Eşim için şehir/tur bisikleti tavsiyesi

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar,

yeni evliyiz eşimle beraber tur hazırlıkları yapalım diyoruz yavaştan... ikimizinde tecrübesi yok. ben forumu uzun zamandır takip ediyorum. kendi bisikletimi (salcano astro 241 sv) burdaki arkadaşların tavsiyeleri ile almıştım. il içinde 90 km.lik bir turum olmuştu tek başıma sadece.

ben mtb aldım ama eşime şimdiden bir tur bisikleti alalım diyoruz.. ona alışsın sonra bakarız olmadı.

1000 TL üzeri düşünemiyorum maalesef. Fiyatlar uygun oluyor diye salcanoya baktım ama orda da london l var 1370 TL... İstanbul L desen 707 TL. tavsiye eder misiniz bilmem?

Bu tur bisikletlerinde kadro boyu olmuyor mu? Eğer oluyorsa eşimin boyu 1.65 buna göre önerebilir misiniz?

Hatay'dayız. Burda fazla bayii yok. olanlarda zaten adam gibi mal getirmiyor. İnternetten alacaz malum. Marka, fiyat, satın alınacak yer tavsiyesi ile beraber alabilir miyim?

Herkese bu soğuklarda dahi bol pedallamalar dilerim.

Scudo
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
merhaba bende hataydayım hocam bisikletlier derneği var hatayda facebooktan ulaşın bilgi alırsınız...

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)
(link)
(link)
en güvenilir 3 bisiklet sitesidir,güvenle alışveriş yapabilirsiniz,forumda buradan alışveriş yapan yüzlerce arkadaş var...

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
daha ziyade marka model önerisi de alabilir miyim?

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@çetin ulutaş

ordan takip ediyorum biliyorum :)

Tepki
8
Bisiklet
Salcano
tur arkadaşı isterseniz yine burdayız hocam:) küçük ve büyük gruplarımız var:)

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
yok mu bir babayiğit bize öneri sunabilecek :D

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Amörtisörsüz düşünüyorsanız güzel bir tur bisikleti
(link)

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@321emre321

kilitlemeli maşa lsa sanırım daha iyi olur.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
büyük bir iştahla bekliyoruz. yok mudur tavsiyesi olan?

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
bayan için kadro seçimi erkek tipi kadro olarak yapılsa ne gibi dezavantajları olr üstatlar?

forumu tur bisikleti tercihleri üzerine baya bi kurcaladım şunlar arasından bir fikir verseniz;

(link) salcano city sport 21 vs lady
(link) sedona 311 lady

yoksa en başta sorduğum gibi erkek tipi kadrolardan mı tercihte bulunsak?

bir de bu çamurluk, bagaj vs. üzerinde olan bisikletler mi daha mantıklı, yoksa kadro üzerinde gerekli delikleri olan çıplak bisikletler mi??

ya da hepsi bir kenara, dağ bisikleti alıp daha sonra slik lastikle mi durumu kurtarmak daha doğru olur?

Tepki
17
Dağ bisikletiyle falan uğraşmayın. Çamurluktu bagajdı sizin zevkinize kalmış sizin tercihiniz ama bayan modelli bisikletlere yakışıyor bence. Yukarıda ki modellere ek olarak kron xc250 lady ekleyebilirsiniz ama sedona 311 ve salcano city sport xc250 den daha üst segmenttir ve diğer mtb lerden daha
ince lastiğe sahip olmasına rağmen dağ bisikletidir. Dediğim gibi zevk sizin.Hazır stoğumuzda bulunduğu için Eğer kron xc250 düşünürseniz;

(link) adresinden bize ulaşabilir yada sipariş verebilirsiniz.Kron,Sedona,Salcano yetkili satıcısıyız.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@Nihat Gunduz

teşekkür ederim ama xc250yi düşünmüyorum

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Bence scott sportster bayan serisi eşiniz için uygun olucaktır. Boyuna göre kadro seçimi yapmaya dikat edin. (link) Bu linkten bakabilirsiniz. Kron ve salcano önermem açıkcası, yerli markalara bakılıcaksa sedona 311 lady olabilir. Scott da başınız ağrımaz.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@mustafa şükrü yıldırım

öneriniz için teşekkürler. bütçe kısıtlı olduğundan yerli ürünlere yöneliyoruz. kadro kalitesi ithal ürünlere göre düşük olsa da donanım olarak daha üstün içerik taşıması da tercih sebebi aslında f/p ön plana çıkıyor.

önerdiğiniz scott sportster ile sedona 311 lady arasında ergonomi olarak bariz faklılıklar var. scott üzerinde herhangi bir aksesuar yok, sedona bagaj çamurluk vs. var. scott daha sportif dururken sedona sanki sadece şehir bisikleti gibi gerek gidonunun yüksek oluşu gerek gidonun kıvrımlı olması.

tur bisikleti olarak sedona 311 lady kullanılabilir mi gerçekten??

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Arkadaşım fiyat uygun ben Sedona 301 Lady Diyorum. (link)

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@Kadir Altuntaş

teşekkür ederim kadir abi onu da değerlendirmeye alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@Ozan Dönmez

:) Ayrıca şu an indirim yaptırabilirsin.Ocak,Şubat,Mart bittimmi fiyatlar uçuklaşır.:(
Birde tur bisikletinde çamurluk,bagaj vs.olanı tercih et sonradan masraf olmasın!.

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
@Kadir Altuntaş

kadir abi madem indirim söz konusu olabilir diyorsun ölü sezon olmasından dolayı (link) şu 311 lady modelini alsak diyorum sedonanın daha tatlı olmaz mı :) ? yanlız ürün sayfasına girdiğimde sadece M boy yazıyor. Bu başka kadro boyları yok mu demek yoksa? sahi abi kadro boyu demişken bacak boyu*0.67 yapın diyor bir ölçümde 50 cm civarı bir kadro boyu çıkıyor. Şimdi bu S mi M mi?