Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

eski kadrolu bir bisikleti geliştirmek

Konu, 'Kadrolar' kısmında Özgür Kaan SİREL tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Kaan SİREL

Özgür Kaan SİREL Aktif Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    selam arkadaşlar

aklıma takıldı. ben de 12 yaşında beldeyama stone var. şuan herşeyiyle sağlam tıkırında geçen yıl 100 kmlik turu bile kaldırdık beraber. ağırlığını - saymazsak bana hala güven veriyor. aldığımdan beri lastik dışında hiçbir parçasını değiştirmedim. acaba şimdi parçaları değiştirirsem bisiklet kaldırabilirmi ? bazı bisikletlerin geliştirilmeye açık olmadığı söyleniyor. görüşlerinize göre bir yerden onu geliştirmeye başlayacağım. bilmiyorum ama onun bana verdiği rahatlığı sedona borla da bulamadım belki aramızdaki bağdan da böyle bir durum olabilir. ;) :in:
    şimdiden vereceğiniz değerli cevaplar için teşekkür ederim

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Resimleri görsek daha rahat cevap verebiliriz zannımca :)
    Ayrıca eğer bisikletiniz hi-tense(yani çelik) bisikletinizi ne kadar yükseltirseniz yükseltin bisiklet ağır kalacaktır.Çünkü bir hi ten kadro heleki çift amortisörlüyse 5-6 kg.Orta kalitede bir alu kadro ise 2 kg en fazla :) siz düşünün yani.

Özgür Kaan SİREL bunu beğendi.
  3. Özgür Kaan SİREL

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    çift amörtisörlü falan değil amörtisörsüz bir model. internette görsellerde pek bulamadım. bu linkte bir örnek görüntüsü var. :) http://www.ikincielim.com/iel/Resim?Resimno=53302 (sanırım link vermek yasak ama foto yüklemeyi bilmiyorum.)

4. Levent Sönmezer

Levent Sönmezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu gövdene istediğin ön amortisörü (80-120mm arası) kullanabilirsin.Diğer tüm parçaları gene bütçene göre değiştirebilirsin. Fotograf ta pek görünmüyor ama sanırım arka disk fren için yapılandırılmamış. İhtiyaç duyarsan her konuda sorabilirsin arkadaşım.Saygılar.

5. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar..
    Resim aşağıda..
    Bu bisikleti bizim kullandığımız over size maşa takamazsın. Şu an ki kendi ölçeğinde (1.5 inç) maşa takabilirsin ki bizim kullandığımız maşa ise 1.8 inç'lik.
    Onun dışında bisikletinle her türlü oynayabilirsin. Ancak arka vitesin takıldığı yerin resminide görmemiz gerekiyor zira arka vites kulakçığı vazifesini gören standart bir çıkıntı olması lazım.

6. Özgür Kaan SİREL

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

tşkler ilginiz için bugün bisikletin genel bakımına götürdüm. kıştan ben memlekette olmadığım için kirlenmişti.temizleyip paklayıp koymaya çalısacağım. resimdeki benim bisikletim değil bir ön fikriniz olsun diye koymaya çalışmıştım. :)