Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Esenyurt'tan Şile'ye

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında tasdibek tarafından paylaşıldı.

1. tasdibek

tasdibek Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Tek kişilik Şile gezintimi sizlere aktarmak istiyorum. Kısaca bahsetmem gerekirse, Esenyurt'tan Şile'ye bisikletle gidiş (deniz kısmı hariç tabiiki, o kısım vapurla :) ) ve Şile içi kısa sürüşler. Dönüşü bisikletle yapamadım, minibüsle dönmem gerektiği için -yazının sonlarına doğru göreceksiniz- bisikleti söktürdüm.

03.50 Evden çıkıyorum, İstanbul trafiğinin hiçbir çeşidine tahammülüm yok, özellikle de böylesi bir gezi öncesi. Yol heyecanı olsa gerek uyku da tutmuyor. Ben yola düşerken kardeşim de uyumaya gidiyor.

Dünyanın çoğunluğu yatağında iken bisiklet üstünde olmanın dayanılmaz hafifliği...
    O saatte birkaç taksici, bir iki minibüs...

Yolculuk güzel başlıyor. Siz de hisseder misiniz bilmiyorum, hani böyle daha başlar başlamaz bir lastik patlavıverecekmiş kaygısı Allah'tan ki beyhude çıkıyor. Sokak lambaları olsa da yoldaki karanlık noktalar, çukurlar bakımından birer tehlike. Özellikle arka lastik, bagajın doluluğunu hesaba katarak fazla hoplamamak lazım.

İlk can sıkıntım köpek çetesi. Küçükçekmece'den sahil yoluna devam etmeme engel oluyorlar. Şimdi korkularla yüzleşme vakti değil. :D

İstikamet Eminönü, seyir normal. Gün ışığıyla bisikletin boy fotoğrafı.

Güneş yükselmekte 06.30. Yarım saate kadar Harem vapurundayım.

Artık vapura teslimiz.

Vapurdan sonra iş başa düştü. Bildiğim tek yol Ümraniye otoyolu. Mecbur bu hatta ilerleyeceğim.

Bir tek bu tecrübenin ışığında bir daha otoyol tercih etmeyeceğimi rahatlıkla söyleyebilirim, tünellerdeki dayanılmaz araba uğultusu, pek bir marifetmişçesine kask takmadan kurşun gibi geçen motorlar, görüntüsüyle keyif kaçıran kamyonlar... Kafi geldi açıkçası, ben doydum, daha almayayım.

Sık sık verdiğim molalardan bir tanesi zira artık kaba etimi de hissedemiyorum.
    Çıkmam gereken yokuşlardan sadece bir tanesi.

Geriye doğru çıktığım yokuş.

Arkamı orman denizine doğru verdim.

Saat dördü biraz geçti, kamp alanındayım. 12 saat sonra hedefe vardık. Çadırımın hemen önü. Hışırdayan kuru yapraklar.

Gelişte kendimi fazla zorladım, bu kadar saat bisiklet üstünde kalmak hiç de sağlıklı değil benim için. Bize ders oluyor.

Kamp alanından...

Şile muhtelif... Kale kalıntısı

Liman

Ağlayan Kaya

Esintili seyir tepesinden. Karadeniz havası için bile gidilir oralara, rüzgar eksik olmuyor.

Bisikletin dönüş yolunda aldığı hal. Demiştim ya minibüsle dönmem gerekiyordu, bagajları da küçük malum. Hey gidi hey, ne kadar mağrurdu! Kendisine tesekkür ediyorum, beni yarı yolda bırakmadı, "misyonunu" da tamamladı. Ruhu şad olsun.

Bir gün, bir yerde, bir daha!

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tebrik ederim. Maşallah, paylaşım için teşekkürler

3. tekteker

tekteker Forum Demirbaşı

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    abi ne yaptın sen hay maşallah esenyurt istanbulun öbür ucu şile desen öbür ucu

tasdibek bunu beğendi.
  4. kalkmazdüşmez

kalkmazdüşmez Kıdemli Üye

Seviye:
    tüh emektara yazık olmuş şimdi durumu nasıl kendine geldimi yoğun bakımdan çıktı mı?
    Paylaşım için Teşekkürler....

tasdibek bunu beğendi.
  5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikleti o halde bile bazı minibüsler almayabilirdi . Malüm minibüsçüler biraz bu konuda anlayışsız insanlar. Bir daha ki sefere beraber yaparız. Ben Süleyman Abi'nin gittiği Kıyıköy tarafını düşünüyorum ama bilmiyorum

tasdibek bunu beğendi.
  6. Murat PEKER

Murat PEKER Kıdemli Üye

Seviye:
    süpersin dostum,hakkını vermişin bisikletinin

tasdibek bunu beğendi.
  7. castelloterminator

castelloterminator Aktif Üye

Seviye:
    abi o bisan deilmi ya helal olsun ağır bisiklettir ama istedikten sonra neyle gittiğin pekte önemli değil bu arada bende esenyurtta oturuyorum günlük b.çekmeceye yüzmeye gidebilirsin az önce geldim güzel oluyo;)

tasdibek bunu beğendi.
  8. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    harika, büyük iş çıkarmışsın, tebrikler, kaç km yaptın gidiş-dönüş?

tasdibek bunu beğendi.
  9. tasdibek

tasdibek Yeni Üye

Seviye:
    Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, eksik olmayın! Eğer bir faaliyet yapıyorsak bisiklet sevdalılarının manevi desteği ile yapıyoruz.

Vallahi haklısın dostum, aynen öyle. Biraz delilik, biraz B plansızlık diyebiliriz. Açıkcası zorlandım ve bu da tekrarlayacağım bir şey değil, artık haddimi (mesafe bakımından) biliyorum.

Aslında yazık olmadı, bence "misyonunu" tamamladı. 40 YTL'ye aldığım ikinci el bir bisikletti. Şehir içi taşıdı ve son olarak bu gezide beni yarı yolda bırakıp utandırmadı. Onun için de bir şeref oldu. :)
    Bisikleti güç bela Eminönü iskelesine dek getirdim dönüşte. Başmemurdan izin koparıp oradaki demirlere kilitledim zira elimdeki yüklerle bisikleti aynı anda hem taşıyamazdım hem de İstanbul'un kalabalığında rahat rahat hiçbir toplu taşıma aracına binemezdim.
    Ertesi günde bir karar verdim bisikleti eve getirmeyecektim. Ne mi yaptım? Çöplerden plastik toplayan birine hayır duası karşılığı verdim.

Minibüsler konusunda malesef haklısın, iki saat dil dökmek zorunda kaldım adama bagaja koyduruncaya kadar. Yolda yolcu binecek, bagajı vardır, bak eğer yer kalmazsa atarım bisikleti vesaire vesaire. Allah muhtaç etmesin hiçbir bisikletliyi.
    Kıyıköy tarafları da güzel olsa gerek, keyif verir kesinlikle.

Evet, aynen öyle: Bisan mountain cat :D Elbet daha güzelleri ile çıkmak vardı ama kısmet olmadı. Bir aksilik yaşadım, beklemeye daha fazla tahammülüm olmadığı için elimdeki Bisan'la çıktım. Dediğin gibi inandıktan sonra bununla da oluyor yani.

10. tasdibek

tasdibek Yeni Üye

Seviye:
    Eksik olmayın, teşekkürler. Gidiş kısmını ve Şile içi gezintileri bisiklet üstünde yaptım. Dönüş bisikletle değildi.
    Esenyurt-Şile=115
    Şehir içinde de ne kadar yaptığımı bilmiyorum, kilometrem Şile vardığımın ertesi günü bozuldu. Toprağı suya doyuracak güzellikte bir yağmur yağmıştı ilk gece, bisiklet de dışarda idi. Muhtemelen o yüzden.

11. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Pedal basan dizlerinize, foto çeken ellerinize, bisikletinize ve pc nize sağlık. :)

fatih__66, tasdibek ve ahmetdogan bunu beğendi.
  12. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    merhaba
    zor görünen bir yolculuğu gözler önüne sermiş gözüküyorsun.ama gittiğin kamp yeri fotolardan göründüğü üzere gerçekten değer gibi .tüm emeklerin için teşekkür ederiz.

fatih__66, tasdibek ve xcangel bunu beğendi.
  13. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    cahide abladan öğrendiklerime göre.baya bi zorlu parkurmuş galiba.:D .ama bisikletçi bu:)yollar dayanır mı? bizim azim dolu proğramlarımıza.;) ..tebrikler teşekkürler...

fatih__66 ve tasdibek bunu beğendi.
  14. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    tebrik ve teşekkürlerimizi iletir bisikletinize yeni evinde mutluluklar dileriz

15. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    artık kendine şöyle hafif, sağla ve kaliteli bir bisiklet alırsın. Bu geziler ancak sağlam bir bisiklet ile yapılabilir. Ama o bisiklette o yol. Sizi gerçekten tebrik etmemek elde değil doğrusu

16. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    tek kişilik ordu gibi turu tamamlamışsınız elinize pedalınıza sağlık devamlarını bekleriz hoşcakal

tasdibek bunu beğendi.
  17. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    harika bir gezi gerçekleştirmişsiniz.azim ve başarınızdan dolayı tebrikler.

18. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    selamlar.. abi bence bisiklet hakkını vermiş.. herşeyden önce.;) ;) .yani kolay değil.bi ihlasla bu kadar uzun yol ki sonucunda da garibim dayanamamış...:) :) ama yinede iyi performans göstermiş.:D .ikinizide tebrik etmek lazım hani..:in: :in: .

19. bisikletle

bisikletle Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    harika bi gezi olmuş.yrıca tek başına yapman da takdire şayan..iyi pedallr.

fatih__66 bunu beğendi.
  20. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel bir gezi olmuş ama fotolar az geldi sanki bana bir dahakinde daha fazla foto bekliyoruz

fatih__66 bunu beğendi.