Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ESBİG Performans(Eskişehir_Bilecik) Turu 166 km.4 Aralık 2011

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.ben 10 gün önce tek başıma yaptığım 100 km lik performnas turumdan beri bisikletime uzun soluklu binemiyordum.Sordum arkadaşların durumu benden kötüymüş Cuma günü ani bir karar ile bugün uzun yol yapmaya karar verdik.Hem yeni rublemi ve kaskımı deneyecektim, hem arkadaşların pasını alacaktık hemde soğuk ama yağışsız havayı değerlendirecektik.Çok şükür kazasız belasız atlattık.Sadece benim sol dizde anlamadığım bir ağrı ile Mehmet in teker patlağı dışında kayda değer olayımız yok.Gelelim anlatım ve fotoğraflara....

Sabah 09:15 buluşma noktası soldan azicane ben :) Eser Sevinç,Mehmet Gürsoylu ve Onur Şenel mahşerin 4 atlısı..Bugün 166 km yol yapacak ayaz demeyecek soğuk demeyecek rampa demeyecek Bileciğe gidecek ve dönecek....

Yola çıktık ama daha 20 km gittik ki Mehmetin lastik patladı...

hemen yeni kaskın reklamını yapayım 190 gram şu ana kadar kullandığım en hafif kask çok memnun etti beni...

Buda Onurun sırt çantası yarım kiloluk kilit ve WD 40 sprey yağ bile almış yanına akşam pişman olacak ama şimdilik sıkıntı yok :)

Condator hayranı Mehmet kendini ona o kadar benzetiyor ki lastiğini biz tamir ediyoruz Mehmet elleri cebinde dolanıyor....Ama kurtulamadı ilk molada çayları ısmarlayacak....

Çıktık hemen yola ama epey zaman kaybettik....

Yol bisikletini işte bu yüzden çok seviyorum düz yolda çok hafif sırttan rüzgar alınca bunlar oluyor :) kaybolan vakti kazanmalıyız....

Bozüyük gözüktü bile 45 km :)

Bozüyük çıkışı Mehmetten çaylar :)

Eserin makineyi modifiye ye başladık hayallerimdeki tur bisikletine dönüyor yavaş yavaş....

Araya kendimi ekleyim....

gençlere keçi boynuzu ikramımız :)

Çaylarda geldi. 8 çayın 5 lira ettiği tek müessese.Tanesi kaça geliyor anlamak mümkün değil :) aklımıza ilk gelen Mehmet in elinde apaçık duran 5 lira dükkan sahibini cezbetmiş olacak ki kaç çay içersek içelim sanırım 5 lira diyecekti :)

hemen çıktık yola.....

Araya bir kask reklamı daha ekleyim :)

Birde km saati yol tertemiz a4 kağıdı gibi gelde hız yapma :)

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Biraz yoldan kareler....

Bilecik tabela hatırası :)

meşhur Bilecik rampasını cıkıyoruz artık yaklaşık 7-8 km %10-15 eğim ile ama 80 km yol yaptıktan sonra insanı zorlamıyor diyen yalan söyler....

şehir manzaraları.Şehir tepenin başına kurulmuş.Aşağıda gözüken Osmanlının kurucusu Osman beyin kayınpederi ve akıl hocalarından Şeyh Edebalinin türbesi.Bugün gezemeyeceğiz ama merak eden olursa yazın aynı turu yaptığımda bolca fotoğraflayıp yayınlamıştım forumda aratırsanız bulursunuz....

yemek yiyeceğimiz yeri de bulduk....

geri dönüş başlar başlamaz benim sol diz kapağımın iç kısmında daha önce yaşamadığım dehşet bir ağrı başladı tek ayak uzunca süre idare ettim ama 20 km sonra dayanamadım mola istedim :)

Ekip de geliyor :) bu ekip de Eser in Cuma akşamı halı saha maçından kaynaklı dökülme sahneleri :)

Bu noktadan sonra hem havanın erken kararması sebebiyle hemde benim sol dizin geçmemesinden kaynaklı fotoğraf işini bitirdim....(şehire 30 km kalaya kadar geçmedi ondan sonra epey azaldı da normal hızımıza cıktık )
    Buda Eskişehire 15 km kala cezerye ve metro molası daha önce yağmurdan saklandığım turlarda anlattığım Karaambar kamyoncular derneği :)şimdi fotoğraflara bakınca yine en dinç benim sanırım ekip dökülmüş duruyor :)

evet mutlu son eve geldik......

Bugün bana eşlik eden kardeşlerim evlerin durumuna göre 166 ila 170 km yol yaptılar.Öğlene kadar dehşet soğuk yediler akşamın son yarım saati yine aynı soğuk devreye girdi.Yılmadılar keyifle ve neşeyle çevirmeye devam ettiler.Mehmet ile Onur günlük km rekorlarını kırdı.Kıssadan hisse mükemmel bir gündü hepsine sonsuz teşekkürler.....

3. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hava güzel yollarda kaymak gibi güzel bir tur yapmışsınız. ayaklarınıza sağlık. merak ettiğim hepiniz kalın giyinmişsiniz hiçmi sıcaktan bunalmadınız

Eser Sevinç bunu beğendi.
  4. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel bir tur ve anlatım. Soğuğu ben burdan hissettim iyiki hastalanmamışsınız.

Eser Sevinç bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hava sabah 3 dereceydi :) öğlen 8-10 akşam yeniden 3 derece.güneşe aldanmayın parmak uçlarını hissetmeyenler var buradan korkutmamak adına yazmıyorum :) Eskişehiri bilenler bilir ayazı ile meşhurdur :) Ayrıca 30 km hızdan sonra alınan rüzgar çok farklıdır 40-50 km arası ise ciddi anlamda soğuk yiyorsunuz.Yoksa öyle sıcak olsa kar maskesiyle gezmezdik :)

Cüneyt HOCAOĞLU ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  6. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi anlatışına hayranım 3.resimde patlak lastik olayından işi nasıl kask reklamına çevirdin gülmekten öldüm :) Bu arada sana yaptığın bu güzel tur için arkadaşlarıma da katıldıkları için tekrar teşekkür ederim.''Kış gelince uzun tur yok'' lafın kulaklarımda çınlıyor :) Gördüğünüz gibi fazla uzun değil :) Bu arada resimlerin 2-3 tanesi benim çekimimdir.Galiba soğuk hava fotoğraf çekme kabiliyetimi olumlu etkilemiş bulanıklık yok sadece fotoğraflarda gene en kıytırık pozları ben vermişim yorgunluktan olsa gerek :)

Eser Sevinç ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yol harikaymış..kaskta iyimişşş.yalnız kafama takılan işkembe kebab olayları :) onları yedikten sonra adam kalkamaz ayağa :):)

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Soner benim ekip alışıktır :) yemek yemeden yol yapmaz.Hatta Mehmet gençlik spor takımına girdiğinde antremanlarda atıyorum 40 km lik bir ilçeye gidip geri dönüyorlar. Mehmetin tek sıkıntısı abi gidiyorum yemek yemeden geri döndürüyorlar dı :) .Bu arada Mehmeti kutlarım söylediği gibi fotoğraf çekmeyi öğrendi çok şükür.Diğer turlarda deli ediyordu beni bulanık çekerek:) ayrıca artık çok sağlam bir yolcu oldu gurur duyuyorum onunla.....

sonEr´´ ve Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  9. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sabah inanılmaz soğuktu hatta öyleki; her turumda evden buluşma yerine gelebilmek için 45 dk önceden çıkıyordum, bu sefer arabayla indim, hem turun uzun mesafe olması hem de soğuktan vazgeçtim.
    Güzel anlatım için Ferhat abiye teşekkürler, Mehmet ve Onur`a da teşekkürler :)
    Bu turdan sonra cuma günleri maç etmeme kararı aldım, resmen bitirdi beni, Ferhat Köseyle turlayıp performansı düşen tek benim :) kendi söylemidir.

Kalın giyindik ama bir çok yerde yeterli olmadı, heşke bir kat daha giyinseydim dediğim noktalar oldu.
    Yol kaymak gibiydi, bozüyük girişinde arkadan rüzgarı da aldığımızda 60km hızda sabitledik bir kaç km, o hızda da fotoğraf çekmek zor iş.

Son iki fotoğrafta yorgunluğum gözlerimden belli oluyor :) soğuk ama maceralı bir tur oldu :)

Mehmet_Gürsoylu ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Eser sakın alınma sendeki potansiyeli biliyorum defalarca da söyledim.Tek suçlu halı saha onuda kışın kesme zaten soğuklar ve yağışlar başlayacak bisiklete az bineceğiz üstüne sporsuz kalma.Ben öğlenleri koşacağım sende halı sahaya devam :)

11. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık.:))Yanınızda olmak vardı ama daha çok çalışmm gerekiyo galibaa:)) Bide dikkati mi çekti bu soğukta ve rüzgarda kısa parmak eldivenlerle zor olmadı mı Fethat abi yaa ben çarşıya bile inemiyorum valla :))

Ferhat Köse bunu beğendi.
  12. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk olarak tur çok güzel ama sormak istediğim bir kaç soru var.
    1-yol bisikleti kullanmak nasıl bişey yani sizin hem mtb niz hem de yol bisikletiniz olduğunu düşünüyorum şehir içi asfalt yol günlük 30km yollar ve 100 km lik yollar için nasıldır yol bisikleti.
    2-whistle modoc(xenon donanımlı) trek 1.1 (shimano 2200-2300 donanımlı) ya da scott s30-40 falan sora donanımlı bu bisikletlerden hangisini seçerdiniz?
    3-kadro boyu hakkında ne düşünüyorsunuz.http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=94269
    konunuzu oyaladağım için özür dilerim.
    edit:bide fotolarda üstünüzdeki giysiler nedir bisiklet taytı değil eşofmanda değil soğuk havalar için uygun duruyorda.

13. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Nefesinize sağlık Ferhatcım, dizdeki ne acaba?

14. OMER AYYILDIZ

OMER AYYILDIZ Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık ciğerlerinize kuvvet Ferhat abi :) güzel bir tur olmuş

Ayrıca 8 çay 5 TL de koptum :D

15. Onur Şenel

Onur Şenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bu nasıl turdu ya :) çok eğlendim çok ilginçti çok güzel kareler daha çıkardı ama :))) neyse artık ben de eve geldiğimde 161.03 ü gösteriyordu gösterge performans esbig :) lafları pedallamaca ve lay lay lom olayları hala kulağımda :))

Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  16. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    teşekkürler Kerem ama çalışmana gerek yok istemek ve sevmek yeterli.benim turlarıma katılıp yolda kalanlar oldu,yokuşlarda sırtından iteklediklerim oldu ama yılmadılar keyif aldılar.Tek şart sevmek gerisi gelir....Kısa parmak ise sadece fotoğraf çekerken ve dinlenirken sonrası uzun :)

5 liraya 8 çay hala hesaplıyorum çözemedim :)

Kader Kerem bunu beğendi.
  17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok teşekkürler Yusuf diz eve gelince daha çok ağrıdı ama sanırım sabaha birşey kalmayacak 1 hafta uzun yol yok salıdan itibaren ufak ufak başlarım :) neler gördü bu diz bir ağrıya papuç bırakmam :)

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Emircan biliyorum sende soru bitmez :) ama dilim döndüğünce yazayım
    1-Bende sadece yol var Mtb ile takas ederek almıştım sonradan modifiye ettim.ben zaten mtb yide uzun yolda kullanıyordum.geçen seneki tur anlatımlarıma bakarsan sedona 711 ile 235 km lik turum var ortalama hız 28 km(ince teker kullanırdım) şu an sadece yola biniyorum gundelik hayatımda da mtb toplarsam sadece arazide hoplayıp zıplamak için toplarım üzülmeyeceim donanımlar ile (alt seviye çizilmesinden korkmayacağım)
    2-trek yada scott tabiki...
    3-kadro boyu olayı beni aşar kişinin kendi tercihidir.profosyonel sporcuların çoğu ufak kadro kullanıyor ama ben boyuma uygun ile rahat ettim.
    4-Altımda pedli taytım var üstüne soğuktan dolayı uzun tayt giydim yaş büyük ayıp olmasın diye kapriile tamamladım yazın şehirlerarsında direk tayt ile çıkıyorum.
    üstümde ise adidas thermal içlik üstüne kışlık forma onun üstüne kinetix yağmurluk/ rüzgarlık
    başımda thermoform karmaskesi.
    Ellerimde kısa parmak eldiven üstü tchibo koşu eldiveni.
    Soğuk yediğim tek nokta spd ayakkbının havalandırma delikleri :) onada şu dönem kılıf alamam ilk fırsatta edineceğim ama :)

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Onur bunları yazmayı unutmuştum hatırlattın iyi oldu :) son dönemde en çok güldüğüm turdu :) Kudret abinin kulağını az çınlatmadık helal olsun diyorum yeniden ona :) Ayrıca senide 190 boy 16 ınch kadroyla gösterdiğin performanstan dolayı kutluyorum .....

Onur Şenel bunu beğendi.
  20. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kösele spor :)