Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erzurum-Aşkale-Erzurum

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Yiğit Dikici tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese merhaba arkadaşlar.
    Uzun süredir Kubilay arkadaşımla tur yapmıyorduk. Gümüşhane planımız vardı. Baktık hava kötü Hadi bari Bayburt derken hava şartlarından dolayı Aşkale'de karak kıldık. Bir gün öncesinden Aydın abiye haber verdik. Müsait olduğunu öğrenince turu kesinleştirdik.
    Sabah çorbacıda buluşuyoruz.
    Yola çıkıyoruz. Çıkmaz olaydık o nasıl bi rüzgar :) 20 yi zor görüyoruz düz yolda.
    Rüzgarı arkasına alan Aydın abi arıyor neredesiniz ben İspir yol ayrımındayım diye :) Bekle geldik deyip pedallara asılıyoruz. Ve sonunda buluşuyoruz :)
    Biz karşıdan gelirken Aydın abinin çektiği fotoğraf. Rüzgardan sersem durumdayız.
    Yolda 5 10 dk muhabbet edip devam ediyoruz beraber. Daha 28 km var. Derken rüzgara bir de doluyla karışık yağmur ekleniyor :) Neyse ki alışığız burası Erzurum :) (Geçen sene Mayıs'ta kar yağmıştı) Bi yere sığınalım diyoruz. Bakıyoruz etrafa dümdüz ova :) Neyse 5 km ilerde köy var diyor Aydın abi. Devam ediyoruz bi süre yağmurda. Biz köye varamadan yağmur kesiliyor :) Baya bi ıslandık.
    Biraz daha gidip çeşmede mola veriyoruz.
    Makineyi ayarlıyorum.
    Vee toplu fotoğraf :)
    Yola devam ediyoruz ama rüzgar artık sabrımızı zorluyor. Ve Aşkale.
    Aydın abi bizi bir pide salonuna götürüyor. Şansa bak Erzincan turu yaparken durduğumuz yer :)
    Kavurmalı pide göz kırpıyor :)
    Dönüş yolu için hazırlıklara başlıyoruz. Havaya bakıyoruz biraz açtı ama uzaktan kara kara bulutlar üstümüze geliyor :) Aydın abi ben zaten Erzurum'a gidecğim sizi arabayla bırakayım diyor. Yok bi şekilde gideriz deyip nazikçe reddediyoruz.Vedalaşıp yola çıkıyoruz ki yağmur başlıyor. :) Aşkale çıkışındaki benzinciye atıyoruz kendimizi :)
    Hava soğudu bu arada kalın birşeyler giyiyoruz.
    Dışarısı felaket :)
    Yağmur baya azalıyor. Yola çıkıyoruz ama yağmur bizi bekliyormuş sanırım ve yine hızlanıyor. 2 km sonra yine bir benzinlikte duruyoruz :)
    Kubilay ve hoşuna giden tır :)
    Derken yağmur duruyor. Hava durumuna bakıyoruz ve yağış ihtimali az gösteriyor. O zaman devam.
    Hava yavaş yavaş açıyor. Rüzgar da kesildi. 30 a sabitleyip gidiyoruz.
    Yol kenarında meyve suyu molası :)
    Erzurum girişine kadar baya hızlı gidiyoruz. Yolda biriken sular bizim için baya tehlikeli oluyor. Ve yanımızdan geçen araçlar bizi güzelce serinletiyor :) Ve bir benzinlik de daha mola.
    Baya kirlendik.
    Ve son olarak kampüste turu bitiriyoruz.
    Nasıl başardım bilmiyorum ama çok temiz ortalama olmuş :D
    Bizi yarı yolda karşılayan ve Aşkale'de çok güzel misafir eden Aydın abime çok teşekkür ediyorum. Kendisiyle pedallamak büyük bir zevkti.
    Ayrıca bu hava koşullarına rağmen asla pes etmeyen tur arkadaşım Kubilay'a da teşekkür ediyorum.
    Erzurum'dan herkese selamlar. Bol pedallar.
    Aydın Günaydın Yiğit Dikici Kubilay Tüney

2. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Benim için turu anlatan cümle Yolda beraber olmaktan büyük keyif aldığım, Muhabbetleri ile yağmuru rüzgarı keyfe dönüştüren 2 pedal dostu ile olmak paha biçilemez.

3. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Anılar,maziler,turlar,soğuklar hepsi gelip geçer dostluk kalır..
    Sevgi kalır..
    Güzellik kalır..
    Tebrik ederim ..
    Gümüşhane'ye doğru açılımı yavaş,yavaş yapıyorsunuz. :)

AydınGünaydın ve kubilay tüney bunu beğendi.
  4. Hasan ASKER

Hasan ASKER Yeni Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş. Resmen bir karikatür dergisi okuyor gibi hissettim. :D Bizde Kars-Sarıkamış yapalım diyoruz ama malum çok fazla yokuş iniş çıkış var... hadi indik çıkması çok başka bir dert :D Bir gün kısmet olurda turu yapabilirsek en az sizin kadar mutlu olmuş olacağız...

5. kubilay tüney

kubilay tüney Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Forumda eskisi gibi neden hiç yorum yapan ; eleştiren , katkıda bulunan yok :(