erzincan kemaliye hacırahları yattımı

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
kemalıye hacırahları yattımı haberı bılgısı olan varmı acaba 2ay olacak nerdeyse eskıden hemen verıyolardı federasyon hacırahları ıyıce safsaklamaya başladı

Scudo

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Daha dur Akif 2 ay diyorsun hangi yarışın harcırahı 2 ayda yattı..?..Bir bir buçuk ay sonra inş. yatar..

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
her hacırahım odendı ama yarıştan 3 ay sonra verılırse benım ne yararıma olacak o

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
daha manvgat'tan ses yok söylentiler var ama bekliyoruz işte...

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Bu harcırah konusu düşünüldüğü kadar basit bir şey değil,tek imza ilede onay almıyor hesaplamalar yapılmadanda çıkmıyor..miktarlar yüksek olduğu sürece ödemelerde o derece aksıyor..ama önemli olan netice itibari ile harcırahların alınması,,senin işine yarayıp yaramadığı zaman değil,

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Ahaha Adam Hocam hadi tartışalım mı? :)..
Ne demek "önemli olan senin işine yarayıp yaramadığı zaman değil" :D..Sporcular özellikle öğrenciler, zar zor, borç harç geliyor yarışlara..Paraları ucu ucuna yetişiyor, hatta belki yetmiyor..Haliyle harcırahının da zamanında yatması lazım..
Tamam harcırah almamızda iyi birşey kesinlikle aylar sonra da olsa..Vermek zorunda da değiller sanki ama maden veriyorlar zamanında versinler..
Ben bu sene rahatım ama çoğu kişi bu sporu ne zorluklarla yapıyor sende çok iyi bilirsin..Bende geçen seneden bilirim çünkü geçen senede ben rahat değildim..:)..

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
Hadi tartışalım ozancım:))
Sonuçta Masterlerin,federasyon ayağıda olsam
Konu itibari ile tartışalım dediğin harcırahlarında açıklamasını yapabilirim..
Öğrenci gözü ile sizin açınızdan bakarsak sizi haksız görmek insafsızlık olur..Ancak ödemeler konusunda Akife şu gün,ozana bugün para lazımmış hemen yatıralım gibi bir serbest bölge projesi yok federasyonda,,
Federasyon adına (altını çizerek diyorum)en küçük bir ödemenin bile yapılması
belli prosedürlerden geçerek gerçekleşir..sen desenki ben para pul istemiyorum..bu bile senin insiyatifinde değil bilmem farkındamısın,çünkü belirtilen Müsabaka,Kamp ve sportif harcama tablosu o tarihler ve katılım sayıları belirtilerek,sırasıyla,,,müsabaka mutemedi,,genel sekreter,muhasebe,asbaşkan,başkan ve geri dönerek aynı sırayla genel sekreterden gnl.müd.makama onay arzı ile döner..makam bu talebi miktarına göre ödenek için defterdarlık veya maliye muhasebeye iletir.makama verilen onay ile genel sekreterlik hareket geçer ve ilgili hesaplara aktarımını gerçekleştirir..tabii bu imza aşamalarında her imza için yetkilileride müsait bulmak,ve sadece bisiklet federasyonunun işleri ile ilgili imzalarının olması gerekirki ozaman bu dediğiniz ertesi gün veya 5 gün sonra yatması gerçekleşsin,,bazen üst merciiler bir birine yakın olan müabakalarda çizelgeleri bekleterek kırtasiye işleri ve zırt pırt imzaya gitme derdi olmasın diye toplu halde götürmekteler..hazırlanan bordroların kontrolü bile en az 3 imzadan geçtiği için(hak kazananlar,kazanamayanlar,klasmanlar,farklı bordrolarda aynı ismler gibi)incelenmektedir..o itibar ile bordrolardan öğrenciler,çalışanlar,boşta gezenler,zenginler,arabası olanalr,olmayanlar,geyikler,misafirler,tursitler gibi bir ayırım yaparak ödeme planı çıkartamıyorlar...ne zaman prosedür tamamlanır onay çıkar...son noktayı Genel sekreter bir tuşa basarak koyar...onunda bekleme süresi en fazla 1 gündür...bilmem anlatabildimmi....anlıyorum..insan bazen gerçekten sıkışıyor,,gönül istiyorki tam o ana denk gelsinde ilaç gibi olsun...olmuyor işte...tabii birde paranın işletlmesi gibi bir durumda düşünülebilir..ama meblağın ve sürecin imkan tanıdığı şartlar ile bu olur..ben şu söylediklerine maalesef tam destek veremiyeceğim...biz ne zor şartlarda yarışlra geliyoruz biliyormusun...senin o zor şartlar dediğin sözün kitabını yazdım dersem inanırmısın...bilmezmiyim neredeyse 30 sene olmuş bu işe başlayalı müsade buyurda o kadarınıda bilelim..ama o sözü sadece söyleyeni ilgilendirdiğinide biliyormusun..o söz ile ödeme sisteminin değişmesi mümkün değil,,,bu şuna geliyor,sen öyle dedğin anda cevap şu olur...sevgili ozancım ve ozan gibi müsabık olan sporcu arkadaşlar,gönül isterki,tüm imkanları seferber edelim ve maddi anlamda kimse sıkıntıya düşmesin ancak,,bizimde imkanlarımız ve sistemimiz bu şekide yürütülmekte ve yürütülmesi istenmektedir..bu şartlar altında,bizlerinde elinden gelen budur..yukarı türkürsen bıyık,aşağı tükürsen sakal,,şimdi kararı sen ver...ne diyorsun sevgili bulunmaz kardeşim..??:)))
Not:şimdi akıllının birisi çıkıpta bana işte sen ve senin gibi düşünenlerin yüzünden bisiklet sporu bu halde demesin,bunu diyecek var ise en az 8-10 senesini ve 4-5 federasyon dönemini bilerek tartışmaya girsin,yoksa şu nazik tartışmayı hiç germesin..değilmi??OZANAKİF

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
E tabii ki sen benden iyi biliceksin abi :)..Biz daha neyiz ki..Ama tüm bu işlemler uzun sürüyor diye bu kadarda bkunu çıkartmamalılar..Yani istendiği taktirde tüm bu işlemlerin 3 aydan kısa sürede yapılabileceğini inanıyorum..
Ama dediğin gibi aşşağa tükürsek sakal yukarı tükürsek bıyık, yada imzanda dediğin gibi söylesek tesiri yok sussak gönlümüz razı değil..Kendi kendimize tartışıyoruz defalarca yaptığımız gibi :D..Neyse abi haydi iyigeceler, Sefa ya da selam et :D..

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
A.S.Sefanında sana selamı var..eeee bu kadarmıydı tartışmaya açtığımız konu ozancım..sen devam etsen ben daha neler neler yazacaktım..sadece kıssadan hisse yapmıştım..devamına baksak,,daha biriken malzeme faturaları,yurtdışı kalemleri,kiralanan veya satın alınan ekipmanlar,hakem ödemeleri,akaryakıt giderleri,yurt dışı yazışmaları,yurtiçi yazışmaları,MTB nin ayrı hesapları,Yolun ayrı hesapları,firma,şirket ödemeleri,uçak biletleri,konsolosluk işlemleri daha yazayımmı,??..çalışan kadrolu eleman sayısına baktığın zaman... 2..osman ile mine hanım,ve bir genel sekreterimiz..gecikmelere bir etkende eski dönemlere nazaran yarış sayısındaki artış..şöyle örnekleme yapayım:Geçen federasyon dönemlerinde,,, ayda 2- hadi bilemedin 3 yarış yapılırken...ki...buda cmt,pazar olarak 2 şer günlük yarışlar,,görevli ve sporcu sayısı olarakta şimdikine göre yüksek bir potansiyel oluşturmuyordu..yurt dışı yarışları dersen bu kadar çok değildi.malzeme alımları yılda bir oluyordu oda bir çok suçlamar neticesinden dolayı hep mahkemelikti neredeyse,onun içinde az muhasebe gerektiren işin içinde çok çalışan personelde fazla olunca,,her hangi bir sıkışıklığa mahal kalmıyordu..o yüzden işler hızlı bir şekilde hallediliyor..gün olarak 1 hafta, bilemedin 3 hafta sonunda harcırahlarımızı alabiliyorduk..hatta bazen peşin ödeme yapılırdı yarış mahallinde,,neyse açtıkça açılabilecek bir konu ama her kesin şuna inanmasını isterimki,safsaklanan veya suistimal edilen bir durum asla söz konusu değil,,Her ne kadar ilk etapta Osmanın hazırladığı ham bordrolar işleme sokuluyorsada sonuçta osmanında hazırladığı bordrolar direk ödemeye esas alınmıyor. hatalarını kontrol edecek olan 2.ve 3. bir mecii var,,bazen yanlışlıklar olabiliyor ama sporcu arkadaşlarımızın çoğu vayy efendim nasıl olur diye basıyor yaygarayı,,sonuçta incelenir ve düzelir hatalar hepsi,,gerçekten şuna sevinilmesi gerekiyorki..bir çok federasyon yarışlara katılan müsabıklardan sadece ilk 5 lere ödeme yaparken,,, bisiklet federasyonu bu konuda en kapsamlı harcırah ödemelerini gerçekleştiriyor..istediğiniz federasyondan yada GSGM Bütçe dairesinden araştırabilirsiniz..geç alınması konusu 1 kişi veya bir kurumdan kaynaklanmadığı için işi sadece bisiklet federasyonu olarak değerlendirmeyin..iş bir imza ile bitmiyor sonuçta,,,yoksa tek imzaya kalsa iş Genel sekreter basar bir tuşa online havale ile paralarınız hesapta olur....daha ne diyeyim bilmemki... öpüldün bu arada:in:

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
polonez yattı mı ki abi? en son alanya yatmıştı bildiğim kadarıyla

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
nezaman yatacaak çıkmaz ayın son çarşambasına her hacırah böyle milli takımı yurt dısına kampa gonderırken okadar paraları saçıyolar hacırahlara gelınce kım bılır nezaman bu ülkede bu spor gelısırmı hıçç

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
yakında yatacakmış, önümüzdeki hafta olabilir.

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
bende kemaliye parasını bekleyenlerdenim ama tabi daha bi ses çıkmadı..sadece duyduğum kadarı ile yol paralarıda yarışa katılan arkadaşlardan kesilecekmiş ve kişi başı 46,.. tl gibi bir ödeme yapılacakmış.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
istanbuldan 2 kişi gittik, toplam kişi başı 46+70 lira olması lazım hala bekliyoruz