Eşim için bisiklet seçimi

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
Merhabalar,
Eşime bisiklet almak istiyoruz ancak ne almalıyız bilemedik. Daha doğrusu hem onun beğendiği hem de işlev olarak ona uyabilecek bir model bulduk ancak yine de önerileriniz le bizi aydınlatabilirseniz çok memnun oluruz.
Marmaris'te günde 10km'lik bir mesafe yapacak, ekmek süt almaya gittiğinde taşıyabileceği, ancak bazı günler daha uzun yolculuklara spor amaçlı çıkabileceği bir bisiklet arıyoruz.
Sedona 701L (link) bize en mantıklı seçim gibi geldi. Bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz bisiklet var mı acaba? :)
şimdiden teşekkürler.

Scudo

derya çetin

Aktif Üye
Tepki
25
merhaba. ben de kendime bisiklet alıcam. carraro grande lady olacak büyük ihtimalle. carraro iyidir demişlerdi.
ama sedona 701 i de merak ediyorum açıkçası. bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.
forumdan bir beyefendi eşi için almıştı .

derya çetin

Aktif Üye
Tepki
25
ama dağ bisikletiymiş sedona 701. siz dağ bisikleti mi bakıyor sunuz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Günlük işler için yanlış modele bakıyorsunuz öyleyse. Carraro Sportive 222L'ye bakabilirsiniz. Şehir/tur bisikleti her açıdan daha mantıklı olur.

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
Aslında dağ bisikleti bakmıyorum ancak hem spor amaçlı hem de günlük işlere kullanılabilecek hem de eşimin beğendiği bir şey bulmak çok zor ! :)

• Beğen
Tepkiler: derya çetin
Tepki
25
Bisiklet
Focus
Merhabalar bende aynı dertten muzdaribim benimde nişanlım isteyip duruyor.Adım gibi eminim kullanmayacak ama benim var diye kendisinin de olmalı:) Bnede iki farklı seçenek begendim fikriniz varmı arkadaşlar?

(link)

Focus Raven Rookie

Frame MTB Sport, alloy
Suntour M3010, adjustable
Rear derailleur Shimano Tourney
Crankset Prowheel
Brakes Tektro V-Brake
Handlebar Black Comp OV, 640 mm

Yine aynı sınıftan biraz daha pahalı ama teknik bilgim pek iyi degil bence büyük bi fark yok varsa da ben ya da nişanlımın anlayacağı bir fark değil her iki bisikleti kıyasladığımızda

(link)

Focus Highland peak 5

Frame MTB Sport, alloy
Fork Suntour XCT 100 mm
Number of Gears 24
Rear derailleur Shimano Alivio
Crankset SR Suntour XCT
Brakes Tektro V-Brake
Handlebar Black Comp OV, 640 mm

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Svenni.Sterki

Eşinizin rahatça kullanabileceği, 28" lastikli bir şehir bisikleti alın. Zaten hevesi yokmuş, ne gerek var bunlara? Carraro Sportive 222L veya Sedona 301 Lady düşünebilirsiniz.

Tepki
25
Bisiklet
Focus
@ahmetcan44

Ahmet Bey katılıyorum size tamamen ama sorumu yalnış sordum bu seçeneklere 200,300 lira fazla verip focus almak daha iyi olabilirmi?hem kullanım,sağlamlık,kalite ve açısından yani 200 lira fazla verip focus almak daha iyi olursa onu alalım.Yoksa hiç önemli farklar degil derseniz carraro ya da sedona alalım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şehir bisikletini her zaman MTB'ye tercih edin. Hele ki eşiniz kullanacaksa, MTB angaryadan başka bir şey olamaz. Hiç önemli farklar değil, evet. Saydığım bisikletlerle eşiniz mutlu mesut şekilde pedallayabilir, rahat olun. Daha az enerji sarf edecek. Lastik boyutu ve genel ağırlık olarak daha avantajlı. Donanım farkını ise, eşinizi geçtim, siz bile kolay kolay ayırt edemezsiniz. Üzerinde durulacak şeyler değil. Teferruat.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
ben de carraro'nun lady modellerinden birini almanızı tavsiye ederim. 2. el düşünürseniz uygun fiyatlı lady modeller de bulabilirsiniz. hıı, bütçeniz 1000-1500 tl civarında ise daha hafif modelleri olan, scott, giant, cannondale, trek vs. markalarıda araştırabilirsiniz elbette :) fakat sonuçta lady modeller, bayanlar için en güzelidir bence :) hoşça kalın.

• Beğen
Tepkiler: basarzeki

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cem bey merhaba.Ben eşime almıştım bu bisikleti,keyifle kullandığı bir bisiklet eşimin.Günlük 45 km geziler yapıyoruz beraber.ancak biz lastiklerini maratonla değiştirdik.Bize göre iyi bir bisiklet.

Kerem YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Merida
merida crossway 40d aldık ve çok memnunuz. şiddetle tavsiye ederim.

(link)