Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir-Bilecik-Sakarya-Bursa 15 saat 360 km haydi hayırlısı.(07.05,2013)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Uzun zamandır planlamamı Eskişehir -İstanbul olarak yapıyordum senenin ilk 250 km üstü turu için ama genel yorumların hepsi tem otoyolunda bisiklet kullanmanın çok tehlikeli ve egzos gazlarından sakıncalı olduğu yönünde olunca kafamdaki alternatif rotayı hemen devreye soktum :) Plan hazırdı ama zaman ne zaman olacaktı onuda dün Değirmendereden dostum Hüseyin ile konuşurken bu hafta olmasına karar verdik.İlk plan cuma günü idi ama hava şartlarını inceleyince bu salı günü olması cok daha mantıklı geldi. turu bu salı 07.05.2013 tarihinde yapmaya karar verip sosyal paylaşım sayfasında yayınladım.izmirden Şerif Şentürk kardeşimde katılmak isteyince sakınca görmedim katılırsa beni çok memnun eder muhabbet edecek arkadaş olur yol boyunca :) şimdilik gelişmeler bunlar turun rotası aşağıdaki gibidir.detayları resmin altına yazayım.....

Görüldüğü üzere 360 km olduğu için yapılabilecek en kolay rotayı aradım :) Yalovaya kadar çok keyifli olmasını düşünüyorum Yalovadan Bursaya giderken sıkıntı yaşanabilecek rampalar mevcut gözüküyor yaşayıp göreceğiz inşallah.

Tura 06:00da başlamayı düşünüyoruz
    12:00 da 180 km uzaklıktaki Sakaryada Hüseyin bizi karşılayacak.
    13:30 a kadar yemek ve dinlenme
    13:30-17:00 arası yaklaşık 100 km lik Sakarya Yalova kısmı
    17:00-21:00 arasıda Yalova-Bursa yapacağız.

Bursadan Ahmet Tarık Ok elinde telefon bizleri bekleyecek yolda birşey olursa araba ile kurtarmak adına:) Ramazan da bisikleti ile müsait olursa yalovadan bizlere eşlik edecek Hüseyinden Yalovada ayrılacağız :)

Şimdilik genel plan bu Bursada bir iskender yiyip otobüsler ile ben Eskişehire,Şerif İzmire geri dönecek .

Bu süreç içerisinde zamanı uzatmadan görüşmek tanışmak isteyen beraber pedallamak isteyen olursa özelden telefonlarımızı alıp değerlendirebiliriz.

Turu tüm annelere adıyorum bu hafta anneler günü olması dolayısıyla.......

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Kolay gelsin abi pedallamaya başlayalı daha 1 hafta olmasa ben de geleyim derdim,salı günü de okul yoktu:)Ama durduk yere dizlere sövdürmeye gerek yok:)biraz toparlansınlar.Yolunuz açık olsun.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Güzel plan olmuş Ferhat kolay gelsin.Yalovadan Orhangaziye kadar çıkarsın;Orhangazidan Gemliğe kadar keyifle inersin artık Allah ne verdiyse.Gemlikten yine çıkmaya başlarsın,birincisi kadar zorlu olmasa da trafiği çok yoğundur,çook dikkatli olmak lazım,deliler var.Sonra Bursa otogarına kadar iniş ve düz yol.Yalovaya kadar 290 km yol yapıp,son 60-70 km'si de Yalova-Bursa olunca bize "Allah kolaylık versin" demek kalır.Yani yolun zoru sona,tur keyfi de sana kalmış :)

Ayrıca vakit olsa hiç düşünmez tur'un bir ucundan tutardım.yolun açık olsun kardeşim.

4. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat Abi;

Gerçi sen biliyorsundur diye tahmin ediyorum ama bilmiyorsan Köfteci Yusuf'u kesinlikle tavsiye ederim. Oranın köftesi yanında, iskenderin esamesi okunmaz.

O bölgede 3-4 tane şubesi olması lazım. Yol üzerinde muhakkak raslarsınız.

5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    YHB (yüksek hızlı bisiklet) in ile güzel fotolar bekliyoruz.

6. Ozan Güner

Ozan Güner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok var yol üstünde İstanbul'a varana kadar peşini bırakmıyor Köfteci Yusuf. Abimle ayvalık dönüşü arabayla dönerken 1. yi geçtik 2. yi geçtik artık üçüncüde dayanamayıp girdik içeri :D Yarım kilo köfte söyledik 2 kişiye fazlasıyla yetti ve 20 lira gibi cüzzi bir rakam aldılar gerçekten ucuz ve lezzetli bir yemek için ideal.. Tabi bursa iskenderini denemediğim için bişey diyemem tercih size kalmış...

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu rotanın da ustesınden gelecegınden hıc kuskum yok abı kazasız belasız bır tur dılerım.O gun aksam ustu 6 da mesaım baslıyor yoksa karsılamayı cok ısterdım.Daha kotusu ıs yerım 1 hafta once tasındı yoksa aksam saatlerı termınale varmadan ıs yerımın onunden gececektın,buz gıbı kola ıle karsılamak ayakustu hasret gıderırdık :) neyse artık baska sefere.Ben de gece uyuyamayınca bugun sabah mudanya yokusuna vurdum kendımı epey ter attırdı,ruzgar mahvettı...

8. mehmetalkan

mehmetalkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Merhaba,
    Öncelikle iskenderi nerede yediğine bağlı o. Ben iskenderi iyi yerde de yedim, köfteci yusuf ta köfte de yedim. İskenderin yanına bile yaklaşamaz. Zaten köfteci Yusuf'ta köfte yiyen bazı Bursalı arkadaşlarım köftelerine lastik gibi diyorlar. Ha iskenderi sıradan bir yerde yersin Bursa'da o zaman köfteci yusuf kat kat daha iyidir.

9. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat abi bu anlamlı tur için şimdiden yolun açık olsun iyi pedallamalar.

10. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çayımızı içmeye bekleriz Ferhat Bey. :D Kolay gelsin diyelim şimdiden. Kazasız-belasız bir yolculuk olsun.

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Ali .Seninle Eskişehir Çanakkale yapalım yaz sonu uyarsa.....
    Çok teşekkürler abi.Artık başlamak lazım bir yerinden bu sene hedef çok seninle ballı gözleme Eskişehir Çanakkale üstüne olursa 600 denemesi olacak biliyorsun.....
    Teşekkürler Tuncay.yusufun yerinde geçen sene iznik merkezde yedim hiç sevmedim et yok o köftede :) zaten fiyatından da belli et olmadığı .Geçen sene iznik tur anlatımına bakarsan forumda paylaştım.Bu sene o köfeden yiyeceğimi zannetmiyorum iskenderin yeri ayrı hele hele de yanındaki osmanlı şırası ile....
    Barış planlama aceleye geldi seni aramayı unuttum kusura bakma direk Ahmeti aradım. seninle muhakkak inegöl buluşması yaparız zaten, yeni kadromun muhakkak Kınık sodası çeşmesinde resim çekinmesi gerekiyor :)
    Sakaryada bir buçuk saat yemek molası vereceğiz telefonunuzu yazarsanız arayıp oturduğumuz mekanı haber verebilirim.....
    Bu turda çok foto olmaz kusura bakmayın Mehmet bey bu tip uzun turlarda fazla resim çekmiyorum konsantrasyonu bozmamak gerekiyor ancak çok özel sahnelerde ve mola yerlerinde çekebilirim o da cep telefonundan olur fotoğraf makinesi taşıyamayacağım muhtemelen.

Derya Keçeci ve mehmetsunu bunu beğendi.
  12. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kazasız belasız gerçekleşsin de zamana çok takılma Ferhatcım. Bu yaz buraya da bir planın var hatırlatırım, Sertaçla Meryem Ana ya çıkacağız, bize uyabilirsen :cool::cool:sen de gel, en kötü beni böyle izlersin

13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dostum bu tur kafamdaki planların gerçekleşip gerçekleşemeyeceğinin göstergesi olacak. 360 km yi düşündüğüm hızlarda bitirebilirsem 2014 çok şeye gebe kalacak :) İzmir planı da bu tura bağlı.Meryem anaya her halikarda tırmanılır onda sıkıntı yok iş buradan meryemanaya kadar pedallayabilirmiyiz :)

Derya Keçeci ve Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  14. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ferhat başarılar dilerim, rotandaki yolları bildiğimi söyleyemem ama dün Barış'la İstanbul'dan Yalova-Altınova-Boyalıca-Orhangazi-Yalova-İstanbul rotasını izledik. Yalova-Altınova arası harika, tam hız yapmak için, kimse seni tutamaz. Dönüşü Orhangazi-Yalova yaptığımız için senin için ters olan yoldaydık. Orhangazi-Yalova hattındaki rampa %2.8 eğim 8 km. 17.5 ortalama hızla çıktık. Tersine baktım o da %2.8 ama 11 km. Yol güzel olduğu için rahat çıkarsın, yorucu değil.

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bahadir abi normalde takilmam rampaya ama 280 km yoldan sonra cikacagimiz icin zaman kaybettirebilir dizleri zorlayabilir yoksa o egimler cerez biliyorsun :) yarin belli olur hersey deneyelim gorelim :)

16. mehmet kendir

mehmet kendir Forum Bağımlısı

Seviye:
    valla imrenerek bakıyorum keşke zaman olsa beraber pedal basabilsek..
    pedalın güçlü rüzgar hep arkandan essin..

17. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat Abi;

Tadını beğenmemiş olabilirsin. Sonuçta ağız tadıdır, herkeste farklıdır. Mesela ben pırasa yemeğini hiç sevmem, yiyemem. Ama annem bayılır. :)

Köfteci Yusuf ile ticari anlamda ilişkilerimiz oldu ve dahada olacak gibi duruyor. Buna binaen üretim tesislerini çiftliklerini vs görmüşlüğüm var. O köftede et yoksa, dışarıda başka hiçbir yerde et ürünü yememek lazım. Okadar diyim. :) Pazarlama müdürü de ucuzluk hususunu maliyet düşüklüğü ve sürüm olarak açıklıyor. (etleri kendi çiftliklerinden temin ediyorlar.)

Ama tabii ağız tadı başka oluyor. Onun için diyecek birşey yok.

18. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    360 km ciddi bir mesafe.

Kolaylıklar diliyorum.

Kazasız belasız..

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tuncay normalde bende ne olsa yiyenlerdenim :) yusufun tarifinde benim bildigim yuzde 30 yada 40 soya kullaniliyor o yuzden hesapli diye biliyorum.tabiki zorunlu kalinirsa yenir ama ne iskenderin yerini tutar nede inegolun(bana gore) Bursaya gidip de iskender yememek bence ayiptir :)

Tuncay Üner bunu beğendi.
  20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Teşekkürler Nuri abi geçen sene 46 derecede 300 yaptım bu sene üstüne eklemek şart oldu diye çıktık bu yola.nasipte ne varsa onu göreceğiz hayırlısı ile.....

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.