Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski bisikleti restore etmek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ilkerbilgin tarafından paylaşıldı.

1. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle iyi günler dilerim, benim eski castello marka bir bisikletim var dayımdan kalma ve ben bu bisikleti yenilemek istiyorum sadece kadro kalacak şekilde tekerlek olsun maşa fren sistemi vites sistemi her şeyi boyasını filan nasıl yapabilirim bunlar yaklaşık ne kadar tutar yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler.

2. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Sıfır al daha iyi.

Birhan K. bunu beğendi.
  3. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Amacınız binip gezmek, keyif almaksa çok fazla masrafa gerek yok. Çok şık görünmesine de gerek yok. Fotoğraf falan görsek birşeyler söyleyebiliriz. Bisikletin şu anki durumunu bir tek siz biliyorsunuz.

Fakat işin içine güzel görünmesi de girecekse Osman Bey'in dediği gibi yeni bisikletlere yönelin.

4. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ya bisiklet çöpe gitsin istemem yani sadece kadro kalıcak gidon sele herşey değişicek sadece kadroyu boyayıp işte nasıl bir şekil olursa

5. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İyi durumda görünüyor. Bence boyaya da gerek yok. Varsın güzel görünmesin. Benim de ilk bisikletim buna benzer bir şeydi. Eski bir Geroni.

- Seleyi değişecek 15-20 TL
    - Arka fren onarılacak, olmadı değişecek. 15-20 TL
    - Fren, vites kabloları kontrol edilecek, gerekirse değişecek. Sizin housingler sağlam duruyor. En fazla patlak teller varsa onlar değişir. 10-15 TL
    - Ruble, zincir çok kirli temizlenecek. WD-40 ile girişeceksiniz. Ya da söküp mazota yatıracaksınız. Tercih sizin. Maliyetini bilemiyorum.
    - Dış lastiklerde yarık, iç lastiklerde patlak yoksa hava basılıp binilebilir. Değiştirmeye gerek yok.

Her şeye minimalist yaklaştım. Şu durumda taş çatlasa 100 TL masraf edersiniz. Yok elimdekileri kullanmayıp sadece kadroyu bırakıp üstüne dizeceğim derseniz yeni bisiklet parası eder...

Bence elinizdekinin keyfini sürün.

Kolay gelsin.

6. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende eski bir Bisan bisiklet vardı. Daha önce bisikletlerimin bakımlarını yapan usta, "bunu at, yenisini al" demişti bana. Ustanın dediğini yapmadım ve o bisikleti topladım, adam ettim. Dahası da var, toplamakla kalmadım, şehirler arası, ülkeler arası seyahatler yaptım bu eski bisikletle. Castello iyi bir bisiklettir, emek harcarsan benimkinden çok daha güzel bir bisikletin olur. Belki biraz masrafın olur ama eski bisiklet toplamak gibisi de yok; çok keyifli.

Uğur S. bunu beğendi.
  7. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bilgilendirme için teşekkürler ben bunu iyice değiştirmek istiyorum maşa falan filan her şeyini sadece kadro kalıcak gidonda değişicek tekerlekler ince tekerlek düşünüyorum bu bisiklette mümkünmü sizce herkes banada öyle diyor ama denemek istiyorum açıkcası masraf yani karşılayabilecek durumdayım yani 1 milyar 1 buçuk milyar maksimum verebilirim

8. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben olsam maşayı da değiştirmezdim ama yine de sen bilirsin. Paran varsa, hiç düşünme, istediğin modifikasyonu yaparsın. 1000 lira yeter bence. Kumlatayım, sanayi boyası ve vernik attırayım diyorsan fiyat yükselir ama yine de 1500 lirayı geçeceğini zannetmiyorum. 26 jant bisikletleri yol bisikleti gibi kullanmak isteyenler için ince tekerler var. Kullanmadım ama kullananların memnun olduklarını duyuyorum.

ilkerbilgin bunu beğendi.
  9. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ilkerbilgin ve can onur bunu beğendi.
  10. TanerTOSUN

TanerTOSUN Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben de 20 yıllık mtb görünümlü fakat şehir tipi olan Raleigh bisikletimi yeniledim. Öyle fırın boyadır vs. uğraşmadım. Boyasını zımparalayıp elimde olan sprey boyalarla boyadım. Kalıcılığı maalesef yok fakat uygulaması kolay. Parçalara gelince, aynakol sağlamdı sadece zımparalayıp boyadım. Zİncir aldım 10tl , arka arttırıcı aldım shimano tx35 35tl, arka jant seti aldım 35 tl arka ruble Shimano megarange serisi 35 tl, ön arttırıcı aldım shimano ty21 sanırım 10tl, spreyler 30 tl , sele 10 tl , fren seti ve vites kolları 45 tl, iç ve dış lastik 40tl , gidon 15tl,suluk kafesi ve suluk 30tl gibi en alt seviye malzemelerle toplamda 295 tl gibi bir ücret çıktı. 2. el yeni model bir bisiklet alıp set değişimi yapsam daha iyi olacaktı ama yaptım bir kere. Ara sıra biniyorum.

11. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bir tane sıfır rockrider 5.0 al, hiç uğraşma bence...

12. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler bilgilendirmeler için birde sormak istediğim çanakkalede yollar maalesef pek iyi sayılmaz düz maşa sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum ve bunu amortisörlü maşa ile değiştirmek istiyorum ama nasıl olur acaba her maşa uyumlumudur yoksa olmaması mümkünmü ölçüleri var mı

13. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bisikletin sizde önemli bir yeri var mı? Yoksa bence 300-400liradan fazla para harcamayın derim. İlk bisikletim hala duruyormuş, 24jant ama markasını unuttum, evdekilerin ne kadar da muhalefet etseler eğer ki çok masraf tutmayacaksa toplamayı düşünüyorum.

14. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    pek bir önemi olduğunu söyleyemem sadece dayımdan kalma bir bisiklet ama renk filan kendime göre ayarlamak istiyorum sadece. Murat bey çok iyi yapmışsınız açıkcası çok beğendim ama sticker nasıl bulabilirim acaba siz onlarıda çok iyi bulmuşssunuz.

15. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Amacınız uğraşmak ise, uğraşın ama o kadar para harcamayın derim.