Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Mtb Tekrar Yola Dönebilir Mi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında onur güneş tarafından paylaşıldı.

1. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şilede bianchi flahs bisikletim var mtb cube almadan önce bunu kullanıyordum geçen yaz bu bisiklet devredışı kaldı şimdi tekrardan yollara döndürmek istiyorum ne kadar yol zevkli olsada şilede mtb ayrı bir zevktir yazda geliyor malum :)
    Şöyle özelliklerini veriyim:

Kadro:Sağlam birkaç yerde ufak göçükler var ama sıkıntı yaratacak derecede değil.
    Gidon:Sağlam
    Sele Takımı:Sağlam
    Maşa Amartisor Suspansiyon:Sağlam sadece suspansiyona ayar vermek gerekecek ayarı bozulmuştu en son :)
    Lastikler 0 kullanılmamış var.
    Aynakol:Sanırım alınacak çünkü en son kırılmıştı :(
    Vites Kolları Sağlam Fakat 8 lı sssteme uygun değil.

Geriye kalan kısımlar hepsi ya bozuk yada kırık.
    Vites takımı ön arka alınacak,jant alınacak,zincir alınacak,ruble alabilirim 7 lı vites 8-9 a çıkarmayı düşünüyorum(buyuk ihtimal 8 lı olacak),Fren takımı alınacak,birde aynakol.

Bütçe:200-250 Maksimum 300 olur.

Güzel bir şey olmasına gerek yok götürsün yeter vitesleri altus yada acera düşünüyorum tabi bütçeye göre olmadı tourney iş görür :)
    Jant olarak yine iyi birşey olmasına gerek yok sorun çıkarmasın yeter 2de bir akord bozulmasın.
    Fren takımı olarak buyuk ihtimal alhonga takım alırım aluminyum.(Fren takımı çok buyuk ihtimal sağlamdı daha yeni alınmıştı tamda emin değilim)
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...l-set-650-gram-ucretsiz-kargo-152299027/detay

Aynakol gerek var mı tam emin değilim ama buyuk ihtimal alınacak Shımano(altus,Acera) olmasını isterim yada fiyatı uygun olursa başka birşey.
    Ruble:8 vitesli olacak buyuk ihtimal.
    Zincir 8 vites uyumlu.

Tavsiyelerini bekliyorum uğraşmalı mıyım yoksa çöpe at gitsin mi başka bisiklet almayacağım belirteyim olacaksa mtb bu olacak birde kadroya gidona vs boya çekicem.

2. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence o masrafı şuan kullandığın bisiklete yap.

3. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    daha yapmama gerek yok cubeye zaten yeterince yaptım beni götürüyor sorunumda yok 2-3 sene sonra anca değiştiririm parçalarını şilede yol bisikletini çok yorar o yuzden mtb istiyorum açıkcası :(