eski bisikletler çöp değildir

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Yıldıray karakiya tarafından paylaşıldı.

 1. Yıldıray karakiya

  Yıldıray karakiya Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  21
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Eski bisikletlere ne olur?

  Fransa'da yaşayan bir arkadaşım bir projeden söz etti. kendisi için bir bisiklet ararken karşısına çıkmış. 1-Terre-actions adlı bir dernek insanların bir köşede unuttuğu/terk ettiği bisikletleri toplayıp onarıyormuş ve çok çok ucuz fiyatlarla insanlara uaştırıyormuş. proje çok hoşuma gitti. bu nedenle elimden geldiğince çok kişiyle paylaşmaya başladım (bkz: http://karayolubaliklari.blogspot.com/2009/10/eski-bisikletler-cop-degildir_3195.html)
  Derken aklıma bir proje geldi: "Eski Bisikletler Çöp Değildir"
  hemen çalışmaya başladım ve ortaya çıkan fikirleri tartışabilmek, yeni fikirler üreterek projeyi daha verimli hale geitrmek ve uygulama alanını genişletmek için bir FBook grubu kurdum: http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/group.php?gid=149953748047&ref=nf
  grubun tartışma panosunda bu projenin nasıl işleyebileceğine dair fikirlerimi tartışmaya açtım. herkesin bu fikirleri görüş ve eleştiriyle geliştirmesini ve yeni fikirlerle zenginleştirmesini umuyorum.
  bu fikirlerin ortaya çıkış sürecini http://karayolubaliklari.blogspot.com/2009/10/eski-bisikletler-cop-degildir-projesi.html adresinden okuyabilirsiniz.
  Herkesin bir bisikleti vardır!
   
  Stcos, ali karagönlü ve cihan aksoy bunu beğendi.