Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ESBİG Eskişehir Bozüyük turu 17.12.2011

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Cuma tüm gün yağmur yağdı Pazar günüde aynen öyle gösteriyor baktık olmayacak bu haftayı tursuz geçirmemek için Cumartesi yani bugün turumuzu tamamladık.Bu hafta forumdan tanıştığımız kendisine pedalı sağlam bir tur arayan Abdullah kardeşim de eşlik etti.Eski halini bilmiyorum ama bana söylediği ilk uzun turuydu fakat mükemmel bir performans gösterdi buradan da kendisini kutluyorum.Hadi başlayım artık anlatıma ve resimlere :)

Molasız ve hızlı gideceğimi hafta içinden söylediğim için buluşma saati geç saatler oldu öğlen 11:00 da buluştuk.Soldan Kader Kerem-Abdullah-ben ve Ömer Korkmaz

5 dakika sonra yaz aylarında İran-pakistan -hindistan turu yapmayı planlayan Doğa can ve arkadaşı Süleyman da aramıza katıldı.Kendilerini deneyecekler olmadı dönecekler bu tur biraz hızlı onların planlarına göre değil farkındalar...

bende bu hafta selemi göbek mandallarını ve dış lastiklerimi değiştirdim yaklaşık 600 gram azalttım bisikletimi :)

Ve direk yola çıktık .Doğa-Süleyman ve Kader bir süre sonra zorlamamak için geri döndüler telefon ile konuştuk onlara teşekkür ediyorum .....

Ve hiç molasız non stop tempo Bozüyük tabelasına geldik....Yapılan yol 43.85 km bunun 2.85 i benim evden buluşma noktası.süre 1 saat 22 dakika bununda 10 dakikası evden buluşma noktası yani 41 km yi 1 saat 12 dakikada almışız gayet güzel bir derece fazlada zorlanmadığımıza göre....tekrar kutluyorum Abdullah'ı ve Ömer'i....

tabeladan şehir merkezine lay lay lom gittik :)

şehir merkezindeki Çorbacımızda çorbalarımızı içeceğiz....
    Bu arada bir işkembe bir mercimek ve bir tavuk suyu çorba 7 bardak çaya 6.25 lira alan müesseseyi kutluyorum :) iki hafta önceki 8 çaya 5 lira alan benzinliğe yine teessüflerimi iletiyorum :)

Tam yola çıkacağız benim lastik patlamış içerisindeki sıvı sayesinde ayakta durmuşuz inmiş :) tekrar denedim şişirmeyi ama bu sefer sıvıda kurtarmadı mecbur iç lastiği yeniledik....

yenilenen şehir meydanından 2 poz...

Tam yola çıktık bu sefer tabelaya ulaşmadan Abdullahın lastik patladı....

lastiği yeniledikten sonra tekrar non stop tempo Eskişehirin yolunu tuttuk.Eskişehire 20 km kala Ahmet abimiz bizi karşılamaya geldi.( Bozüyükte buluşacaktık ama yanında gelen arkadaşının kranpları yüzünden tekrar geri dönmüşler onu şehire bırakıp tekrar bizimle karşılaşmaya dönmüş .Bizden 20 km eksik yol yaptı gün boyu yani günü 80 km ile bitirdi...)

Ömer biraz geride kalmıştı oda yetişti söylene söylene :) "abi siz yorulmuyormusunuz :)"

Ahmet abimiz de gelince olay tempodan ziyade muhabbete döndü ve bu güzel muhabbeti sıcak bir çay ile ısıtalım dedik Eskişehire 5-10 km kala mola verdik :) tek çay içen benim diğerleri oralet nescafe ve sahlep içti :)

ve artık kısa günün karı evime geldim 100 km :)

Çok güzel ve hızlı bir gündü Abdullah mükemmel performansıyla yaz aylarında yapmayı planladığım 200 km üstü turların vazgeçilmez elemanı olacak gibi..Ayrıca neşeli yapısı muhabbeti için de teşekkürler.Ömer ilk uzun yolunu yaptı oda çok iyi idi her ne kadar kendisi hissetmesede :) (ortada yavaş olmayınca en arkada gelen kendini kötü hissediyor ama farkında değil onun yaptığı performansı da herkes yapamaz :) )

Kısacası cok güzel bir gündü tüm katılan arkadaşlara teşekkürler.Ahmet abi sana ayrıca teşekkürler bir ile girerken karşılanmak da çok güzel :)

2. abdullah uluşerbet

abdullah uluşerbet Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bizde sizlere çok teşekkür ediyoruz ferhat abicim =) herşey çok güzeldi ne kadar beni kesmesene flan :p ehehe =)

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sen merak etme ben seni kesen tur yaparım ama sen Kırıkkale de yaza kadar binemez isen bisiklete o zaman yazın çok gülerim sana .Birde o eski kilona sakın çıkma 5-10 daha ver bak neler olacak :)

ömer korkmaz bunu beğendi.
  4. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Takım kaptanı olmak da zor abi bütün lastikleri sen yapıyorsun benimkilerde dahil :) Hakkını ödeyemeyiz valla :) Tura gelince bu hafta dershane yüzünden saat 2 de Onur ve arkadaşı ile 30 km Musaözü gezisi yaptık.Lay lay lom :) Önümüzdekilere katılırım inşallah.Yeni selen ve QR da hayırlı olsun abi sele ne kadar hoş dursa da pek rahat değil sanırım :)

5. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlk şehirler arası gezim, ilk uzun gezim. ilk uzun turum, İlk süper bisiklet sevdalısı arkadaşlar. Gezi süperdi yani. Hani hep arkada kalmasa iyi olacaktı ama artık 3-5 ay sonra :D arkada kalmam heralde. Teşekürler arkadaşlar.

6. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Güzel tur olmuş her zamanki gibi, yeni arkadaşlar katılmış aramıza, bir daha ki turlarda tanışmak dileğiyle. Ayaklarınıza sağlık.

7. abdullah uluşerbet

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bisiklete binmeme ne sınırlama getirebilirler nede elimden alabilirler =) hiçkimsenin gücü yetmez buna =)

ömer korkmaz ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Eser işin zorlaşıyor bu gençler dehşet :)

Kaptanlık ne kelime Mehmet küçüklerin abisi büyüklerin kardeşiyim hepimiz biriz:) bu sefer kendi lastiğim de patladı Pro 3 ü taktığım gün patladı diye sökmüştüm bugün taktım yine patladı :) Haftaya ortak zaman ayarlayalım hava müsait olursa.Ayrıca sele bende rahatsız eder diyordum hiç rahatsızlık vermedi aksine kadansta kaygan olduğundan çok daha iyi performans veriyor diyebilirim.Biliyorsun bende kösele olayı cok sağlam belkide ondandır :) ama yoldaki her taşı hissediyorsun ona garanti verebilirim :)

Ömer takma kafana herkesin günü farklıdır 2 hafta önce bende geride kaldım dizimden dolayı Allahtan Eser imdada yetişti daha geride kaldı :) 3-5 aya kalmaz. sende de iş var merak etme daha çok yol yaparız.Bugün Abdullaha söyledim sen duymadın yol her zaman yapılır önemli olan ağlamadan sızlanmadan her şartta biniyormusun ve çevirdikçe zevk alıyormusun ben sende onu gördüm bırakmam artık :)

9. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bende herkese teşekkür ediyorum bizide aranıza aldınız..Benm içinde güzel bi deneyim oldu..1 buçuk aydır bisiklete biniyorum ilk uzun turumdu ama pek uzun olmadı yarısında döndük..:) Neyse sağlık olsun..Bundan sonraki her tura katılıyorum tammlayamasam bile yarısında dönerim:) Yalnız iyiki Ömerin lastık patlamamış yahu yedek lastiği yama takımı bende kalmıştı valla :)

ömer korkmaz ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  10. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet iyi ki patlamadı. Yoksa bu kez otostop çekecektim. Ferhat abi ''Olmaz öyle şey bende lastik var.Patlarsa değiştiririz'' dedi. Ama olmaz abi, her hafta senin yedeklerimi kullanacaz dedim:) Nitekim benim lastik haricinde tüm lastikler patladı.:) Teşekürler Kerem. Görünce işte bu adam kesin turu bitiriri dönmez,lastiği emanet edebilirim demiştim kendimce:))

Kader Kerem bunu beğendi.
  11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kader emin ol hafta içi performans turu demeseydim kesinlikle sizleri de taşırdım bir şekilde ama hem yolun uzun oluşu(akşama hava kararmadan dönmek zorunda oluşumuz) hemde hafta içinden performansa dayalı dediğimden bu şekilde olmak zorunda kaldı.Yoksa beni bilenler bilir arabamla bile dönüp aldığım arkadaşlar var.Bayılınca otobüse bindirdiklerim var :) Sende bu istek olduktan sonra kesinlikle bir kaç aya kalmaz aynı performanslara çıkarsın önemli olan istemek gerisi geliyor.Fiziğin zaten müsait hiç sıkıntı yaşamazsın....

12. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    REstini çektin yanii :) neyse allahtan bi sıkıntı olmamış..Valla inş bi dahaki sefer Ömer biraz daha çalışmam lazım galiba..Biraz moralimde bozuktu onunda etkisi oldu sanırım ;) neyse ya bi daha ki turda görüşürüz yine inş :)

13. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yok abi böylesi daha iyi oldu kendimi görmüş oldum sizlere yetişebilmek için daha fazla çalışmam gerekiyo..Artık hergün düzenli antremana başlıyorum :) Merak etme abi yaza doğru beraber bursa bile yaparız ben kendime güveniyorum :) Bide dün bazı şeyler oldu az moralim bozuktu sende anladın gelir gelmez zaten birazda onların etkisi vardı ama herşey güzeldi:) İyi ki katılmışım..

Ferhat Köse bunu beğendi.
  14. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Çok güzel olmuş ya keşke bitirebilseydik biz de. Ama sabah yeni kalkınca yürümekte bile yürümekte bile zorlanan ben bir de bisiklete binmeye çalıştım. Hızınıza yetişmeye çalışarak çin malı piller gibi yarım saatte bitmem, (ne hikmetse) giderken de dönerken de karşıdan esen rüzgârın etkisi, bisiketlerimizin çok kötü durumda olması, kasksız gözlüksüz falan acemice yola çıkmalar gibi bahane ve etkenler olmasaydı biz de bitirebilirdik :D Şaka bir yana Ferhat abi senin deyimle "lay lay lom" sonsuza kadar gidilir de bugünkü gibi sürmek baya zor. Hele o yeni arkadaş çok iyiydi gözden kaybolana kadar seyrettik sizi :D
    Bir de lastik patlatmalarınız hakkında teori geliştirdim. Yama seti, yedek lastik falan taşıdığınız için patlıyor o lastikler. Patlıycak diye düşünmezseniz patlamaz ben hiç patlatmadım bugüne kadar. Tamamen psikolojik.

15. Onur Şenel

Onur Şenel Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    biz de işte musaözü yaptık eser saolsun bisikletini tarık a verdi ben de onur a haber verdim onunda arkadaşı ve mehmetle birlikte çıktık yola es-es in maçı vardı baya problem oldu stadyumun orda ama gittik kahveye mehmet beni yokuşta tokatladı helal olsun mehmet ben yol bisikleti alınca tekrarlarız :) akşam olacaktı farları olmayanlar döndü ben mehmet tarık musaözü yaptık çamur deryası :) dönüşte de kütahya yolundan döndük ben tarık tan çıkartıcağını bekliyordum zaten iyi de oldu onun geldiği ilerki zamanlarda bizim yanımızda inşallah kendi bisikletiyle olur iyi bir tur oldu bizim içinde keşke bizim ekipte bozoyük yapabilseydi ayaklarınıza sağlık performans turlarını bekliyorum sağlıcakla kalın

16. abdullah uluşerbet

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    o değil de benim adım pedalı güçlü arkadaşa çıktı ya =) ferhat abi teefonla konuşuyo dediği cümle şu; 'abi 6 kişi çıktık yola 3 ü döndü 3 kişi kaldık, yanımda bi ömer var bide pedalı güçlü arkadaş var işte'' :D bu beni bitirir ya :D

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Onur vallaha helal olsun hiç nokta kullanmadan olayı bitirmişsin :) insan arada bir nokta koyar da duracağımız nefes alacağımız yer belli olsun :) sizleride kutlarım güzel geçmiş turunuz.....

Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet Doğa sana geçen hafta söylediğimi hatırlıyorum sizin planlamanıza göre günde 70-100 km her şartta gidilir hiç kasmaya gerek yok.Bizim gibi zaman sınırı içinde gitmek istiyorsan da mecbursun antreman yapacaksın 2 ay binemeyim bende yüzde 50 düşerim .

Lastik mevzusu ise benim ön dış lastik 200 gram yani mtb için üretilen cst iç lastiklerle aynı ağırlıkta aşağı yukarı :) arada bir patlaması normal :) yapacak birşey yok taşımaya devam.Yanımda taşımadığım zaman patlarsa başıma gelebilecekleri düşünmektense her tur patlasın her tur değiştireyim hiç önemli değil 10 dakika sürmüyor nasılsa :)

Doğa Can Yaman bunu beğendi.
  19. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ferha abi Önümüzdeki haftada nereye gidiyoruz :) Yine yolun yarısına kadar eşlik edebilirim size ;)

20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kader şimdiden belli olmaz hava durumu haftasonunu salı günü vermeye başlıyor onu inceleyip duruma göre birşeyler ayarlarım.Bak sabahtan beri nasıl yağıyor yağmur Eskişehirde :) iyiki cumartesi yapmışız yoksa bugün yollarda sağlam ıslanacaktık :) yağmurda gezi kısa mesafe lay lay lom güzel oluyor ama performans ağır kaçıyor :)

Bu arada başlığı yanlış yazmışım yeni gördüm :) şimdi düzenlendi teşekkürler.....