Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eskişehir 2012 yılı Gezilerine toplu bakış....

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet arkadaşlar hayırlısı ile 2012 yılını da geride bıraktık.İyisi kötüsü ile bu günlere geldik.benim için çok ağır bir sene oldu annemin Şubat ayının sonunda başlayan amansız hastalığı ve tedavi süreci Ekim ayındaki vefatına kadar bana oldukça zorlu günler yaşattı.Bu süreçte bana her türlü konuda desteklerini esirgemeyen forum arkadaşlarım ile fırsat buldukça yaptığım bisiklet turları çok destek oldu.Tekrar beni o süreçte yalnız bırakmayan gerek telefonları ile gerekse mesajları ile hep yanımda olan arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

Geçen sene aynı dönemde 2011 yılı turlarımızı toplu olarak yayınlamıştım bu sene daha az olsa da yine böyle toplu şekilde 1-2 fotoğraf ile yayınlamak istiyorum.hem o günleri yad ederiz hemde ileride ufak bir anı daha kalır foruma bizden yana.Artık geçelim anlatıma:

8 Ocak günü oldukça yağmur yediğimizi hatırlıyorum bir iki haftadır görüşemediğimiz gençler ile şehire 10 km uzaklıkta bir çay içip dönüyoruz......

20 Ocak günü kar altında sucuk olayını gerçekleştirdik.hedef 25 km lik Musaözü baraj gölü idi. oldukça yoğun kar vardı ve çok keyifli geçmişti.

25 Şubat günü biraz zorlu bir tur olmuştu Ankara yolundan Seyitgazi ilçesine gitmiştik.Yediğimiz rüzgarı hala hatırlıyorum yaklaşık 105-110 km yol yapmıştık......

Araya hastalığın girdiği teşhis dönemi uzunca süre tur yapamadım fırsat buldukça kendi başıma antreman proğramlı bisiklete bindim. 29 Nisanda Mehmet Gürsoylu ile bir tur yaptık.İnegöle köfte niyeti ile çıktık Bozüyük çevre yolunda mc donalds amcada hamburger yedik.Sebep malum :) Mehmet'in performans kaybı :) yinede 130 km lik hızlı bir tur olmuştu.

20 mayıs araya mesafe girince bir akşam turu şart oldu ekip ile buluşmak için.Eser arabasıyla katılmıştı 17 km mesafedeki Kızılinler köy kahvesine gitmiştik.

2 Haziran da Halk yarışında derece yapıp para ödülü alan Mehmet kardeşimiz bizlere mangal ısmarlamıştı çok keyifli bir gündü.15 km mesafedeki piknik alanına gitmiştik.

Ve artık yaz geldi büyük turlar başladı .18 Haziran Eskişehir -Bursa yetmedi Mudanya turu denize ayaklarımızı soktuğumuz yaklaşık 245 km pedal çevirdiğimiz , hayatımda ilk defa susuz kaldığım, Bursa ekibinin mükemmel misafirperverliği akıllarımızda ilk kalanlar.Mehmet ile Abdullah'ın büyük performansı unutulmaz.Tur büyük olduğundan 2 fotoğraf ile geçemem biraz fazla göstereceğim....

gif hosting

upload images

image hosting

image host

hosting images

24-30 Haziranda senelik zinimi aldım ve İzmirin Özdere ilçesindeydim Selçuk,Kuşadası ve seferihisar taraflarına turlar yaptım .Bu turlarda en önemli fotoğraflar bisiklet ile ilgili değil forum sayesinde tanışıp dost olduğum Yusuf Ziya Şipal ve Aytaç Kalyoncu ile buluşmalarımız oldu.

free picture hosting

photo upload

tatil dönüşü Bozdağın zirvesine dondurma için tırmandık sonra Kızılinler köyüne çay içmeye gittik ufak turlar idi birlikte yayınlamıştım.....

image host

img upload

15 Temmuz benim büyük turum 40 derece sıcaklık yapılan yol 275 km(hedef 310 idi) Eskişehirden iznik gölüne inegöl üzerinden gittim meşhur köftesinden yiyerek geri döndüm.Yaşadıklarımın büyük çoğunluğu bir öğreti olarak bende hala çok canlı duruyor bu yaz yapacağım 300 üstü turlar için büyük bilgiler öğrendiğim turdur.

image hosting

upload photo

22 Temmuz ramazan ayı iftar sonu çay turumuz

image upload

29 Temmuz iftar turumuz

picture hosting

2 Eylül büyük buluşma Eskişehir-Ankara buluşması Ankara'dan Derya abi ve Cüneyt abi ile sivrihisar'ın 7 km dışındaki Ballı gözlemeci de buluşuyoruz.Yaklaşık yapılan yol 214 km mükemmel bir gün olarak hafızamda hayatım boyunca kalacaktır.Yapılan yol sohbetin kalitesi ve yaşça bizlerden oldukça büyük abilerimizin performansları.Tek ama en güzel anlatan fotoğraf ile geçiyorum bu konuyu.

upload picture

23 Eylül en sevdiğim seri turum Dİkey limit :)

Uploaded with ImageShack.us

30 Eylül Eskişehir -Bursa Buluşması biz Eskişehirden Barış Bursadan hareket etti İnegölde köftelerimizi yedik :) yaklaşık 235 km lik bir tur idi.Ömer kişisel km rekorunu kırmıştı.Mezitleri bisiklet ile tırmanmak ayrı bir keyiftir her sene 2-3 defa tırmanırdım bu sene 1 defa nasip oldu.İnegölden 3 defa geçtim ama geri bisiklet ile dönüş sadece bu turdaydı.Diğer 2 seferin birinde Mudanya dönüşü otobüs ile yaptık İznik gölü tur dönüşünü de Bilecik üzerinden yapmıştım.

Ve gurup olarak 18 Kasımda yaptığımız mangal turumuz .yaklaşık 90 km lik kısa ama çok keyifli bir tur idi.

Acısı tatlısıyla bir seneyi daha bitirdik.Bu sene eski yıllara göre daha az km yaptım (6 bin km) 2 yada 3 defa lastik patlağı yaşadım.(uzun turlarda hiç yaşamadım şehir içi bisiklet eve girdikten sonra sibop kesmesi yaşıyorum) Bunun dışında bir defa tranway yoluna girip düştüm başka da ters bir durum olmadı çok şükür.Tüm turlarımda (200 km üstü turlar dahil) ortalama hız 30 km nin üstünde kaldı İnşallah 2013 yılı daha uzun ve daha hızlı km ler yapabileceğim kazasız belasız güzel bir sezon olur.Buradan da seve seve paylaşırım.Herkese mutlu seneler......

2. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eline sağlık abi çok güzel düzenlemişsin yine seneyi.Zaman ne çabuk geçmiş sene başındaki turları bile sanki daha dün yapmışız gibi hatırlıyorum.Umarım önümüzdeki bu seneyi çok daha iyi geçireceğiz.

Bu arada abi 2-3 lastik patlağı yaşadım demişsin ama McDonalds turunda benim lastik 2 defa patlamıştı sanırım 1 kere de bozüyük yolunda patlamıştı.Onlarıda senin tamir ettiğini sayarsak 5-6 yı buldun :)

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O turlar uzun olacak zaman kaybetmeyelim diye kendim tamir ettim bu demek değildir ki bundan sonra da ben tamir edeceğim :) ayrıca ne zaman pompan ve yedek iç lastiğin yada yama setin oldu ki yanında Mehmet şimdi konuşturma beni :) almışsın ufacık bir su çantası çantam ufak diye her şeyi bize taşıtıyorsun :)

4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Ayaklara sağlık, büyük bir keyifle turları tekrar etmiş olmuş. 2013 turlarınında paylaşımlarını sabırsızlıkla bekliyorum. :)

Derya Keçeci ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Artık tecrübeliyim abi bundan sonraki turlara zaman bulup da gelirsem kendim yapıcam :)

6. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eskişehir grubunda durmak yok uzun-kısa yol-mtb her zaman geziyorsunuz tebrikler size Tekirdağ'dan selamlar.2013 yılında Çanakkale'de ortak bir program yapalım görüşelim inşallah.

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İslam faceden konuşmuştuk buradan da yazayım okuyan olur belki iştirak eder .Geçen sene benim organize ettiğim ama hastalıktan dolayı katılamadığım Çanakkale turunun bir benzerini bu sene de hava durumuna göre planlamayı düşünüyorum ama asıl kafamdaki plan gün doğumu gün batımı saatlerde Eskişehirden Çanakkaleye bisiklet ile gidebilmek.Yaklaşık 420 km olacak, kafamdaki tüm hazırlık tamam iş icraata kaldı eğer ki bu turu hava müsait olursa sizlerinde olacağı hafta sonuna denk getirmek istiyorum ama sizler bu turu 18 Mart tarihine yakın yaparsanız gün batımı erken saatlerde olacağından (saatler ileri alınmadığından ) benim tur ile birleşmesi zor gözüküyor .Martın 27 sinden sonraki tarihlere denk düşerse dediğim gibi kafamdaki iki turu tek seferde toplayıp hem sizlerle görüşmek hemde bir günde o kadar km yapmanın gururu ile çifte mutluluk yaşamayı düşünüyorum.Olmadı sizlerin yapacağı hafta sonu araç ile katılıp asıl istediğimi 19 Mayıs gibi yapabilirim.Zaman yaklaşınca her şey daha netlik kazanacaktır bir şekilde senin de haberin olur nasılsa irtibatı koparmıyoruz :)

8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Her zaman derim bu Eskişehir grubunun istikrarına, azmine hastayım. örnek vasıfta gençler bunlar. Boş beleş günübirlik iş yapmıyorlar. lokomotif diyeceğim ferhat köse'yede buradan sabır diliyorum.

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler güzel cümleleriniz için.Gurup işi ciddi anlamda çok zor.Kendi başıma canım sıkıldığında veya kendimi iyi hissettiğimde akşam saatleri bile olsa çıkıp 40-50 km yol yapıp ilk benzinlikte çay yada soda içip toplamda 100 km ile geri dönebiliyorum ama iş gurup olunca tüm arkadaşlara uyan zaman ayarlamak aynı performansı sergilemek zorunda olmak, sosyal hayattaki zorunluluklar bunları 3-5 kişi aynı anda denk getirip yola çıkmak cidden zor.Yola çıkınca da gurup farklı oluyor aynı performansı yakalamak zayıf düşeni desteklemek uygun mola saati ayarlamak uzun turlarda zamanı iyi kullanabilmek adına ekibi dağıtmadan hızlandırmak.

Her şeye rağmen gurup bir o kadar da keyiflidir.Birlikte pedal çevirmenin hazzını özellikle de yol bisikleti ile gurup halinde hız yapmanın hazzını hiçbir şeye değişmem.200 km devirdikten sonra Eskişehir tabelasını görmek (sağ salim hep birlikte) sonra şehir merkezinde evi yaklaşanın guruptan ayrılması akşam netten paylaşımlar, sonra ertesi haftanın programını yapmaya başlamak.

Bu gençlerin hepsi pırlanta gibidir.Çok zaman geçirdik 20 km lik turu çıkaramayanlar vardı, ilk rampada bisikleti eline alanlar,80 km de bayılanlar :) (o kendini biliyor) 1.90 boyunda 16 ınch mtb ye binenler :) bugün hangisi olursa olsun 200 km üstü turu çok rahat çıkarır bir kaç kişi olurlarsa da 32-34 ortalamayı düşürmezler.Bu ekip ile pedal çevirmek beni her zaman mutlu etmiştir.Ömür boyu da bir şekilde iletişimimiz devam edecek hepsiyle farkındayım.

10. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat kardeşim, öncelikle emeğin için teşekkür ederim. Tüm turlarda birlikte olduğun beraber pedal çevirdiğin tüm arkadaşlarada içten katılımları için teşekkürediyorum. Bisiklet bir sevdadır, yoksa o soğuklarda, sıcaklarda onca kilometreler iş olsun diye, gidilmiş olsun diye yapılmıyor. Ortak bir mutluluğu paylaşmak için pedal çevriliyor. Ufaktan bir kaza geçirdim köprücük kemiğini çatlattım 1,5 aydır bisikletten uzaktım. İnanınki hayatımda birşeler eksikti, neyse bugün Bismillah deyip sabah işe bisikletle geldim. Hava soğuk, sis var hiç umurumda bile değil. Biryıl çok çabuk geçti benim içinde ben sizler kadar uzun turlar yapamadım 4000 km civarında kaldım. Bu sene Allah bir mani hastalık vermezse bu yolu ikiye katlarım diye düşünüyorum. tabiki öncelikle hayırlısı. Şimdiden 2013 yılının tüm yol kullanıcısı olan bizlere kazasız belasız, trafik ışıkları hep yeşil olsun diyerek, bisiklete gönül vermiş her yaştan arkadaşlarımın yeni yıllarını kutluyorum. Aileleriyle birlikte sağlık ve sıhhat içinde bir yıl geçirmelerini diliyorum. Sağlıcakla kalın. Ferhat kardeşim tekrar emeğin için teşekkür ederim.

ihtiyar ve Onur Şenel bunu beğendi.
  11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi öncelikle çok çok geçmiş olsun biliyorsun önce sağlık gerisi zaten gelir.Bende 10 gündür 50 km yi geçen sürüş yapmıyorum durum vahim :) sadece işe gidip geliyorum o da 10+10 kesmiyor 3 gündür Eskişehir çok sisli göz gözü görmüyor sabahları da asfalt jilet gibi sakin sakin işe gidiyoruz anca.Sana da maşallah eryamandan bakanlıklara bu mevsimde işe bisiklet ile gitmek her babayiğidin harcı değil kutlarım seni de .Ayrıca mutlu seneler 2013 de görüşmek üzere :)

Cüneyt HOCAOĞLU ve Derya Keçeci bunu beğendi.
  12. Eyüp Ertuğrul

Eyüp Ertuğrul Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ferhat abi emeğine sağlık, çok güzel anlatım olmuş.
    Ne yalan söyleyeyim turlara çok imrendim :) İnşallah daha güzel turlara imza atarsınız atarız.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  13. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Cüneyt çok çok geçmiş olsun.İyileştim demişsin,yine de dikkatli ol bu köprücük kemiği çok can sıkıcı olabiliyor.Görüşmek üzere.
    Not:O sisli puslu havada bisiklete nasıl bindin,ben yürüyerek yolumu bulamadım dün.

ve Ferhat kardeşim; forumda,ardından da Ankara'da çay eşliğindeki sohbetlerle devam edip,son olarak da "Ballı gözleme" turunda pekiştirdiğimiz dostluk daim olsun.Evet,üzücü bir yıl geçirdin,Allah geride kalanlara sağlık nasib etsin.Darısı yeni turlara diyelim.Zaman uyarsa Çanakkalenin ucuna ben de yapışmak isterim (400'e değil tabi:)
    ayrıca Eskişehirde iki de cengaver bisikletçi delikanlı var:Mehmet ve Ömer.Onlara da selam olsun.Görüşmek üzere.Diğer kardeşlerim de darılmasın henüz tanışmadık onlarla.

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi sen Çanakkale dedikten sonra 400 ün lafı olmaz onu zaten Mayıs 19 gibi düşünüyorum.Diğer şekil sana ne zaman uygun ise kaç km nereye kadar arabalı arabasız hiç önemli değil kafanda yap planı zamanı belirle gerisini ben bir şekilde uydururum.Çanakkaleyi gezecek isem seninle gezmek isterim benim için ilk olacak daha önce gitmek nasip olmadı bir türlü.

Mehmet ile arada bir telefonda görüşüyoruz. Ömer kayıplara karıştı, son senesi dersler ağır demişti.Arada bir foruma giriyor ilan güncelleyip çıkıyor :) Mehmetin de üniversite sınavı var o da oldukça yoğun ama selamını söylerim ikisine de.

Derya Keçeci ve Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  15. serkan caz

serkan caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    cok güzel ya hayran kaldım acıkcası boyle paylasımları gore gore en sonunda bende yol bısıkletıne gecıs yapıcam :) ki kısa bı tur yapmıstık mehmet gursoylu ıle kendısıde soylemıstı yol bısıkletıne gecersın mutlaka dıye bu sene ufak turlarınıza katılıcam dıssız lastık aldım sımdıden hazırlık gorusmek uzere :)

16. Bülent ŞİMŞEK

Bülent ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Devrem güzel bir nostalji oldu.Kısası uzunu derken turlarla geçen 2012.İnşallah 2013 de de kazasız belasız sevdiğimiz dostlarla daha nice yollarda pedallarız.Eline sağlık...

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    yaz aylarında ufak tur olmuyor genelde 150 ve üstü yapıyoruz o turlara da mtb ile eşlik etmeniz çok zor hatta imkansız fakat kış aylarındaki ufak turlara her zaman bekleriz.Mehmet ile görüşüyorsan o zaten tüm turlardan haberdar oluyor.

Teşekkürler devrem :) bir haftadır sisten bisiklet sürmek trafikte eziyet olmuştu senin dün yaptığın rotadan sonra yeni fikir edindim :) hep kar yağınca çıkıyordum oralara artık siste çıkıp güneşi göreceğim bende...

Bülent ŞİMŞEK bunu beğendi.
  18. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Vay Derya abimizde teşrif etmişler, birde kudret abi arzı endam etselerdi tam mahşerin 3 atlısı olurduda tadından yenmezdi bu sohbet. hepsine tek tek hürmetlerimi sunarım.

Derya Keçeci ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  19. HAKAN UZ

HAKAN UZ Yeni Üye

Seviye:
    bende bu sene üniversiteyi kazanıp eskişehire geldim.turlarınıza katılmak isterim...

ömer korkmaz ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hoş geldin Hakan .facebookdan beni eklersen Hafta sonu kısa turlara davetiye yollarım orada genel durumuna ve bisikletinin türüne göre detayları konuşuruz.Eğer ki mtb kullanıcısı isen ve uzun tur yapmadıysan Eskişehirde bir kaç tane bisiklet gurubu var daha kısa ve yavaş turlar yapıyorlar onları da tavsiye ederim.

ömer korkmaz bunu beğendi.