Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Kadroya Yeni Arka Aktarıcı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gokalp74 tarafından paylaşıldı.

?

Hangisi?

1. Kadro Kulağı + Braketsiz RD-TX75

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Braketli RD-TX75

oy sayısı 3
    100,0%
  1. gokalp74

gokalp74 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar
    Eski bisikletimi toparlamaya karar verdiğimden beri eksiklerimi ve değiştirmeyi düşündüğüm parçaları araştırıyorum. Arka aktarıcı konusunda ikilemde kaldım ve bu konudaki araştırmalarımda da bir sonuç bulamadım. O yüzden size sormak istiyorum.
    (Uzun zamandan beri kullanılmadığı için baya kirli)
    Başlıksız-1.jpg Benim arka aktarıcı bağlantım bu şekilde

Size sormak istediğim ise yeni aktarıcı için.

Sizce kadro kulağı ve RD-TX75 mi alıp kullanayım?
    big_5eb1f22593534d64bf143630f7054224.jpg pr_01_14.jpg
    yoksa hiç kadro kulağı işine girmeden RD-TX75 mi alayım?
    pr_01_15.jpg

Güncel...

ebaklaci bunu beğendi.
  2. ebaklaci

ebaklaci Üye

Adı:
    Ertuğrul
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gelecek cevapları merak ediyorum. Bu kadro kulağı dönüştürücüyü decathlon sitesinde gördüm, eski bisiklete yeni acera falan takılabilirmi yada ne kadar mantıklı olur?

3. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Maliyet. Eğer o eski bisiklet birgün kırılırsa onca masraf boşa gider. Bunu dikkate alın.

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence o kadroya masaraf etmek dogru degil, fotolardan görüldügü üzere kadro omrünü doldurmus gibi duruyor (Uzun zamandir durudugu icin kirli demeyin, cünkü arka catallarda pas izleri görülüyor. Pas izleride görülen kodrunun saglamligi olmadigi icin kirilma riski cok. Pas olmasa bile kadro saglam degil böylece size tavsiyem üzerindeki donanimi temizleyin ve öyle kullanin ama kullanairken pek de kadronuza güvenmeyin.

Yok siz dersenizki benim icin masaraf önemli degil ozaman su sekil de taka bilirsiniz.

1. Üzerindeki kullaktan eski aktarici (ok ile isaretldedigim yerden) Başlıksız-1.jpg ayriliyorsa, yani oraya vidaliysa ozaman ilk gösterdiginiz aktariciyi pr_01_14.jpg üzerindeki kullaga takabilirsiniz cünkü ozaman üzerindeki kullak örnek verdiginiz big_5eb1f22593534d64bf143630f7054224.jpg kullakla ayni.

2. Kdrodudaki kullaktan aktarici ayrilmiyorsa ozaman bu ikisini almaniz gerekiyor. big_5eb1f22593534d64bf143630f7054224.jpg pr_01_14.jpg

3. Bunlarla ugrasmayim diyorsaniz bunu alip takmaniz gerekiyor. pr_01_15.jpg

Yeni modellerin takilmasinda hic bir sorun yok yalniz diger parcalarin nasil ve ne model oldugunu bilmedigim icin yeni aktarici ile uyum saglarmi bilemem. Sonucta grupü set biri birine uyum saglamasi gerekiyor eger uyum saglamiyorsa dogru calismaz. Diger komponentler de benim tahminim üzerindeki aktaricinin grubudur ve yeni ile uyum saglamaz. Bu durum da shifterler, zincir, aynakol duruma göre aynakol göbegi ve ön aktarici da degismesi gerekiyor. Jant setinizin de ne oldugunu bilmedigim icin duruma göre uyumlu rubleyi takmak icin göbegi de degismeniz gerekiyor.

Ilk basta yazdiklarimi yanlis anlamis olabilirsiniz ama son yazdiklarimi okuyunca bana hak vereceginizi tahmin ediyorum. Bu isler hic bilginiz olmadan yapilacak isler degil kolay gelsin.

ebaklaci ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  5. gokalp74

gokalp74 Yeni Üye

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bayramdan sonra herşey daha da belirginleşecek. Şu an bisiklet memlekette olduğu için bende net bir şey söyleyemiyorum. Aslında yeni bir bisiklet alacaktım ama yapılan çalışmaları görünce bende birşeyler yapabilirim gibi bir düşünceye kapıldım.