Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Kadro Yenileme İşlemi Yardım..!

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Alperen ERTEN tarafından paylaşıldı.

1. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    öncelikle merhaba aşağıda fotolarını paylaşacağım bisikletime toplamda 500-600 tlyi geçmeyen bir parça bakım-değişimi yapmayı düşünüyorm.sizlerden yardım talep ediyorm değişecek parçaların listesi:
    1-Dış Lastik
    2-Vites Kolları(gidona alabilirim ama çok pahalı:S
    3-Ruble-Aynakol
    4-Ön-Arka Attırıcı
    5-Gidon-Gidon Boğazı

şimdilik aklımda bunlar var ayrıca bisiklet satılıktır resimlerde görüldüğü haliyle.

2. Enis HatipoğLu

Enis HatipoğLu Üye

Seviye:
    Bisikletinin Colnago olduğunu sanmıyorum, maşayı incelerseniz farkedeceksinizdir
    Negatif atılımda bulunmayı sevmem ancak harcama yapmanıza değmeyecektir.. Sedona 601 (olsa gerek) biraz daha biriktirerek alabileceğini umuyorum :)

3. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle ne toplayacağına karar vermelisin, gidondan vites elciklerinden kastında sanırsam slr kolları diyorsun.
    Ve şu da var ki klasik bir kadroya slr elcikler ne kadar iyi olabilir?

Değişim için ilk olarakta o seleyi çöpe atarak başlayabilir devamında aynakol, pedal ile devam edebilirsin. İyi bir kare göbek aynakol güzel olacaktır. Göbeklerine gelince maillard gibi geldi bana. İyice temizle, parlat ve aynen kullan bu göbekleri, sonuçta oldukça akıcı ve uzun ömürlüdürler.
    Kullanım şekline gelincede, vitesli olup olmaması sana kalmış ama şahsi fikrimi sorarsan bisikleti daha da ağır hale getirmeden tüm fazlalıkları at, güzel bir single speed ya da fixed gear'a uyarlamada yap, bisiklette fazlalıklardan kurtulup hafiflediği gibi sadeliğe, estetiğe erişsin.

4. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet bu eski arkadaşları "single speed" yapmak bana da bir saygı duruşu gibi geliyor; yakın çevre, markete filan gitmelik.....Seni huzurevinden (odunluk/bodrum) kurtardık, faal bi emekliye (erken uyanıp bahçesine giden) dönüştürdük gibi..Dede kadro artık zorlanmasın..Malum, metal de yorulur :)