Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Raleigh için yardım

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında Şefik Sevgener tarafından paylaşıldı.

1. Şefik Sevgener

Şefik Sevgener Yeni Üye

Tahminimce 70'lerden kalma Raleigh marka bir yol bisikletim var. Pek iyi durumda değil. Bisikletçi adam etmek için 400 lira civarı istiyor. Jantları ve vitesleri değiştirecek, maşadaki ufak bir eğriliği düzeltecek ve boyasını yenileyecek.

Yarış v.s. düşünmüyorum, sizce bisikleti yaptırmaya değer mi yoksa yenisini almak daha mı mantıklı?

atilla alperen efe bunu beğendi.
  2. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bisikletçi nasıl bir bisikletçi hani taiwan malı malzemelerin olduğu genelde hiç bir yol bisikleti malzemesi olmayan ama uydurmaya çalışan mahalle bisikletçisi mi yoksa bu işin ehli bilinen bir mağaza yada dükkan mı? 400 TL masraf bisikletine göre pahalı yada ucuz olabilir sen bir resim ekle sana söyliyeyim ne yapman gerektiğini.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bülent Abi dogru söylemis. Bisikletinizde degistirecegi parcalarin yerine ne koyacak, yapacagi boyayi kendi, spreylerle mi yapacak yoksa firina sokup boyatip, üzerine de vernik atip cilalayacak mi?

4. Şefik Sevgener

Şefik Sevgener Yeni Üye

İlginize teşekkür ederim. Bisikletçi dediğim Kadıköy Yoğurtçu parkının yukarısındaki yer. Profesyonel bir dükkana benziyor. Bisikleti zımparayla kazıyıp, astarlayıp ardından boyayacakmış. Bunun yanında unuttuğum birkaç şey var; zincir ve diskleri değiştirecek ayrıca frenleri de elden geçirecek. Teflon tel takacağını söyledi.

Bisikletimin resmi yok. Makine de bulamadığım için gönderemiyorum. İnternetten araştırdım ancak hangi model olduğunu kestiremedim. Üstünde bir seri numara da bulamadım. Çok fazla bilgi veremediğim için üzgünüm.

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    70'li Raleigh kadrolarin seri numaralari genelde sele borusunun girdigi yerde, arka tekerlege bakar sekilde, dikey olur.

atilla alperen efe ve Doruk Atay bunu beğendi.
  6. Mustafa ÇETİN

Mustafa ÇETİN Yeni Üye

Seviye:
    selamlarselamlar

7. renç avşar

renç avşar Yeni Üye

benimde Raleigh var ve bunlar çok özeldir söylediğin bisikletçiyi biliyorum benimkiside hurdacıdan dı bende canlandırmak istiyordum bir koleksiyoncuyla Stephen Barner irtibata geçtim öğrendiğim şuydu Raleigh dünyada ilk kez toplama parça kullanan firma yani bianchinin shimano kullanması gibi... bende;
    boya 1973 kataloğundaki avatardaki tondan fırın boya atatür sanayide
    jantlar bulaşık deterjanı limonlu yağ sökücü
    lastikler hurdacıdan
    gidon yokru zoom taktım
    vites 3 tü yanlız aynakol sağlamdı arkaya 6 dişli taktım
    sele büyük ve yeni
    frenler dandik ama çok rahat çekimli
    birtek çamurluğun orjinalini bulamadım
    sorun para değil bisikleti sevmek bumların maliyeti 100 lirayı geçmedi yanlız tanıdık ve çevre yoksa yine 300 e çıkar zaman 28 mayısta başladı 2 hafta önce bindim kızıma

8. Ali Guncan

Ali Guncan Yeni Üye

Selam
    Bende yaklaşık 2 hafta önce ***************'dan ikinci el bir bisiklet alayım dedim. yaklaşık 160 TLye mal oldu. Eve geldiğinde aletin üzetine sprey boya ile boya atıldığını gördüm. Sonra uzun süre uğraşılardan sonra bisikletin Ragleigh marka Zenith model olduğunu anladım. Ancak modeline bakıcam. Aletin bütün parçalarını söktüm. Bir tek orta göbek kaldı. Sonra kendim zımpara, astar ve boya işine başlayacağım. Bakalım sonucunu bende merak ediyorum.

9. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    selamlar . bende de bir yakınımın ingiltereden ikinci elden alıp bana getirdiği bir bisiklet var. modeli raleigh maverick. sarı - beyaz 22 inç yani 60 cm. internetten o modeli araştırdım. kendi orijinal parçaları çok basit. oysa bana gelen bisikletin üzerinde compagnolonun yol bisikleti için olan performans parçaları vardı. ve tekerlek seti aldım bide fren seti takınca ortaya süper birşey çıktı. cst 1.15 lastik taktım yol bisikletiyle eşdeğer bir performans sağlıyor. çok memnunum