Eski bir İtalyan'ın yardıma ihtiyacı var!

BrkrTrn

Üye
Tepki
6
Daha 2 gün önce aldığım bu yarış bisikletine daha elimi bile sürmedim (bisikletin test ediliş bölümü hariç) ancak bütün parçalarının kullanılabilir durumda olduğuna eminim.

Benim sizden yardım istediğim konular;

• Bisikletin çeşitli parçaları (fren takımları, gidon vb.) sanırım oksitlenmiş nasıl temizleye bilirim?
  • Dişlileri ve zinciri nasıl temizleyebilirim?
  • Parçaların bazıları az da olsa pas tutmuş, bunu nasıl giderebilirim?
  • Bisikleti boyama konusunda da yardıma ihtiyacım var sprey boyamı kullanmalıyım ve kendi boyasını sökmeli miyim?

Bisikletin Fotoğrafları:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Scudo

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Boyama konusunda;

Mutlaka parçaları çokar ce kadroyu temizle, oksitlenen yerleri de sıfır zımpara ile temizle. Başkaları gibi direk boya atma, mutlaka astar at sonra astar kuruyunca akan veya pütürlü kısımları 0900 no zımpara ile tekrar hafifce üstünden geç. Boyamaya hazır olunca astardan sonra boya.

Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: BrkrTrn

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
En iyisi yapabilirsen bütün bisiklet sök wd-40 sprey zinciri mekanizmayı temizle ( pahalı bişey değil) kadro için de bir metalle paslı yerleri kazıman kesinlikle zımparaya başlama şimdiden kolay gelsin birder papuçlara fazla güvenme bisikletin yattığı belli oluyor ani frende kopabilir

• Beğen

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Selam,
Bisikletinizi toparlarken öncelikle kolaylıklar dilerim. Bisikletinize gelince her zaman dediğim gibi Sachs Huret, Normandy Maillard göbekler ve Altenburger frenlerle bir İtalyan olması biraz zor bir ihtimal, tekrar araştırın derim.

Toparlama aşamanız içinde aşağıdaki linkteki paylaşımıma gözatmanızı öneririm.

(link)

• Beğen

BrkrTrn

Üye
Tepki
6
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi harfiyen yerine getireceğimden hiç şüpheniz olmasın.

Doğukan AKSU, konunuzu daha önce incelemiştim, gerçekten ortaya bir şaheser çıkartmışsınız. Kıskandım doğrusu... :)

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Aksu