Eski toprağı diriltme çalışmaları

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
Tüm bisikletseverlere selamlar. Çok sevdiğimiz bir abimiz geçen gün eskilerin zamana karşısında kullanılan bir bisiklet bulmuş. Lastikler yapıştırma, jant ise değişik bir tür. Maşa ve vites sistemleri yok. Çoğu yerde baktım klasik yol bisikletlerinde shimano 600 kullanılmış tabi benim görüşüm bu. Acaba bu parçaları nereden temin edebilirim veya yardımcı olabilecek var mıdır ?

(link)

Scudo

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Yakın fotoğrafları yok ama elinizdeki değerli bir bisiklet.Jantlar tamamen aero dinamikliği arttırmak için.Büyük ihtimalle campagnolo.Özellikle arka jantta büyük harflarla campagnolo yazıyor olabilir tabi şuan silinmiş durumda.Lastikler Tubular dediğimiz yapıştırma ve yüksek performanslı lstiklerden.Ama benim düşüncem bukadar uzun süre sağlam kalmaları imkansız gibi dediğim gibi yakından foto olsaydı daha sağlıklı bir yorum yapabilirdim.Daha yakın çekim fotoraflar koyarsanız parçaları tanımlayabiliriz.Özellikle kadronun yakın çekim bölgesel fotoğrafları işe yarar.

Forumda parça bulabileceğiniz Sertaç Ekici,Eyüp Sezer,Doğukan Aksu arkadaşlarda değişik parçalar var bunun dışında ebay den de getirtebilirsiniz.Ama dediğim gibi bisikleti tanımlayabilirsek parçaları ona göre almanızda yarar var.İnşallah bitirebilirsiniz.Şimdiden kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Kekeç

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
Ben abimizle konuştum yakından fotoğraf çektiğinde buraya ekleyeceğim. Toplama kısmı çok maceralı olacağa benziyor :)

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
Elimizde olan parçaların fotosu da geldi.
(link)

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
Acaba ön ve arka değiştirici temin edebileceğimiz birisi var mıdır bunun için ? Yavaştan toplamayı düşünüyoruz.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
jantlar çok hoş satmayı düşünüyorsanız alabilirim ama durumları nasıl ?