Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir 29 Nisan İnegöle köfte derken Mc donalds hamburger turu :)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aydır grup turu yapmıyorum haftada bir iki gün Eskişehire geldiğimde fırsat bulursam aniden bisiklete atlayıp paslanmamak adına 50-100 km lik performans turlarım oluyor onlarıda paylaşmıyorum.Bu hafta sonu biraz rahat olduğumdan uzun bir tur yapayım dedim Ankara yoluna doğru 100 km lik Sivrihisar yapıp döneriz diyordum bizim Mehmet Gürsoylu duruma el koydu "abi herkesi götürdün ben gitmedim inagöle köfte yiyelim" diye o kadar yolu çıkaramayacağımızı biliyordum o yüzden İnegöldeki arkadaşlara haber bile vermedim :) Neyse akşam saatleri mehmet arka akort bozuk dedi getir toplarız dedim birde ne göreyim jant telinin bir tanesi kopmuş.İdareten hallettik sabaha şu saatte hazır ol kahvaltını yap diyerek ayrıldık.Amcam akşam birde halı saha maçı yapmış elin bir tanesini kesmiş diğer elinde de geçen haftadan lif atması var :) durum şimdiden vahim bu şartlar altında buluşma noktasına sabah geldim.Fotoğraflara başladım.......

mehmet geldi arka tekerin havası yok sibop da yamuk olduğundan benim pompa basmadı Mehmet pompan nerede abi sen getirirsin diye yanıma almadım :) doğru gittik mehmetin evine pompa geldi şişirdik ön lastiğede basalım deyince daha lastiğin sibobuna dokunmam ile sibop kırıldı :) cevap hazır "abi yedek iç lastiğin varmı" :) olmazmı Mehmet :)

neyse çıktık yola hayırlısıyla yarım saat kadar geciktik ama hızlı başladık ilk bir saat ortalama 31 km idi sonraki 40 dakika 35 ortalamayı bulduk baktım hızlanıyoruz bir molayı hak ettik dedim durduk."Bildiğiniz yakıtları unutun" cümlesi de yeni sloganımız :)

Sonra tekrar yola çıktık ama daha 10 km gitmeden baktım Mehmetin durum vahim 2 aydır çevirmediği pedalın acısı çıkmaya başladı bende kendimi sanata verdim :) böcek 5-6 cm boyunda cidden ürkütücüydü .....

Mehmet de geldi ama ortak karar ile bu noktadan sonra geri dönmeye başladık km saatimiz 65 km yi gösteriyordu.

Bozüyük çevre yolunda Mc Donalds görünce dedim ki biz İnegöl köftesini hak edecek bir şey yapmadık bizi anca hamburger paklar :) yemeğimizi yedik içtik oturduk dinlendik tam kalkacağğız Mehmetten bir ses "abi arka lastik inmiş " bir baktık sibobun dibinden kaçırıyor tamir imkansız ikinci cümle hazır" abi ikinci yedek lastiğin varmı" :) olmazmı Mehmet al :)

Bu resimlerde gidenler bilir meşhur Poyra rampasının zirvesi

Buda evin önü eskiden Murat 131 vardı meşhur bundan sonra benim için Mehmet 131 tek vasıta :)

Herşeye rağmen güzel bir gündü Mehmete son verdiğim iç lastiği evinin önünde geri alıp eve geçtim :) 130 km 2-3 aydır pedal çevirmeyen Mehmete güzel bir ders oldu. yine her şeye rağmen seviyorum onu onunla pedal çevirmek güzel hele hele de üstüne gidince yanlış anlamayıp ters cevap vermediği sürece :) bugün de yeterince neşeliydi tekrar teşekkür ederim.Hepinize iyi forumlar.Fotoğraf az oldu kusura bakmayın artık :)

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ayran içtik ayrı düştük,derler ya hani...Epey oldu görüşmeyeli.Tören,program derken ben de pek takılamadım bu aralar.Derken sabah erkenden uyanıp verdim kendimi yollara.Sevgili Ferhat,ne tesadüftür ki,ben de Polatlıya giderim diyordum ki,20-25 ile esen ters rüzgar korkuttu ve polatlıya 15 km kala döndüm.Dönmekle ne iyi yaptığımı ise yolda daha iyi anladım.Rüzgar canıma okudu.

Genel fatura 125 km
    Bir arı sokması,
    Şakağa sıçrayan çakıl taşı
    Başkent sapağında köpek saldırısı (Başarıyla denize döküldü:)
    Şu an evde baş ağrısı.

Yolda Esra Kürkçü ile karşılaştık.Antrenman yapıyordu,bir süre sohbet ettikten sonra,geçip gitti beni.İşe böyle kardeşim.Ayrıca ,Mehmet çok şanslı.Yedek lastik hem de 2 tane.(Ben de sencileyin daima 2 tane olur)Ayrıca sanat'a katkından ötürü de kutlarım.Güzel fotoğraf olmuş.
    Sağlıcakla kal.

3. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Belki böylesi daha iyi olmuştur. :) Bi ara ben bi uçtan siz bi uçtan başlarız ortada inegölde buluşulur ve köfteler götürülür. :D
    Yine bir inegöl turu olursa haberdar et abi müsaitsem kopar gelirim.

Mehmet_Gürsoylu ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sorma abi bende 2 haftadır çok yoğundum Ankaradaydım 15 gün çok ağır geçti çok şükür 3-5 gündür stabil hayata döndük bende onu değerlendirdim hemen.Rüzgar bugün bu tarafta sitelerin söylediği gibiydi ters durum olmadı giderken çok rahatsız etmedi dönüşte oldukça sert vurdu .Ankara için de doğudan batıya gösteriyordu demek iki yönlüymüş :) senin de başına gelmedik kalmamış benzerlerini bizde yaşadık Mehmeti de arı soktu ufak diye kayıda almadım köpek saldırımız ise oldukça sertti tek köpek varken denize döktük ama bir anda 3 olunca bisikletten inip taş ile savunma şart oldu :) iç lastik meselesi ise 100 km üzeri turlarda çift iç lastik ayrıca katlanabilir bir dış lastik taşırım ne hikmetse :) hiç zararını görmedim toplamda 400 gram yük ediyor bence o güvence için değer.Böcek ise fotoğrafları görünce pişman oldum keşke kafa kafaya filan daha fazla fotoğraf çekseydim bir daha görebileceğim birşey değildi.

neyse lafı uzattım uzun zamandır görüşmüyoruz diye tüm iyi dileklerin için teşekkürler Derya abi sende sağlıcakla kal görüşmek üzere.....

Derya Keçeci bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba Barış, Mehmet ile bir kaç defa kulaklarını çınlattık Çanakkale turunda tanıştınız seni çok sevmiş :) normalde inegöl turum olunca sizlere kesinlikle haber vereceğim ama bu tur hem çok hızlı gelişti bir anda çıktı hemde varamayacağımıza emindim çünkü Mehmetin uzun zamandır binmediğini biliyorum en fazla Mezitlerin başından geri dönerdik diye düşünmüştüm.Mezitlere 10 km kala döndük yine iyi iş çıkardı 130 km bastı tahminlerimden daha iyiydi yani :) Bursaya selam sağlıcakla kalın.....

Barış TURAN bunu beğendi.
  6. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Slogan süper belirtmeyi unutmuşum :D.Siz o kareyi alırken yakıt ikmali yapan araçların içinde belki bir iki kişi görmüştür ve içlerine zehir salınmıştır.!!Bu tip çok küçük detaylar insanları nelere sevk eder inanamazsınız.

Doğa Can Yaman ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aynı yöndeydi ferhat,doğudan batıya.Giderken hissettim durumu ve polatlıyı zorlamadım zaten.65 ten döndüm.2 saat 10 dk da gittiğim 65.km den rüzgara karşı 3 saatin üzerinde döndüm.İlk yazıyı yazdığımda belli olmamıştı ancak şimdi kollarımdaki yanıklar kendini hissttirmeye başladı.Bu gidişle bizim elimiz Sivrihisar dolaylarında buluşur.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir önceki mesajda yazacaktım unuttum Sivrihisar değil ama biraz daha Ankaraya yakın bizden 110 km sizden sanırım 120 civarı cıkar ballı gözlemeci var orası en uygun buluşma yeridir diye düşünüyorum bende :) müsait zamanda değerlendirelim abi bu buluşmayı.Kol yanığı ise fotoğraflardaki uzun kol siyah içliği öneririm adidasın pro içliklerinden keşke beyazını da alsaymışım çok güzel nefes alıyor ve bunaltmıyor kollarda yanık izine son :) tayt izi ise kaçınılmaz :) nasılsa kimse görmüyor :)

Evet Barış sloganı bende çok tuttum zaten fotoğrafı çeken görevli fark etti biz ilk başta fark edememiştik vişne soda çukolata işleriyle uğraşıyorduk :)

Barış TURAN ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  9. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kendime geldim bari bir iki cümle de ben yazayım :) Kendimi 3 ay önce bıraktığım halimden eser kalmamış bugün bunu öğrendim.Ve uzun zaman bisiklete binmeyip de uzun bir tura çıkacağımda önceden sallamamam gerektiğini öğrendim :) Şimdi Eser abi ve bugün beni 131 km rüzgarında çeken Ferhat abinin dilini çekiyorum :) Genede herşeye rağmen başarılı sayılabilecek bir turdu.Ferhat abiye yaptırdığım 3 iç lastiği saymazsak :) Onlar da işin nazar boncuğu olsun.Bu arada Barış abi şu kondisyonumu düzelteyim İnegölde buluşuruz inşallah.Yada isterseniz salı günü de buluşuruz ama beni görmek için mezitlerin başına inersiniz o rampayı çıkınca geri dönebileceğimi sanmıyorum :)

Barış TURAN ve fidan k bunu beğendi.
  10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yavaş Mehmet salıya pek heveslenme öyle 2 günde olmuyor kondisyon ve güç :) boşuna mı kar kış hiç durmadan bisiklete biniyoruz olanı kaybetmemek adına hepsi.Bir ay sonraya hazırsın merak etme ama salı ben olmasam da 100 km yi geçme derim.İnegölde buluşmaya gerek yok direk Bursaya gideriz çok değil 165 km :)

Mehmet_Gürsoylu ve Barış TURAN bunu beğendi.
  11. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :) çok güzel anlatmışsın dostum, pedalınıza kuvvet. Bazen üst üste aksilikler oluyor, eğer biraz da hazırlığı son dakikaya bırakıyorsak tatlı tatlı sürprizlerle ! işin çivisi çıkıyor ama iyi toparlamışsınız.
    McDonalds sizi haketmiyor bence, valla ekmek arası peynir yerim oradan birşey yemem, olan bizim köftecimize olmuş :) İkinizi de tebrik ederim, saygılar selamlar :)

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler dostum.Görüşmek üzere sağlıcakla kal.....

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  13. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş, resimler harika, böcek arkadaş ta iyiymiş gerçekten, keşke biraz daha fazla poz alsaydınız.... Birde Mehmet arkadaşımızın forması dikkatimi çekti, öyle bir banka varmı gerçekten :)

14. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Var olmaz mı :) Profesyonel bisiklet takımı SaxoBank'ın adını aldığı sponsor bankanın adı.

15. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    muhabbetlerinizi gipta ile okudum,
    allah hepinizi nazarlardan korusun.

16. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok maceralı geçmiş KÖPEKLERRRR böcekler :) Birdahi tura haberimiz olursa seve seve katılırız ;)

17. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    çok güzel turlamışsınız, yol bisikletine imrendim gerçekten...
    ballı gözlemeyi biliyorum ben :) zaten ankaradan gelinirse anca onu yedikten sonra dönülebilir...

18. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Emrah kardeşim,ballı gözlemeye açıklık getirelim.Ferhat kardeşim km leri eşitlemek için orayı işaret etmiş,ses etmedim ancak iş o kerteye geldi mi ballı gözlemeye elimi sürmem.:)Normalde mayıs-Ekim arası 3-5 polatlı yaparım.Bir keresinde tufaya düşüp yeme gafletinde bulundum.Dönüşte Temelli'ye ,uyuya uyuya girdim.Allah allah dedim,ne oldu bana... gölete girecektim neredeyse,olmadı,düzen tutmadı 1 saat şekerleme yapıp kurtuldum.

Bir diğer ballı gözleme hikayesi de geçen yıl tatil dönüşü yaşadık.Aynen,Temelliye gelirken koptum.Gerçi direksiyonda eşim vardı ancak bir yaştan sonra,karbonhidrat artı bal,böyle yapıyor adamı.

Bilmiyorum,bisiklet üzerinde benden başka uyuyan var mı:)

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi o ballı gözleme yerini mekan belli olsun diye yazdım yoksa bende yemem :) gözleme ile bal karışımı tarzım değil tatlı tatlı yenir tuzlu tuzlu karıştırmayı sevmem :) (künefe hariç) ama aynı yerde kalite ev yapımı sucuk filan var onları tavsiye ederim.kararı verelim yemek durumu nasılsa kolay.

Ömer köpekler kısmını neden büyük yazdığını okuyanlar anlamaz ben açayım :) eğer sen olsaydın sanırım kısa mesafe rekorunu kırardın(forumdakiler nasıl korktuğunu bilmiyor :) ) en ufağı 40-45 kilo civarındaydı ki köpek cinsi için hatırı sayılır bir irilik demektir :) haber verme meselesine gelince face kullanmadıgından kaynaklı bir gün öncesi facede belirledik.

Derya Keçeci bunu beğendi.
  20. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tamamdır kardeşim,İstanbul projesinden önce buluşuruz oralarda bir yerde.Bakarsın iş gelişir,katılımcılar artar,kimse yemese de,adı "Ballı gözleme" turu olur,kim bilir:)