Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Esenyurt - Eminönü Arası Pedallamak

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında suatgecer tarafından paylaşıldı.

1. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, 03.06.2013 pazartesi atladım bisikletime ve hazır izindeyken uzun bir tur tecrübesi kazanayım dedm, tabi benim icin uzun bir tur :) yolda bir çok tecrğbe edindim amabunları en sonda yazıcam :) ilk önce resimleri paylaşıyım, sabah saatleri 10 gibi yola çıktım, ve güzel sahilin tadını çıkararak gezdim, saat kaygım olmadığından akşam dönüsüm saat 19.00 civarıydı:

avcılar sahil de ilk resim

Uploaded with ImageShack.us

deniz insanların attığı çöpleri iade etmiş,

güneş ışınları ve ufak tekneler ,

avcıları gecerken yol bisikleti kullanan bir arkadaş kaldırımda rahat rahat ilerlemek varken yoldan giderken bir arabanın sıkıitırması sonucu düşdüğünü gördüm, ben hızlanıp yardıma gideyim derken arkadaş çokdan farkı açmışdı yeniden, bişey olmamasına sevindim ancak yola kasksız çıkmamak gerektiğini iyice düşğnmeye başladım en kısa sürede alıyorum kaskımı,

bunları düşünürken floryaya gelmişim :)

Atatürk köşkü ve florya plajı,

bu arada ben pedala basıyorum fakat hızlanamıyorum, floryayı geçdikten sonra arka tekerin aşırı indiğini farkettim, teker neredeyse janta yapışacak, ve ne yazıkkşi yanımda pompa yok, tekeri kontrol ettim civi veya yırtık yok en yakın bildiğim benzinci florya girişinde tekrardan yürüyerek benzincişye gidiyorum, hava basıp biraz bekledim kaçak hala yok, bu arada turu bırakıp dönsemmi dişye düşünüyorum sonra florya tesislerinde bir çay içip duruma göre hareket etmneye karar veriyorum, bisikleti bisiklet parkına bıraktım çayımı içip elimi yüzümü yıkadım ve pes etmek yok diyerek yola devam dedim kendi kendime :)

yeşilköy sahil,

bakırköye yaklaşıyorum,

Uploaded with ImageShack.us[​IMG]

GS bayrağı görüpde resimlememek olmaz aslaeti yeter :)

bu arada italyan bisikletci bir abiyle kısa süreli selamlasdık, sirkeciye nasıl gideceğini sordu, anladığım kadarıyla 9 aydır yoldaymış, nerelere gideciğini sordum ama italyanca anlattığından bişey anlamadım :) çaktırmadım tabi süper süper dedim :) ismini sormayıda unuttum, hiç ingilizce bilmiyordu ben yine 6-7 kelime biliyorum :)

bu arada kollarım yanmaya başladı güneş tepemde beyaz ağırlılı giyindim ama kolar acıkda kacınılmnaz son galiba yanık :)

yenikapı ya varıyorum,

Tacikistan parkı,

mor karavan çok orjinaldi ön tarafında kocaman bir ıstakoz vardı kurutulmuş, eski hipi tarzı bir arabaydı,

kutup ayılarını görünce bahtsız bedevi aklıma geldi :)

ve boğaz köprüsü tüm güzelliğiyle karşımda,

ve galata kulesi istanbul siuleti....

telefondaki koruyucu jelatin kameranın önğne geldiğinden biraz puslu oldum :)

ve balık ekmek yemek ... yorgunluğa değdi doğrusu,

ve dönüş başlar...

birde unutmadan dönüş yolunda selemin vidası gevşedi oturamayacak durma geldi birden, 30 dakika uğraşdırdı beni tabi yine yanımda alyan takımı olmadığı icin bir tamirci aramak zorunda kaldım, gerçi yolda gördüğüm bisikletci bir arkadaşı cevirdim sağolsun tardımcı olmaya calışdı ama benim bisiklete uyan alyan yokdu, tamirciyi kumkapı tarafında buldum ve ağır ağır yoluma devam ettim, yolun en zor kısmı benim için başlangıçda indiğim yokuşları enerjimin bittiği son zamana kalmaları oldu, sonlara doğru baya yürümek zorunda kaldım :)

bu benim en uzun turumdu km saatim olmadığından 80-90 km arası olduğunu tahmin ediyorum, ve bir kaç sonuç çıkardım,

1. her nekadar sevmesemde kask takılmalı,
    2. mutlaka ufakda olsa bir pompa yanında taşınmalı,
    3. yine alyan takımı mutlaka olmalı, çok basit bir vidayı sıkamamak 30 dakika zaman kaybına mal oluyor,
    4. ve hava güneşliyse mutlaka kollar açıkda bırakılmamalı yoksa iki gün acısını çekersiniz :) ve amele yanığıda cabası :)
    5. km saati ve gps olmalı çünkü tur sırasında nerde olduğunu ne kadar sürede hangi mesafeyi kat ettiğini görmek gerekiyor bence hızını ve zamanını ayarlamak için,

selamlar herkese.....

2. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Konunun yarısını ancak okudum. Kalanı okumadan bu mesajı yazmak istedim.

Yolda gördüğün İtalyan bisikletçi doğru yolu bulmuş :) Zeytinburnu sahilinde karşılaştım, kenarda su içiyordum yanımdan geçti. El salladım, o da salladı. Türkçe bilmediği anladım o an.
    Daha sonra yavaş yavaş benden 100 m ilerde gidiyordu, ben de denize bakarak ilerlediğimden aynı hızda uzunca bir süre peşinden gittim. En son Sirkeci de feribotların olduğu yerden geçerken yavaşladı, galiba fotoğraf çekecekti, o arada geçtim onu.
    Epey bir yükle gidiyordu. Sohbet etmeyi ben de düşündüm, ama iyi ki denememişim. İngilizce de bilmiyormuş :)

Bu mesajı yazdıktan sonra aklıma geldi, ben galiba yolda sizi de gördüm. Arada bir durup fotoğraf çekiyordunuz değil mi ? Hatta kaskınızın olmaması epey bir dikkatimi çekmişti.
    Ben de siyah Trek vardı, mavi üst, siyah alt, beyaz kask , hatırlarsınız. :)

Ek olarak yanımda alyan seti, yama seti, pompa vs. her daim mevcut. Gördüğünüz an durdurabilirsiniz :)

ykaracavus bunu beğendi.
  3. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkler Özgür, inşallah bir daha karşılaşırız ve sohbet ederiz bende hatırladım seni, hatta selam vermekde istedim ama bazen basireti bağlanıyor insanın :)

4. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    :) Bu selam verme olayını ben çözemedim halen. Bisikleti ilk kullandığım haftada ve hatta 2. hafta da genç yaşlı bisiklet kullanan herkese selam verdim. Ancak sadece 2 kişi karşılık verdi.
    Ardından ben de sadece kaskı olanlara ve İtalyan bisikletçi gibi uzun yol bisikletçilerine selam vermeye başladım. Karşılık vermeyen çıkmadı şimdiye kadar.

Sahilde arada bir turluyorum, denk gelirsek yanınıza gelirimi, bisikletinizi hafızama aldım :)

5. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sirkecide doğubankın arkasında birsürü bisikletçi var..sıkışınca oraya gidebilirsin:)...resimlerine baktım..yolu bayağı bir uzatmışsın sanırım...bu arada tacikistan parkı ve kutup ayısı hiç gözüme ilişmedi şu zamana kadar

6. Hakan Acar

Hakan Acar XRS 022

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende Beylikdüzün de oturuyorum yeni bisiklet aldım Carraro Sportive 225.Bu hafta sonu uygun bir kask bulabilirsem ilk işim büyükçekmeceyi turlamak sonrasına eminönüne yol almak olabilir.Eğer bu cumartesi aradığım kaskı bulabilirsem pazar gününüz boşsa sizle birlikde dolaşmak isterim.

7. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu Pazar hariç başka bir gün turlarsanız ben de size katılabilirim. Bayrampaşa da oturuyorum ama metro ile Zeytinburnuna gelip oradan Bakırköy sahil de size katılabilirim.

8. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selam Adnan, sorun dönüş yolunda olduğu için geri dönemedim sirkeciye, Tacikistan anıt gibi birşey yapmışlar arka tarafda yoğun bi denize dolgu çalışması vardı, büyük bir alan yapıcaklar galiba,

9. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tamamdır Özgür, birdahaki gezide görüşürüz :)
    msj atarım kesinleşdinde...

10. murat gunyar

murat gunyar Yeni Üye

Seviye:
    slm guzel bir tur olmus ben zeytinburnunda oturuyorum o balikci barinagina yakin izin gunlerim hafta ici oldugundan kimseyle denk gelemiyorum yaamursuz havalarda bende sahilden eminionu turluyorum hafta ici oralarda olursaniz genelde perseme oralarda karsilasiriz

11. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güzel bir tur olmuş.
    Paylaşım için teşekkürler...