Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

eski turcuların hepsi emeklimi oldu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat Ekmekçi tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    forumda gezinirken dikkatimi birşey çekti uluslararası turların ya da diğer uzun mesafeli turlar diyelim, çoğu 2009dan önce yapılmış. sanki ozamanlar birşey olmuşda herkes Türkiyeyi dolaşmış dünya turuna çıkmış gibi. Evet bugünlerde de tura çıkan 2 kişiden haberdarız ama eskiler bu işi bıraktı mı ne? Acaba bisikletçiler hayallerindeki turları yapıp evlendi mi ya da sonrasında işe girdi de vakit mi bulamıyorlar! Belki de benim gözden kaçırdığım şeyler vardır.

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet eski turcu dostum ki karadeniz etaplarını 10 günde almış idi süleyman şatır nur içinde yatsın toprağı bol olsun kalp krizi geçirerek yaşama veda etmiş idi...

erendiz çetiner bunu beğendi.
  3. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    huzur içinde yatsın, eskiler daha bi sağlamdı, eski toprak derler ya, şimdi az bi yağmur yağdı mı dışarı çıkmak işkence gibi geliyor çoğumuza, gerçi gene söylüyorum birkaç günlük turlara çıkan arkadaşları görüyorum bu aralar, hepsini takdir ediyorum, imreniyorum, şu bahar bir an önce gelse de...

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de önceden aşina olduğum, uzun soluklu geziler yapan birçok üyeyi uzun zamandır görmüyorum.
    Belki de planlanan büyük bir amaca ulaştıktan sonra bir nevi ara verme veya boşluk sürecine girilmiştir...
    Ya da siteden başka yerlerde etkinliklerini paylaşıyorlardır. (blog gibi)

Kim bilir...
    :rolleyes:

erendiz çetiner bunu beğendi.
  5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdi bu tür paylaşımlar genelde facebook, blog gibi sosyal paylaşım sitelerinin üzerinden gerçekleştiriliyor. Ulusal ve uluslararası tur yapan kişilerin sayısında azalma değil aksine artma olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun en önemli kanıtlarından biriside bisikelt festivalleri... Eskiden yılda 2-3 bisiklet festivali olurken şimdi yurdun dört bir yanında onlarca festival düzenleniyor... Bu etkinliklerde bir çok şehirden bisikletçi bir araya geliyor...

bir diğer hususta forumda yapılan tur paylaşımlara gösterilen ilgisizlik diyebilirim. Büyük emek verilerek hazırlanan tur yazıları (bir tur yazısı hazırlamak gerçekten zahmetli oluyor) çok az ilgi görüyor... Buda tabi paylaşım yapmaktan biraz soğutuyor...

Başka bir konuda bisikleti konu edinen site sayısının artması, tabi bu oldukça iyidir, belki böylece çok daha fazla kişiye ulaşılıyordur... Hemde siteler arası rekabet kaliteyide artırır...

Bu başlığı eğer site yöneticileri okursa birde eleştirim var... 24 Ocak 2012 tarihinde gezilmesi görülmesi gereken yerler diye bir bölüm talebimiz oldu ama yaklaşık 1 yıl geçmesine rağmen henüz bir dönüş olmadı... Forum yöneticilerinin üyelerle daha ilgili olmalarını tavsiye ederim...

6. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum. Sitede yapılan paylaşımlara karşı bir ilgisizlik var ve her geçen yıl bu ilgisizlik artıyor.
    Belki de herkes kendi çapında bir şeyler yaptığından karşı tarafı çok umursamıyordur...

Neredeyse beş yıldır sitenin üyesiyim, her yıl üye ve paylaşım sayılarının artmasına rağmen rağbet azalıyor, ufak bir teşekkür çok görülüyor.
    Halbuki böyle şeyler insanı teşvik eder, yüreklendirir.

Her şeyin daha güzel olması dileklerimle!
    Herkese selamlar, saygılar!

ysufdran bunu beğendi.
  7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mustafa bölüm açma yetkim yok ama yazdığın "Forum yöneticilerinin üyelerle daha ilgili olmalarını tavsiye ederim..." cümlesine istinaden bir yönetici olarak açıklama getireyim.Konuyu 24 Ocakta açmışsın aynı gün 2 arkadaşımız yorum yazmış 11 Aralık 2012 tarihine kadar hiç ilgilenen olmamış.11 Aralıkta yeniden sen canlandırmışsın.Anlık online sayısının 700-1000 arası olduğu bir forumda bunca zaman hiçbir üye ilgilenmemiş yorum yazmamış buna birşey söylemiyorsun yönetim üyelerle ilgilenmiyor diyebiliyorsun.

Şahsım adına yazıyorum diğer yöneticileri bilemem, günde minimum 5-20 arası arkadaşın bisikleti ile ilgili sıkıntısına yardımcı olmaya çalışıyorum ,yaklaşık 20-50 özel mesaj okuyorum 200-300 yeni yazılan mesaj okuyorum 20-50 arası da yeni açılmaya çalışılan ilan inceliyorum 5-10 kadar da yakın arkadaş olduğumuz forum arkadaşları ile telefon ile bazı problemleri çözmeye çalışıyoruz. Evli 2 çocuk babasıyım, devlet kurumunda çalışıyorum(bilgisayar başı değil) ve ilanlar çabuk aktif olsun diye cep telefonu dahil tüm internet yollarını kullanıyorum.Kısacası bu forum ve arkadaşlar için ne kadar fedakarlık yaptığımın farkındayım.İnsanı en çok üzen şey bu kadar fedakarlığı yaptığını bile bile böyle bir yorum okumaktır.Bir gün bu görevi bırakırsam inanın bu tip yorumlar yüzünden bırakacağım.

Eleştirmekte sonuna kadar haklısın ama adil olmak kaydı ile. senin başlattığın konuyu sadece yönetim değil kimse dikkate almamış.Benzer durum klasik bisikletler için oldu ama orada arkadaşlar konunun üstünde durdu yazdı çizdi ve kısa sürede bölüm açıldı.Bir tane yöneticiye bu başlık için özel mesaj attın mı bilemiyorum(bana atmadığını biliyorum)şimdi burada kırmızıya boyayarak "eleştiriyorum üyelerle daha ilgili olun" beni şahsen çok üzdü seni de az çok tanıyan birisiyim insan kırmak istemeyeceğini biliyorum mutlaka asıl söylemek istediğin başka türlüdür ama yöntemin yanlış oldu ben kırıldım şahsen.

Serkan Çoban bunu beğendi.
  8. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence de ortada bir yanlış anlaşılma vardır.
    Az önce de yazıldığı gibi insanlar paylaşımlarına ilgi bekliyor çünkü emek veriyor. Aksi durumlarda da bazen genelleme yaparak başkalarını kırabiliyor.

Ferhat Köse bunu beğendi.