Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Raleigh Pioneer Hakkında Yardım,

Konu, 'Klasik Bisikletler' kısmında fıratvözdemir tarafından paylaşıldı.

1. fıratvözdemir

fıratvözdemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Merhabalar ben foruma yeni üye oldum

Açıkçası sağlık açısından çok sıkıntılı şekilde geçen son yılın ardından vücudumun toparlanabilmesi ve aldığım ilaçların tahribatını sınırlayabilmek amacıyla yüksek performans gerektiren bir spor yapmam gerektiğini farkettim. Bu amaçla fotografını ekleyeceğim raleigh marka pioneer model bir atb yi çok uygun fiyata satın aldım. Bisiklet seçimimde en kritik faktör para oldu zira henüz bu sporu fiziksel olarak yapabileceğimden emin değildim ayrıca mental olarak ta gerekli kararlılığı gösterebileceğim konusunda şüphelerim vardı. Ama bisikleti alır almaz Üsküdar dan Ataşehir' e kadar büyük bir zevkle pedalladım. Her geçen gün de pedallama isteğim artarak çoğalıyor. Çocukken bisikletle olan olumsuz tecrubelerimden dolayı ( bir Bianchi Aspen kullandım. gerek kadro yüksekliğinden gerek ağırlığından ve gerekse bisikletin her daim ayar tutmayan yapısından dolayı çalınana kadar bisikleti kelle koltukta kullanmıştım.) biraz çekincelerim olsa bile bu güzellik ilk bindiğimden itibaren beni kendisine bağlamayı başardı. Bisikleti elimle tarttığımda güncel olarak satılan alüminyum kadro bisikletlerden bile hafif olduğunu ve üst kadro borusunun benim kullanımım için yeterli alçaklıkta olduğunu gördüm.

Açıkçası bisiklet hobimi bir kaç adım ileriye taşımaya karar verdim. öncelikle her gün bisikletime zaman ayıramıyorum. zira eve geldikten sonra yapmam gereken işler var. ayrıca istanbul trafiğinden de sıkılmış durumdayım bu sebebplerden Ataşehir Üsküdar arasındaki inişli çıkışlı güzergahı her gün evimden işime gitmek üzere kullanmak istiyorum.

aynı zamanda bisikletimin daha iyi durumda olmasını istiyorum bisiklet konsunda tecrubeli abilerim aşağıdaki bisiklete bir bakarak bisikleti geliştirme konusunda bana fikir verebilirlerse müteşekkir kalırım. ayrıca söz konusu kadronun da masrafa değip değmeyeceğini bilemiyorum bu arkadaşımın yerine yeni bir bisiklet almalı mıyım veya ekleme mi yapmalıyım yada olduğu gibi kullansam daha mı iyi olur.

Bana bisikleti satan kişinin tavsiyesi ile bisikletin üzerindeki kalın ve tırtıklı dağ bisikleti lastiklerini CST nin şehir lastikleri ile değiştirdim ve çok memnun kaldım ayrıca forum dan Abdulhamit TOPÇU' nun yardımı ile Raleigh in orjinal yarış gidonunu bulup bisikletime taktım.

Bundan sonra çizeceğim yol hakkında bana yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Drop barın pozisyonu yanlış,droplar yere paralel olmalı.Ayrıca sele de yukarı bakıyor ki bu da mesaneye baskı yapar.Selenin de yere paralel olması gerekir.Gerçi çıkış ve inişler için bir kaç derecelik opsiyonlar vardır ancak şehir içi kullanım için paralel olması uygundur.Güle oynaya binin.

ihtiyar bunu beğendi.
  3. fıratvözdemir

fıratvözdemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    yanıtınız için çok teşekkürler

mutlaka belirttiğiniz şekilde düzenleyeceğim