Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eşim için sedona 300 mü merida crossway 15 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Bahadır Aktaş tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar kendimde crossway 100 fark eşime de katlanırı satıp tam kadro bi bisiklet almak istiyorum kendisi sahil yolunda kullanacak ama kondusyon yapabilirse beraber uzun yola da çıkmak istiyoruz max 1000 tl butce dusunuyorum cunku benim kadar sık kullanmayacak 2 bisiklet arasında arka aktarıca da fark var sedona aksesuar olarak bagj camurluk vs artı yonlerı . Tavsiyelerinize deneyimlerinize ihtiyacım var.

2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Merhaba Bahadır bey. Ben de bazen eşimle beraber sürüyorum. Tur yapmak benimkine göre göre değil ama:) Seçtiğiniz bisikletlerden Sedona kadrosuyla daha önde görünüyor. Merida Crossway 100 ve üstünün kadrosu iyi ama alt serilerin iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Bu yüzden Sedona benim tercihim olurdu.
    Bayanlar bize göre rahatlığı daha çok sevdiği için bayanlara göre olan modellerden almanızda fayda var. Malum onların seleleri gidonları falan daha konfora yönelik oluyor. Ayrıca bisikletin geometrisi de rahat sürüşe ve bayan anatomisine uygun yapılıyor.
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-300_classic.html

Bahadır Aktaş bunu beğendi.
  3. mücahid yapıcı

mücahid yapıcı Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida 40V'yi bir senedir kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum. Marka olarak tavsiye ederim.

Fakat 15V modelinde kilitlenebilir amortisör yok maalesef. Bu bence önemli bir detay. Bütçeniz elveriyorsa bir üst modeli incelemenizi, bütçe yetmiyorsa Sedona'ya bakmanızı öneririm.

Bahadır Aktaş bunu beğendi.
  4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    crossway 100'ün arka-ön arttırıcıları iyiymiş... bence önemli bi nokta.

ama eşinize şeyi sorun, ayarlarını yapabiliceği bi bisilet mi ister yoksa başkasına bağımlı olmayı mı.... eğer ilkini seçerse bi de şeyi sorun, disk fren ayarlarını yapmayı öğrenebilir mi... V fren daha kullanıcı dostu gibi geliyo bana, ondan sordum... kolay, ucuz.. falan filan...

5. Tayfun BAKIR

Tayfun BAKIR Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    benim tercihim merida crosway 20 lady olurdu...şu ara taksitli 1100 peşin 1000 tl civarında..
    sedona 300 de bildiğim kadarıyla sabit maşa var bu süreceğiniz yola göre değişmekle birlikte bozuk bir zeminde bisikleti de kullanıcısını da yormakta.