Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir-Ankara Sivrihisarda Ballı Gözleme Buluşması 2 (15 Eylül)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    10 gün önce paylaşımını yaptığımız turu bugün gerçekleştirdik.Allaha şükür kazasız belasız atlattık.Ben kendi gözlemlerim ile anlatacağım diğer arkadaşlar sanırım ekleme yapacaklardır.

ESkişehirden 4 kişi gidecektik fakat bir kardeşim dershane bir kardeşim ise iş nedeniyle son akşam vazgeçmek zorunda kaldılar.Kaldık Abdullah ile başbaşa o da sırf bu tur için Kırıkkaleden Eskişehire geldi direk Ankaraya geçecek dönüşüm tek olacak.

Sabah buluşma yerine tanışmak için Mümin Mutlu geldi tanıştık hemen fotoğrafladık :)

Yola çıktık rüzgar sert olmasada arkadan geliyor hızımız gayet yerinde 65 nci km su takviyesi çeşme başı 5 dakika mola.

Sizvrihisar gözüktü bile 100 ncü km Abdullah ta açlık belirtileri :)

107 nci km Muhteşem tesisileri.rüzgar bizi sevdğinden ve Abdullahın yükek temposundan bir saat önce varıyoruz.

Aç ayı oynamaz biraz gecikme normal :)

spd den kurtulma :)

hava serin güneşte Ankara ekibini bekliyorum yolda yakalarsam fotoğraf çekeceğim.

dostumuzu unutmayalım

Beklemediğim yönden Mustafa ile kusura bakmasın adını unuttum bir abimiz geliyor geç foto aldım.

Derya abi geldi saat 11.58 :) dakik insan

Cüneyt abi de geldi.

Abdullahın sanatsal çalışmaları ne zaman çekti haberim yok :)

Ve ekip yemeğe oturuyor menü sağlam çeşit bol saymayalım :) geçen seneki anlaşamadığımız garson bu sefer bizim masaya bakmıyor iyi ki de bakmıyor rahatız :)

ve meşhur Ballı Gözleme....

İki kardeşimiz biraz geçikmeli katıldılar diğer konuda sebebini anlattı yine yazar Taylan .....

yemek sonu sohbet üstüne veda fotoğrafı

Derya abi ile pişti olmuşuz :) BMC bu sene pek etkin olmayınca biz reklamını yapalım dedik :)

Dönüş çok kötüydü sertleşen rüzgar direk karşıdan esti hiç kesilmedi dinmedi şiddeti hiç azalmadı yön değiştirmedi .Büyük aynakola hiç çıkamadım saat başı mola vermek zorunda kaldım.107 km lik dönüşün 30 kmsini ayakta kullandım bisiklet hızlansın diye .Son yılların en acı günüydü benim için şükür bitti 214 km hesaba yazıldı .Dönüşten tek kare :)

herşeye rağmen çok güzel birgündü iki şehir buluştu yüzlerce km pedal çevirdi yeni dostlar edinildi.Acı,mutluluk,neşe hepsini gördük ikinci Ballı Gözleme buluşmamızı noktaladık.Yorgun olduğumdan detaya girmedim uzatmadım konu içerisinde yarından itibaren paylaşımlara devam.

Katılan herkesin yüreğine sağlık.....

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ilk yorum benden ,bu gün bisiklete bindim aklım bu turda idi , çünki dehşet bi lodos var idi ,ferhat ve ekibi acaba ne yaptı diye düşündüm, eve geldim ilk işim topiğe bakmak oldu ,nitekim dostum ferhat dönüşte lodosa yakalanmış, evet gerçekten berbat bi durum, havalar zati bi garip ,10 yıl önce ben böyle hava hatırlamıyorum ve hatta 70 leri hatırlıyorumda eylülü yaşardık biz ,dünyanın çivisi çıktı, kutuplar eridi ,onca soğuk su denizlere karıştı, akabinde bir sürü yağmur bulutları oluştu esas tehlike sıcak su akıntısı ile soğuk su akıntısı birbirine karışırsa yandık işte ,50 sene içinde halimiz perişan olabilir, seller toprak kaymaları .bir senede yağacak olan yağmur 15 dakikada yağarsa işimiz bitiktir,,her neyse herkese tebriklerimi sunarım kazasız belasız, adamı perişan eden o canavar lodosa karşı bu iş başarılmış,,

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Teşekkürler Kudret abi bir ara bende senin kulağını çınlattım dönüş 107 km ama bu rüzgara karşı olunca acaba kaça bedel diye :) hayatımda ilk defa ne nabız saati ne kadans ne de hız kontrolü yaptım gidondaki iki saat de zamanı gösteriyordu tek amaç hava kararmadan eve girmekti çok şükür başardım.Bugün itibariyle dünkü zorlamadan kaynaklı ufak bir kaç ağrı var ama biliyorum geçici kalıcı bir zarar bırakmadık çok şükür.

4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Bunlarda benden olsun... :)

5. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Derya Abi ve Ferhat Abi'yle uzun süredir tanışmak istiyordum... Buluşmanın gerçekleşeceği tarihi öğrenince tüm işlerimi bu buluşmaya göre ayarladım ve hazırlıklarımı tamamladım... Bizim için tur Polatlı'dan başlayacaktı ve Polatlı'da sonra erecekti... Mustafa Abi, Cüneyt Abi, Ömür, taylan ve Ben Polatlı'da buluşmaya karar verdik. Sabah 6:30 gibi uyandım ve Cüneyt Abi ile buluşmak üzere Taymek'e kadar 35 km pedal çevirdim. Ardından Cüneyt Abinin aracıyla Polatlı'ya geçtik. Mustafa Abi ile buluştuk. Ömür ve Taylan'ın otobüste yer bulamadıklarını duyunca 9 gibi Polatlı'dan hareket ettik... Bizi fazla zorlamayan bir yolculuğun ardından buluşma noktasına vardık... Derya Abi ve Cüneyt Abi'de hemen arkamızdan geldiler. geldiğimizde Ferhat Abi ve Abdullah'ı bizi bekliyor bulduk...

Ballı Gözleme muhteşemdi... Muhabbet çok güzeldi... Güzel bir buluşma oldu... Sizleri tanıdığım için çok mutlu oldum...

Ardından dönüşte Mustafa Abi, Ömür ve Ben devamlı birarada pedalaldığımız için güzel bir tempoyla Polatlı'ya önden vardık. Dönüş yolunda benim lastiğim patladı. yeni iç lastikle değiştirip yola devam ettik. Polatlı'dan 17:00 otobüsü ile Ömür, Taylan ve ben Ankara'ya döndük... Aşti'den Ömür'le ikimiz Taylan'dan ayrılarak Şaşmaz'aa Ankara'da bulunan BGB grubuyla buluşmak üzere pedalladık. Yaklaşık 1 saat kadar arkadaşlarla muhabbet ettikten sonra evlere dağıldık... Günün sonunda km saatim 185 km yi gösteriyordu... Keyifli bir pazar günü geçirdik... :) Seneye görüşmek üzere... :)

6. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Imrenmedım desem yalan olur,Ferhat abı o havada guneste otururken kı hıssıyatı bılıyorum,ınanılmaz bır duygu.golge serın,ustunde ter,gunesın ınsanın uzerınde dolasması ısıtması,kazasız belasız bıtmesıne sevındım.

7. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Rüzgar dolayısıyla zorlu bir tur olmuş, ama eminim şimdi herkes evinde sadece güzellikleri hatırlıyordur. Aranızda olamamak üzücü, katılımın artmış olması sevindirici. Umarım seneye çok daha fazla katılımla gerçekleşir ve klasikleşen bir tur olur. Emeğinize sağlık...

8. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Harikasınız tek kelime ile. Çok imrendim :)

9. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Fotografları gordum,dayanamadım kalktım cıktım bı görükle yapıstırdım geldım,ıyı geldı 55-60 km :)

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Mustafa bende sizleri tanımaktan çok mutlu oldum yıllardır yazıyoruz çiziyoruz nasip bu haftasonunaymış daha büyük organizasyonlarda buluşmaz üzere sağlıcakla kal diğer arkadaşlara da selamlar....

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Barış İnegölde Bursa Eskişehir buluşması yapabiliriz her ne kadar 200 üstü turlar bitti dediysemde havalar iyi giderse neden olmasın

Derya Keçeci ve Barış TURAN bunu beğendi.
  12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Dostum teşekkürler.Seninle de Uşak buluşması yaparız seneye.Arttır artık şu kondisyonu 45 km lerde kalma :) Hüseyin ile muhabbet ede ede aynı oldun :) (Hüseyin örneği senin üzerinden veridm ama Yusuf gaza gelsin diye alınma sakın :) )

Yusuf Z. Şipal ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  13. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Geçen yılki buluşmada olduğu gibi,müthiş bir zamanlamayla 12.00 olan buluşma yerine 11.59'da geldim.Sırayla ekip tamamlandı ve keyifli bir buluşma oldu.Ben de kendi adıma siz değerli kardeşlerimle tanışmaktan onur duydum.

Dönüş,sabah yediğimiz ters rüzgarın tersine oldukça keyifli olsa da,yine de zorlamadan orta tempoda uzun süre sürdük.2M1O ekibi lastik patlatmalarına karşın bizim önümüzdeydiler;tempoları gayet iyiydi.Bizim yolumuz daha uzun olduğu için (Özellikle abdullah'ın) daha düşük bir tempo tercih ettik.Polatlıya doğru Taylan da bize yetişerek biz de DAT üçlüsünü oluşturduk.
    Temelli'ye ilerlerken Cüneyt otomobiliyle bizi selamladı.Böylelikle herkesten bir şekilde haberdar olduk.
    Dönüş yolunda rüzgar bizi itiikçe,emin olun sevinmek yerine,aksi yönde ilerleyen Ferhat kardeşimize verdiği zarar dolayısıyla üzüldük.Böylelikle Ballı gözleme 2013 de tamamlanmış oldu.

14. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Her zaman abı,senelık ızındeyım zaten haftaya salıya kadar,hos olmasamda gunduzlerım bos xaten :) yapıstırın gelın :D

15. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Derya Abi kısaltmalar süper olmuş... 2M1O ve DAT üçlüsü :)

Cüneyt HOCAOĞLU ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  16. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de senenin son uzun turunu yapıp kenara çekileyim demiştim ama sağolsun dizlerimdeki sıkıntı sabah soğuğuyla beraber tavan yaptı.Böyle olunca da riske girmeyip,katılmadım.Katılan arkadaşların ayaklarına sağlık,bir dahaki sefere artık:)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  17. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel gezi olmuş. Resimlere baktıkça canım istedi :) Özellikle ballı gözleme :D Tabi uzun mesafelere seneye nasip olursa katılmayı düşünüyorum. Tabi yırtıklar el verirse :) Buradan eskişehir'e orada Ferhat abiler ile nereye olursa :)

18. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ballı gözleme bahane dostlar bu yılda şahane:)

19. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Dostların buluşması Harika!.Dostluğunuz daim olsun.Nice Turlara..

20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Rsike girmemekle en iyisini yapmışsın Ali hayırlısı artık seneye bakarız duruma.

Ali.K bunu beğendi.