Uploaded with ImageShack.us

Kaderle de buluştuk.....

Yola çıktık ama bu noktadan sonra bazen insanın günü farklı olur öyle bir gündeydik biraz hızlı gitmişiz :) antremansız olan Kader ve hastalığını atlatamamış Onur Bozüyükte çorba içip dönme kararı aldı.Tur uzun ve ağır olduğundan bende onayladım bu kararı.Nasılsa daha çok km yapacağız onlar ile....

Bozüyük çıkışı 50 nci km ufak bir muz artı soda molası. ortalama hız 34 bunun içerisinde 7 km lik şehir içi (15-25 km hızlar) da olduğu için şehirlerarası kısımda oldukça yüksek sürat yapmışız ortalamayı sağlamışız....

Bu yazının altında hep biz fotoğraf alırız bu sefer bisikletlere verdik bu şansı :)

Hemen yola koyulduk gölgeler bizden hızlı.....

Çok sevdiğim Meşhur Muratdere rampası .Ömer bu rampayı ilk görenlerin kısaymış çabuk çıkılır yorumunu yapmadı :) teknik adam olduğundan ilk cümlesi abi arabalar hızla gidiyor ama yokuş bitmiyor ortada bir yerde tıkanıyorlar dedi :)

ve artık Mezitlere iniyoruz.....

Bu fotoğrafı aldıktan sonra olmaması gereken bir şey oldu aşırı sert karşıdan rüzgar aldık 35 km hızı zor koruduk.....

mezitler bitti tünel fotoğrafı.....

Ve Barış Turan bizi karşılamaya buraya gelmiş......

Km saati değerlerini göstereyim yanlış anlaşılma olmasın :)

İnegöl girişi......

İnegöle kadar arkada rüzgardan korunmalı gelen Ömer köfteci Orhanın tabelasını görünce nedense şaha kalktı :)

111 km benim evden Köfteci Orhan.....

Yaklaşık 2.5 saat yemeklerimizi yedik doyasıya çaylarımızı içtik.Kısaca çok güzel bir sohbet ile yorgunluklarımızı attık......

Geri dönüş başladı ama hava sıcaklığı bizi yanılttı.....

Kınık maden suyu sodası işletmesinde beleş maden suyu içmek için ufak bir mola .Moladan hemen önce yoldan satın aldığımız şeftali molası da denilebilinir.....

Kınıktan sonra tırmanma sertleşiyor 10-15 km tırmandıktan sonra yoldan aldığımız elma ve armut molası :)

Ve artık Muratdere rampasının zirvesindeyiz bu taraf inegöl tarafı kamyonun yanındaki siyah nokta Ömer :)

Bu taraf da Eskişehir yönü .......

Bozüyük çevre yolundaki mcdonalds amcada dondurma molası verdik ama fotoğraf almayı unutmuşum hareket edince çektim.....

Bu nokta da Eskişehir yolundaki son sert rampa .Çıkanlar bilir Poyra rampası.185 km pedal çevirdikten sonra çıkması hiç hoş değil.....

Eskişehire 20 km kala havanın karanlık olma durumundan dolayı Ömerden müsade istedim (Ömer diz ağrısı nedeniyle ve 11-23 ruble sebebiyle ve yorgunluk eklenince yavaşlamıştı) ve ben biraz hızlı ilerledim eve kadar durmadım ve turu bitirdim......

Tur sonu rakamsal değerler.Burada beni en çok sevindiren ortalama kadans bilgisi.Bu zorluktaki bir turda bu ortalamayı tutturmuş olmam beni çok sevindirdi.Demek ki her şartta en normal kadans değerim olan 85-90 sayısını bu çeşit uzun bir turda da tutturabiliyorum....

Kıssadan hisse tur anlatımı bitti .Çok güzel bir turdu kazasız belasız atlattık çok şükür.Turda bana eşlik eden Ömer'e .İnegölde bizi yalnız bırakmayan Barışa.Sabah bizlere eşlik eden Onur ve kadere sonsuz teşekkürler....

2. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Gönül isterdi ki bütün karelerde bizde olalım ama antremansızlık ve sabah ilk başta fazla zorlama çok yıprattı beni..:) uzun nefes alışlarda hala karnıma bi sancı giriyo valla :) İnş bir dahaki sefere köftelerimizi yiyeceğiz...Herkese teşekkürler..Elinize ayağınıza sağlık :)

ömer korkmaz ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    İnanmayın arkadaşlar 1 şeftali 1 armut ile o kadar yol gidilmez :) Abilerim ayaklarınıza sağlık gene çok güzel bir performans turu çıkartmışsınız.Hesapta son güne kadar benim de gelme olasılığım vardı ama ders saatleri ve antremansızlık göz önüne alınınca bu turu pas geçmek zorunda kaldım.Barış abi gelemediğim için kusuruma bakma en yakın zamanda Ferhat abiyi ayartır gene bi inegöl olmadı Bursa turu düzenleriz yada sen gelirim dersen seni Eskişehirde ağırlarız :) Ömer abi seni de tebrik ederim iyice aşıyorsun kendini.Ankaradan sonra böyle rampası bol bir yolu bitirmek kolay iş değil hem de o sıcağa rağmen.Katılan herkesin ayağına sağlık...

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mehmet bir buçuk porsiyon inegöl köftesini unutma 4-5 bardak çay yaklaşık 3 litre su bir dondurma,3 kişi 2.5 litrelik kola benimkiler .Ömer arada metro yedi ama kaç tane bilemiyorum :)
    Acele yok Kader yavaş yavaş her şey olur.Geçen hafta yaptığın Dikey Limit turu bu tur kadar ağırdı merak etme.O turu Eskişehirde o sürede 10 kişi anca çıkarır bir tanesi sensin.

Mehmet_Gürsoylu ve Kader Kerem bunu beğendi.
  5. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    mehmet sen farkında olmayabilirsin ama, bu tür cümlelerde bazı abla ve abilerin kalbi bi hızlanıyo...
    bu çocuk bisiklete dalıp derslerin peşini bırakır mı acaba diye =)

aman dikkat!! sen bi şu dersleri yoluna koy.. mesleğini al eline... bisikleti zaten halledersin... bak bütün şampiyonlar 35 yaş üstü ;)

Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  6. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Abi sağolasın valla veriyon gazı :D :) olcak inş yavaş yavaş artık daha fazla çalışcaz napalım:)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    O abi ve ablaların kalbi boş yere hızlanmasın dersi de bisikleti de bir arada götürebiliyorum şimdilik :) 25 gündür bisiklet süremiyorum buna ne kadar birlikte götürmek denirse artık :) Bu tura da zaten dersler yüzünden katılamadım genelde hafta içi boş oluyorum.Eeee bütün gün ders çalışmıyoruz ya boş vakitleri de bisiklete ayırmak lazım :)

CandanC bunu beğendi.
  8. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    tamam o zaman =)

9. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Turunuzu teknik detayları ile inceledim. Çok başarılı bir yol katetmişsiniz. Özellikle gidişi kolay, dönüşü zor olması dolayısıyla tebrik ederim. (Eskişehir- İnegöl arası için söylüyorum. Önce İnegöl-Eskişehir, sonra Eskişehir- İnegöl olsaydı, daha zor olacaktı).
    Ömer' in antrenman eksikliği olduğu aşikar. Ferhat' ta yazmış zaten. 11-23 standart bir dişli takımı. Ben 45' ime kadar 13-21 kullandığımı düşününce, kamyon trafiği olan her yola yetmesi lazım diye düşünüyorum.

Resimleri görünce ne kadar üzüldüğümü tahmin edemezsiniz. Bu kadar bisikleti seven insanların 5-6 şeritli yollarda bisiklet kullanmak zorunda(!) kalmaları, çok acı verici bir durum. Avrupa insanı, böyle bir turu hemen hemen hiç bir ağır vasıta ile aynı yola girmeden yapabiliyor.( Biz de, yüzümüz kızarmadan olimpiyatlarda niçin sonuncu olduk tartışması yapıyoruz, bisikletçilerimizi yerden yere vuruyoruz.):(

Daha güzel, motorlu taşıtsız parkurlarda görüşmek dileğiyle, tekrar tebrik ederim.

10. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    hala şehir bisikletinde direnen bizleri kıskandıracak bir tur olmuş. Heleki şu 35 km. ortalamayı görünce.

11. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Pazar günü Kayseri nin incesu ilçesine 10 kadar bisikletli ile tur yaptık. Grup hercai idi ve trail dahil her türlü anlayışı bir arada bulmak mümkündü. Dönüşte gruptan ayrıldım ve kendi başıma pedalladım 36.66 km lik mesafeyi (10-15 km lik kısmı yol yapımı nedeniyle oldukça stabilize) 1.5 saatte aldım. İki kez 5 er dakkadan mola verdim. Ortalama hızım 25 km çıkıyor. Scott sub30 bisikletle ve aynakolu 52 dişli olarak değiştirilmiş. Sizin yaptığınız ortalamaya imrenmemek elde değil. Demekki bisiklet dedin mi illaki race lazımmış...

12. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Tamamen bir ifade hatasi. Özür dilerim."...... Önce İnegöl-Eskişehir, sonra Eskişehir- İnegöl olsaydı, daha kolay olacaktı..."seklinde olmasi gerekir.
    Gece vakti öksürüklü ve uykusuz böyle hatalar olabiliyor.

13. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat Kardeşim senin, Ömer kardeşin ve Barış kardeşin ayaklarınıza sağlık, hafta sonu hava gerçekten sıcaktı, tebrik ederim. Kat ettiğiniz km az değil. Güzel kareler yakalamışsın Ferhat kardeşim onlar için ayrıca teşekkür ederim.

14. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok iyi yaptınız bu köfte işini.Köftenin yerini de iyi seçmişsiniz,imrendik yani.Ayrıca ortalama hız da son derece başarılı.Hepinizi tebrik ederim.

15. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Valla 5 sene öncesine kadar böyle yollar da yoktu, ne bir şerit ne bir banket...

ihtiyar ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  16. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Havuz problemı gıbı tur olmus benımkı,ama musluktan su degıl kınık dogal maden suyu akıyordu. :D Ferhat abı orhanda bıraz daha kalsak uyuyacaktım neredeyse ama ınegol rampası aklımı basıma getırdı.Bu arada rampa ınısı radar tabelada 78 ı gordum,hız ne acayıp bırsey.

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi sabah mesajını okudum ama mesaiye geç kaldığımdan cevap yazamamıştım.Çok teşekkürler güzel cümlelerin için.Ben zaten söylemek istediğini anlamıştım sende düzeltme yapmışsın.Dönüşün daha sert olduğu turları çok seviyorum bende.Yol mevzusuna da gelirsek.Eskişehir olarak Ankara ve Bursa istikametleri çok güzel yollar.Asfalt kalitesi çok güzel emniyet şeritleri yeterli.Kütahya tarafı bozuktu onuda yapıyorlar inşallah çabuk biter.Fakat bu inegöl güzergahında yaklaşık 3 yıldır senede 2-3 defa giderim mezitler bölgesinde inşaatı hiç bitmeyen 5 km lik bir alan var ki neden bitmez bu yol çalışması anlamış değilim.İnişte sıkıntı olmuyor hızlı olduğumuzdan ama çıkışta hep sorun yaşıyoruz.Bu turda bir defa yoldan çıktım bir kamyon da teyet geçti alıştık artık buna şükür.

Çok teşekkürler Derya abi.Bir anda aklımıza geldi hemende gerçekleşti güzel de oldu sezon kapanmadan yapabildiğimiz kadar yola devam.Bu sene trainer de aldık ama hiç kullanmak istemiyorum. kar kış binerim sağlıktan bir engel çıkmaz ise eğer.

ihtiyar ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Barış ben geçen sene Bursa turunda yazmıştım o inişte 85 i gördüm sonra korkup frene asıldım diye :) o yokuş cidden çok sağlam.Hız değil acaip olan yaşattığı adrenalin :) insanı gençleştirir ömrü uzatır :) eskiden forumda bazı arkadaşların imza kısımlarında yazardı çok hoşuma giderdi:

"MTB ciler neden genç gösterir ,çünkü çamur cildi güzelleştirir" diye onu yol bisikletine uyarlayalım :

"Yolcular neden genç gösterir ,çünkü hız kalbi güçlendirir" olabilir mesela :)

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Cüneyt abi çok teşekkürler güzel cümlelerin için.Hazırlan seneye sana da bir inegöl yaptıralım dönüşü otobüs ile Ankara yaptırırız sana....

Derya Keçeci bunu beğendi.
  20. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yolcular neden genc gosterır?Cunku ruzgar butun olu hucrelerı sıyah noktaları soker atar.(Dermotolojık olarak olmasa da aerodınamık olarak kanıtlanmıstır) :)