Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Yeni Bianchi'm

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Taylan tarafından paylaşıldı.

1. Taylan

Taylan Yeni Üye

Seviye:
    Yaşım gereği ve bisiklet alma isteğimin heves olduğunu düşündüklerinden dolayı ucuz yolluda olsa bir bisiklet aldı bana ailem.2. el modeli silinmiş Bianchi.Üzerinde shimano sis vites sistemi var.Çocukkende bu vites sistemli bir bisikletim vardı.Onun için en giriş seviyesi olsada sevdim vites sistemimi ve dolayısıyla bisikletimi.Daha fotoğraf çekmek aklıma gelmedi fakat dışarıdayken öyle dinleniyorken bir tane fotoğraf çekmiştim.Yarın daha detaylı fotoğraflarını atarım. [​IMG]

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Çok klas bir yarı faty ya fa mtb single speed yapılabilir, ki ağır ve ucuz donanımlar ile bisikleti hantallaştırmak yerine yalın, sofistike bir bisiklet ortaya çıkar bununla.

BFOkuru bunu beğendi.
  3. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kadroyu çok beğendim. Buna benzer bir spillo 727 kadro buldum ve kadro boyunu öğrenebilirsem onu bir single speed olarak tekrar hayata döndürmeyi düşünüyorum. Eski bisikletleri seviyorum :)

4. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisikletin iyisi kötüsü yoktur =) bisikletiniz hayırlı olsun.. zamanla siz de bazı degisikliklere gitmeyi düsünebilirsiniz; bütceniz el verdigince ufak degisikliklerle bir cok onyüzbinTL lik bisikletlere tabiri caizse "kafa tutacak" bir hale getirebilirsiniz.. Ben de eski bianchi aspid bisikletimi çoğu forumdan aldıgım 2.el olan parcalarla yenilemistim.. bir zaman sonra ciddi anlamda kadro haric degismeyen hic birseyi kalmamıstı en sonunda =) daha sonra da kıymetini bilecek yakın bir arkadas satın aldı benden (merak ederseniz eski satış linki burada.
    .
    Bisikletinizde degisiklik yapmanız gerekir demiyorum ancak eğer zamanla bisikletinizde değişiklik yapmayı düşünürseniz bu yollardan geçmiş biri olarak şunları önerebilirim;
    -cantilever frenlerden v-frene geçiş yapabilirsiniz (ciddi bir etkisi oluyor)
    -memnun degilseniz vites kollarını degistirebilirsiniz ve arka vitesi SISden daha iyi bir aktarıcıya yukseltebilirsiniz.
    .
    bunlar haricinde bir suluk kafesi ve suluk almanız, kask edinmeniz sizin yararınıza olacak önemli etmenler..
    .
    Güzel günlerde sürmeniz dileğiyle, bol pedallı günler...

Eray Bakırcı ve Hamit E. bunu beğendi.
  5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ilk kendi aldigim bisiklet 1989 spillo idi ve su an onu hayata tekrar bambaska bir spillo olarak döndürmeye calisiyorum. Insallah sizlerde elinizdeki bisikletleri bir yerlere getirirsiniz.:)

Bekir T. ve Berksan bunu beğendi.
  6. Taylan

Taylan Yeni Üye

Seviye:
    Daha detaylı fotoğraflar geldi. [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

7. Salih Korkmaz

Salih Korkmaz Üye

Seviye:
    Bu viteslerden abimden kalan, benim de 5-6 yıl önce kullandığım 24 jant Bianchi bisiklette de vardı, şimdi hurdalıkta duruyor. Duygulandım görünce.

8. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Çok güzel bir single speed MTB olur bundan. Ya da slick takarsınız şehirde kullanırsınız. Vitese falan gerek yok bence.

9. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öncelikle bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde kullanın. ilerleyen zamanlarda aileniz heves olmadığını anlar daha iyi bir bisiklete de ihtiyaç duyarsanız değiştirebilirsiniz bisikleti. Bisikletiniz modeline göre gayet iyi duruyor ama yapmanız gereken önemli bir şey söyleyeyim Ruble zincir ön arka aktarıcı ve aynakol temizlenmeleri için feryad ediyor şuan. Aşırı derecede yağlanarak kullanıldıkları için toz toprak yağ birikerek çok kalın tabakalar oluşturmuş. Özellikle zincir aynakol ve rublenin araları dolmuş taşmış. Bence bir gün otur başına bu parçaları üzerinde sıfır iz sıfır yağ kalacak şekilde komple temizle. Yağını kirini komple sök. Daha sonra forumda parçaların nasıl yağlanması gerektiği konusunda yorumları okur ona göre yağlarsın. Geçtiğimiz yaz yıllardır bodrumda duran buna benzer bir bisikleti keyfi olarak tamir edip toplayıp yürür hale getirmiştim. Emin ol dediğim temizliği yaptığında bisikletin daha dinamikleştiğini fark edeceksin. Diş fırçası sünger deterjan yağ sökücü falan kullanarak yapabilirsin. Hatta o kirleri kolayca çıkarman mümkün olmayacaktır. Diş fırçası sünger yetmeyebilir bile. Kazıyarak yapman bile gerekebilir.

10. Taylan

Taylan Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle teşekkür ederim.Bende dediğiniz yerlerin temizlenmesi gerektiğini farkettim.Ama şu sıralar sürmeye bile vakit ayıramıyorum.29 nisanda sınavım var her gün öğlen 1 akşam 7 ufak aralıklarla ders çalışıyorum.29 nisandan sonra hem bisikletin parçaları hem de bakımı için bilgi edinmeye başlayacağım.Şuan temizlemek için hem yeterli bilgiye hem de zamana sahip değilim.

Aldığımız kişi hiçbir parçasının değişmediğini söyledi.Bende orjinalliğini bozmak istemem.En azından şuan için :D tabi ileride fikrim değişebilir yada ailemin desteğiyle bu bisikleti saklayıp daha iyi bir bisiklet alabilirim.

Teşekkür ederim herkesin bisikleti kendine göre en iyisidir çünkü bir nevi yol arkadaşıdır bence.Bisikletin bagajına 1 litrelik su koyuyorum arada sallanıyor ama daha düşmedi yani ihtiyacım olacağını sanmıyorum sulukla suluk kafesine.Kask alacağım para biriktiriyorum kask için ama bir yandanda kafama olacak mı diye düşündürüyor :D.Saçlarım uzun ve kıvırcık.Sahilde bisiklet yolunda sürerken değilde ulaşım için kullandığım zaman takmak için alacağım kaskı.Bisikleti upgrade etmek konusuna gelince.Bisikleti aldığımız kişi hiçbir parçasının değişmediğini söyledi.Bende en azından şimdilik fikrim böyle orjinalliğini bozmak istemiyorum bisikletin.

Ömer KARAN ve GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  11. Taylan

Taylan Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletim çalındı gece asma kilit ve zincirle bağlı bisikletimi götürmüşler merdiven altındaki boşluktan.Demir su borusuna bağlıydı.Bu yaz da bisiklet hevesim hayal oldu daha bisikleti alalı 1 hafta olmuştu.

12. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Haydaa... Ne insanlar var yahu! Geçmiş olsun. Ufak bir yerdeyseniz kolayca bulursunuz inşallah...

13. Taylan

Taylan Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim.Ama bulunması zor gibi görünüyor.Çevrede tipi bisikletimle aynı olan bir sürü bisiklet var.Yani kadroyu boyasalar anlaşılmaz bir daha bu bisiklet olduğu.Umarım bulurum ama sanmıyorum bulacağımı.

14. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Az önce başka bir arkadaşın bodrumundan çalınan bisikletine yorum atmıştım. Çok klasik oldu artık ama bodrum katına bırakmayalım şu bisikletleri. Fırsatçılara hırsızlara gün doğuyor.

15. yldrmesut

yldrmesut Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Bekir T. Merhaba konu açtım profilimden görebilirsiniz 727 harikadır :)

16. Eskici

Eskici Aktif Üye

Adı:
    İbrahim öğretmen
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Plaka yok ruhsat yok giden gider maalesef

17. Taylan

Taylan Yeni Üye

Seviye:
    @Eskici abi kabuk tutan yaramı tekrar kanatmak için mi yazdın :D:D