Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erzurum

Konu, 'Doğu ve G.doğu An.Bölgesi' kısmında ismailofli tarafından paylaşıldı.

1. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    2 hafta sonra uzun bir süreliğine Erzurum'dayım...Erzurumlu varsa görüşelim..Haberiniz ola...:in:

2. allofsins

allofsins Yeni Üye

Seviye:
    katatonia,orphaned land,my dying bride konserlerine gidemiycen mi yani?

3. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    İsmail Kardeşim hoşgeldin. Bir pazar günü beklerim seni Erzincan'a. Birlikte bi gezi yaparız. Bende yalnız kalmış olmam. Bekliyorum kardeşim..

Sevgiler...

ismailofli bunu beğendi.
  4. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Erzurum lu değilim ama, 4.5 yıl Erzurum da yaşadım.

Oraya varınca mutlaka gezmen gereken yerleri bilahare konuşuruz.

Cağ kebabı ile, kadayıf dolmasından(veya incir dolması da olur;) ) benim için de ye.

Bir de Abdurrahman gazi türbesini mutlaka ziyaret et. Yoksa yolun bir daha Erzuruma düşer..

ismailofli bunu beğendi.
  5. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    valla zor görünüyor...gerçi yeterincekonser gördük..bunlarda gitmeyiverelim...(buda züğürt avuntusu:( )

6. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    İnşallah Serkan...ben de 3yıl kaldım Erzincan'da,tekrar gelip görmek isterim.Belki bisikleti de getiririm bir gezi yaparız...:in:

7. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Hangi sebeple Erzurum'daydınız acaba İronman bey...Çağ kebabı ve kadayıf dolması,kilo alacağım yine herlade:D
    İronman bey belki 10 kere Abdurrahman Gazi türbesine gittim ama yine de Erzurum'a dönüyorum..Ama Erzurum'u seviyorum...İnsanın memleketi gibisi yok...Havası,suyu,insanları..Galiba şimdi ağlayacağım...:(
    Erzurum'a gidince sizin yerinize yiyip-gezeceğim..saygılar...:in:

8. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Erzurumda mesleğim dolayısıyla (memuriyet) bulundum.
    Oranın yerlileri kadar sıcak ve canayakın insan zor bulunur ülkemizde.

Beslenme alışkanlıkları daha ziyade protein ve karbonhidrat üzerine. (mevsimsel zorunluklardan dolayı) Ancak ne yalan söyleyim çok lezzetliler ;) :)

Erzurumun; yazın tozu kışın buzu ve evde kalmış bisikleti meşhurdur derler:D

Ancak Erzurumun ekmeği ve suyuna doyum olmaz. İnanın oranın ekmeği, tatlı suları ve çeçil peyniri, lavaşı, Palandökenin kayağı, Tortumun şelalesi.. Serçeme deresindeki piknikleri, off anam off dağıttım yine.. eski günleri hatırladım. ne güzel günlerdi..

Erzurumda şimdilerde pek ağaç yok ancak Evliya Çelebi meşhur seyahatnamesinde Tortumdan Erzuruma kadar yolculuk ederken başına hiç güneş ışığı düşmeyecek şekilde sık bir ormanın içinden geçtiğini yazar. Sanırım şimdi aynı yoldan gitseydi başına güneş geçerdi(tabii ağustosun ortasında, o da belki) Öte yandan yine rahmetli Evliya Çelebi:
    Erzurumda 11 ay 30 gün kaldım. yazı göremeden geri döndüm der. (soğukluğunu anlatmak için)

Neyse lafı uzattım gittim. ERzuruma gidince bizi sakın unutmayın.. Size vereceğim gezi rotaları var. (tereciye tere satmak gibi anlamazsanız tabii :) )

ismailofli bunu beğendi.
  9. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Estağfirullah nedemek,tabiki sizden öğreneceğiz...İnşallah Erzurum'a gidince ilk işim sizin vereceğiniz rotaları keşfetmek olacak...Tabi ki sizi hatırlayarak...Beni çok heveslendirdiniz doğrusu...Ayrıca övgülerinize de tüm Erzurum adına teşşekkür ederim..
    Genelde gurbet insanlara zor gelir.Bence o iyilik sizin iyi niyetinizden ve pozitifliğinizden kaynaklanmıştır...Saygılar....:)

10. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    İnşallah kardeşim. Getir bisikletinide gezimizi yapalım. Gezelim Erzincan'ı... :)

Sevgiler...

ismailofli bunu beğendi.
  11. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Son kez soruyorum yok mu Erzurum'dan bir şahıs?...Erzurum'da son 2 ayım galiba...Bir daha bulamazsınız beni...:D

12. Daywalker

Daywalker Kıdemli Üye

Seviye:
    Yav sen daha 2 ay orada mısın? Erzurum'a kışın gideriz beraber. Sen atla gel buraya. Valla aslında güzel yer Erzurum, benim hoşuma gitmişti. Biraz senin senin sayende gördüm gezdim tabii...

ismailofli bunu beğendi.
  13. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Hiç merak etme...Kayak sezonu beraber zirvedeyiz...:in: Daha ejderden kayacaz...

Daywalker bunu beğendi.
  14. BYselam

BYselam Üye

Seviye:
    Ben Erzurumluyum ben sizin msn adresinizi alırım görüşürüz inşallah gitmediyseniz Ayrıca erzurumda bulunan başka arkadaşlarda varsa pazar günleri çok canım sıkılıyor tek başıma bişey yapamıyorum bi gezi düzenleyebiliriz bilginize olsun

ismailofli bunu beğendi.
  15. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Daha burdayım....:in:

16. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar;
    Ankara'da doğma yetişme, 2 yılı aşkın bir süredir Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde çalışmakta olan ve boş zamanlarımda (hava koşullarınada bağlı) bisikletle gezinmekten büyük bir keyif alan bir arkadaşınızım. Umarım forumda Erzurum ve çevresinde bisikletsever arkadaşla tanışma fırsatı bulurum. Bu şekilde yalnız bisiklete binmekten kurtulmuş olurum :)

17. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mustafa bey öncelikle foruma hoş geldiniz.Bende erzurumluyum.Yaklaşık 2008'den beri forumu takip ederim ancak memleketimin insanı artık ikliminden midir nedir pek bisikletle ilgilenmiyor.

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  18. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    y

Hem iklim, hem coğrafya etkiliyor tabii.. Bu yüzdende tek başıma turlara çıkmak zorunda kalıyorum... Bu arada sanırım İspir'lisiniz. 3 kez gittim (Tabi arabayla)
    İspir'e merkezden bisikletle gidebilir miyim diye aklımdanda geçiyor ama yol arkadaşı olmayınca biraz zor gözüküyor.

Bilmeyen arkadaşlarımız için Erzurum rakım olarak 1800 metrede İspir'e giderken 3 kez 3000m rakımlı tepeler aşıp inmek zorunda kalıyorsunuz... Zorlu bir bisiklet yolculuğu...

19. musa_kadioglu

musa_kadioglu Aktif Üye

Seviye:
    ciddi olarak antreman yaparım diyosanız ben haftada iki gün en az 30 km e olacak şekilde antreman yapıyorum zamanınız uyarsa katılın

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  20. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Martın 20 sinden sonra sizle antreman turlarına katılabilirim. Haftaiçi gündüz işteyim o nedenle akşamları daha uygun olur :)