Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski bisikletimi yeniden canlandırmak istiyorum

Konu, 'Arşiv' kısmında lordofdrinks tarafından paylaşıldı.

1. lordofdrinks

lordofdrinks Yeni Üye

merhabalar,

14 yıllık bir bisikletim var ve şu an kötü bir durumda. 14 yıldır da aldığım gibi bir ya da iki kez bindim, onun dışında hiç binmedim. bodrum katta bekliyor yıllardır, restore etmek istiyorum.

bu benim bisiklet ve bunu şu hale getirmek istiyorum. ama bu konuda çok geniş bir bütçem yok. en fazla 60-70 lira ayırabilecek durumdayım, belki biraz esneyebilir, ki bu yeterli mi, onu bilmiyorum.

boyamayı nerede yaptırmalıyım, ortalama fiyatı nedir sizce?

bu fotoğraflarda bisikletlerin lastikleri genelde hem düz oluyor ve şu jantların çevresinde siyah bir şey var. yabancı sitelerde buldum, rim sticker diye geçiyor sanırım ama türkçede nasıl geçiyor bilmiyorum. bunlar lastikle birlikte mi, yoksa lastikten ayrı mı satılıyor? bu fotoğraftaki düz lastik ve rim sticker fiyatları ne kadardır ortalama?

teşekkürler.

AbdülkadirArtan bunu beğendi.
  2. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ne yapilirsa yapilsin fotoğraftaki bisikletin yanindan bile gecemez cunku sizdeki bir mtb,o ise bir fixie.

Not : Resimdeki jantlar flip flop göbekli 50mm clincher jantlar.Fiyati 750-1000 civarıdır hemen hemen.Bence bunun yerine mtb formunda toplamaniz daha iyi olur.

3. lordofdrinks

lordofdrinks Yeni Üye

teşekkürler cevabınız için.

ben bisikletleri yapı olarak çok benzetmiştim.. mtb bisikletlere bakıyorum google'dan ama daha çok dağ bisikleti gibi duruyorlar. konu hakkında bilgim yok ama benimki de sanki fixie dediğiniz modele benziyor. tekerler boyutuyla alakalı da olabilir tabii, bilemiyorum.

peki sizin benim bisikletimin tipindekiler için şu an önerebileceğiniz bir görsel ya da forum konusu var mı?

ve benim bisiklet acaba şuna benzer olabilir mi, böyle bir şey yapsam?

bir de; ben beyaz dış lastik almak istiyorum. beyaza boyatmak da çok cazip duruyor. sanki o daha iyi gibi. sanırım dış lastikler için de inch boyutunu bilmek gerekiyor. o jantta falan yazar mı, ya da bisiklet tiplerinin ortalama bir boyutu oluyorsa kaçtır sizce?

ek: bir görselde gördüm, bisiklet gövdesi karbon fiberle kaplanmış. boyamak yerine böyle bir şey denesem, sizce uygun olur mu, ne dersiniz?

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben fotoğraf göremiyorum ama bütçe 50-60 TL ise. İmkan çok kısıtlı. Boya yaptırmanın maliyeti bile daha fazla tutacaktır. Şimdiden başarılar diliyorum. Umarım herşey istediğiniz gibi olur.