Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eski Bisiklet Resterasyonu Yapmalımıyım Yeni Bir Bisiklet mi Almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ugur buyukakman tarafından paylaşıldı.

1. ugur buyukakman

ugur buyukakman Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selamlar,
    Ben Uğur İstanbul Ataköy'de oturuyorum ve gelen baharla beraber artık İstanbul'da bir bisikletim olmasını istiyorum. Aranıza yeni katıldım ve forumları yakından takip ediyorum. Bir an evvel de bisikletime kavuşumak istiyorum. Ancak bisiklet seçimi konusunda kafam oldukça karıştı. Tecrübeli arkadaşların tavsiyeleri benim için çok önemli.
    Yazlığımızda yıllar önce aldığım 95 model Thomisus Pro bisikletim var. Maşasıda çizik dahi yok. Komponentleri o dönem için oldukça iyi. Deore Lx ayna kol, exage yataklar vs. Anılarıda var. Çok sevdiğim bir bisiklet. Ancak zamanla vites kolları deforme oldu ve kullanılmaz hale geldi. Bende o yıllarda öğrenci olduğumdan tamir ettiremedim ve evde bulununan tek bisikletle idare ettik zaten ihtiyaçta azalmıştı. Ancak içime yine bu sevda düştü.
    Şimdi sizlere sorum şu olacak. Bizim emektarı yeni komponentlerle restore etsem benim hafif arazi ve şehir kullanım ihtiyacımı giderirmi? (Sele değişimi, vites kolları, ön amortisör, yeni jantlar, furş vs.) Amartisör takılması orjinalinde olmadığından ergonomiklik anlamında sıkıntı teşkil edermi? Hafta sonları kamplı turlara çıkacağım böyle bir bisikler beni yarı yolda bırakır mı? Eski teknolojili bir bisiklet olduğu için günümüz bisikletlerinden çok mu ağır olur? Tam ağırlığını bilmiyorum.
    Yada diğer alternatifimiz yeni 2009 0Km bir bisiklet alıp hiç duygusallaşmadan 600-700TL civarı Kron modellerinden birini alıp keyfimemi bakayım. (xc1000 düşünüyorum özellikle.)
    Yada bu fiyat aralığında bana tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller nelerdir? Tavsiye edeceğiniz satıcılar, Bakırköy veya Sirkeci tarafında olabilir.
    İlgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
    :in: