Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

EskİŞehİr-bolu İlk Uzun Yol TecrÜbem....

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Bülent ŞİMŞEK tarafından paylaşıldı.

1. Bülent ŞİMŞEK

Bülent ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletciliği ciddi anlamda yaşam biçimi olarak benimsemeye başladıktan sonraki ilk uzun yol tecrübem olan bu turu siz değerli yol dostları ile paylaşmak istedim.Nisan ayı içinde gerçekleştirdiğimiz bu tura pazar sabahı Eskişehir den başladık ve 280 Km sonunda Bolu merkezde salı akşamı tamamladık.Mevsim itibari ve kamp yaptığımız yerlerin irtifası nedeni ile özellikle geceleri düşük sıcaklıklar ve yolun büyük bir kısmını oluşturan dik rampalara rağmen zevkli ve çok deneyim kazandığım bir tur oldu.Tabi bunda pirimiz Fatih abimizinde katkılarını vurgulamamak olmaz.Ve işte hareket zamanı.son kontroller yapıldıktan sonra yola çıkıyoruz..

Zorlu bozdağ rampasını çıktıktan sonra bir mükafatmış gibi sakar ılıcalar bizi bekliyordu.Birkaç saat dinlenme ve biraz resim aldıktan sonra Laçine doğru yola koyulduk..

Burası ilk gece kamp kurduğumuz Laçin in karşısında sakarya nehri kenarında kuytu bir yer.Sabah erken vakitde kahvaltının ardından Nallıhan a doğru yola koyulduk..

Bir sonraki kamp yerimize varmak için zorlu rampalar bizi bekliyordu.Misapfirperver bir amca demli çayı ve hoş sohbeti ile turumuza renk kattı..

2. Bülent ŞİMŞEK

Bülent ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ikinci kamp yerimiz Nallıhan a gelmeden bir yerdeydi.Sabah kalktığımızda çadırımızın üstü ince bir buz tabakası ile kaplıydı.

Seben yol ayrımında Gölcük mü Abant mı ikilemi yaşasakta planladığımız gibi Mudurnu üzerinden Abant güzergahını tercih ettik..

Dere kenarı yemek molası...

Ve sonunda akşam olmak üzere iken Mudurnuya varıyoruz.Aslında yemek molası verip bir miktar daha yol gitmeyi planlarken,Mudurnuda bize ilgi gösterip çay ikram eden bir abimizin tavsiyesi ile Mudurnuya 4 Km mesafedeki Babas kaplıcalarına gittik.Bizden başka kimse yoktu.Termal su ile dolu sıcacık havuzda yüzmenin verdiği rahatlığı anlatamam.Ortamın manzarasına ise sabah şahit oluyor ve yağan kar ve orman manzarası ile mest oluyoruz...

Sağlam bir kahvaltıdan sonra sıkı Abant rampaları bizi bekliyor.Yolda bir koyun sürüsü ve daha biz oradayken doğan bir kuzu görüyor ve yolumuza devam ediyoruz.

Yavaş yavaş irtfa alıyor ve karlı zirvelere doğru ilerliyoruz..

Ve muhteşem Abant manzarası..Dinlenmek ve yemek yemek için kısa süreli bir kamp kuruyoruz.Amam birden tipi bastırıyor..

Tipi şeklinde yağan kar lapa lapa yağmaya başlıyor ve o yağan kar eşliğinde Bolu merkeze kadar çoğunlukta yokuş aşağı süzülerek ,akan küçük pınarların şırıltıları,eşsiz orman manzarası eşliğinde ilerliyoruz..

Bolu merkeze vardığımızda akşam olmuştu.Otobüse binerek Eskişehire doğru yol aldık.Sabah 4 gibi Eskişehire vardık ve sabah 7 de mesaideydik.Yorgunduk ama aklımızda gezdiğimiz yerlerin güzelliği ve zoru başarmanın verdiği mutluluk vardı.O bölgedeki arkadaşlar bisiklet sporu için çok şanslılar bunu belirtmek isterim.Daha farklı rotalardada oralarda gezinmek ümidiyle..

3. ramazan gündüz

ramazan gündüz Üye

Seviye:
    Fatih abiden bu tur ile ilgili anıların bi kısmını dinlemiştim Bülent abi, fotoğrafları da görünce tam bi bütünlük oldu şimdi.
    ama gerçekten zorlu ve bi o kadar manzaralarıyla güzel bi tur.

Bülent ŞİMŞEK bunu beğendi.
  4. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Harıka bır gezı olmus ayaklarınıza saglık

5. berkun erdoğan

berkun erdoğan Yeni Üye

Seviye:
    Çok hoş bir gezi olmuş.Özellikle karlı dağlardan o mis gibi ayazı solumak insana başka bir tat vermiştir.:)Ayaklarınıza sağlık..

6. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tebrikler arkadaşlar. Çok güzel bir bölgede zevkli bir tur yapmışsınız. Paylaştığınız için teşekkürler.

7. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Çok güzel ama bir o kadar da zor tur yapmışsınız. İlk fotoğraftaki yüklü bisikleti görünce şaşırdım ama ikinci bisikleti görünce şaşkınlığım daha da arttı. bu şekilde yüklenmiş bisikletlerle onca yolu yükü döküp saçmadan tamamlamanız bile büyük başarı. Haziran sonunda İstanbuldan başlayıp Yalova üzerinden 1 günde 230 km yol katederek Eskişehire gittiğimiz turda bisikletimin port bagajındaki küçük sırt çantam kaymış ve çantayı tutan bagaj lastiğim ile çantanın üzerindeki yağmurluğum rubleye sarılmıştı. Biz turu Mayıs sonunda yapmamıza rağmen gece hava oldukça soğumuştu ki sizin tur yaptığınız tarihte herhalde ısı sıfıra yakındı. Bütün zorluklarına rağmen yaşadıklarınız ve gördükleriniz herşeyi unutturmuştur. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

8. alper öztürk

alper öztürk Aktif Üye

Seviye:
    Cesaret isteyen bir tur. Tebrikler :) Ayrıca fotoğraflar çok hoş :)

9. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Orhan Abi. Bilecik, Bolu, Ankara ve Eskişehir illerinin sınırlarının kesiştiği bu bölgelerde çok güzel parkurlar var. Üstelik askerliğimi Bilecik'in Söğüt ilçesinde kısa dönem olarak yaptığım için biliyorum o civarı. Umarım bir gün oralarda birlikte pedallarız.

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  10. Orhan Kılıç

Seviye:
    Sevgili Cem adeta tur rehberi gibisin. İstanbulun içindeki rotaların yanında şehir dışındakileri de biliyorsun. Hadi yaza kadar al artık şu bisikletini de birlikte pedallayalım.

11. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Öncelikle çok güzel bir rotada, büyük zorluklarla (başta soğuk) gerçekleştirdiğiniz bu güzel turu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Bu rotanın bir kısmını da dahil benim de bu bölgede tur planım vardı.
    Bolu-Karacasu'dan Gölcük'e oradan da Seben istikametine devam edip Mudurnu yoluna bağlanarak sizin geçtiğiniz yoldan Abant'a inip oradan da Bolu'ya geri dönmek...
    Bu yolu araba ile geçip güzelliğine hayran kalmış ve mutlaka bisikletle de geçmeliyim diye düşünmüştüm. Sizin turunuzu okuyunca da hem çok imrendim hem de çok iştahlandım.

Tekrar teşekkürler.

Kazasız ve keyifli turlar

five

12. emre ersoy

emre ersoy Forum Bağımlısı

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Güzel gezi olmuş ayaklarınıza sağlık.
    Bu güzel kareleri bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Yunus YILMAZ ve Bülent ŞİMŞEK bunu beğendi.
  13. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    size "muhteşem ikili" demek istiyorum izninizle... muhteşemsiniz!

iyi pedallar

14. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletim var Orhan Abi. binRR kullanıcı adını taşıyan Ertan, bana Libero marka bir yol bisikleti hediye etti ve onu yılbaşı akşamı teslim aldım. İyi bakılmış ama eski bir bisiklettir kendisi ve 15 vitesli. Onu 19 Ocak'tan sonra iyi bir dağ bisikletiyle değiştirmeyi planlıyorum.

15. Orhan Kılıç

Seviye:
    Buna çok sevindim. Her ne kadar tanımıyor olsam da Ertan'a jesti için bende teşekkür ediyorum. Güle güle kullan. O zaman artık birlikte turlamaya başlayabiliriz. ne dersin?

16. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Turlarını yakından takip ettiğim sizinle aynı yere doğru pedallamayı çok arzu ederim. Ancak öncelikle emeklerimin boşa gitmemesi için ve teze başlayabilmek adına vermem gereken 17 Ocak'taki yazılı ve 19 Ocak'taki sözlü olmak üzere doktora yeterlilik sınavlarını vermem gerekiyor.

Orhan Kılıç bunu beğendi.