Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

erzincan çağlayan gezisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında semih24 tarafından paylaşıldı.

1. semih24

semih24 Aktif Üye

Seviye:
    Pazar gezilerinde bu hafta Çağlayan’a doğru gidelim dedik. Günlerden 29 nisan 2012. Akşam arkadaşlarla sözleşiyoruz. Erbit’in tüm üyelerine bilgi mesajı çekiyorum. Sabah 10:00′da buluşmak için ve sabah 10:00 civarı 4 kişi oluyoruz. Fikret Abi aksiliklerden dolayı yetişemiyor… Olsun daha sonra diyoruz ve rotayı Murat ve Sefa’nın dediği gibi Çağlayan, Mertekli olarak belirliyoruz. Aslında kesinlikle onaylamama rağmen gruba saygımızdan tamam diyoruz. Bu konuya daha sonra uzunca bahsedeceğim. Neyse gelelim, geziye.
    Geziye Sefa Hoca, Dr. Murat ve yeni katılan arkadaşımız Levent ile gidiyoruz. Hava sıcaklığı çok hoş ama rüzgar değil. Hafif sert bir rüzgar olsa da, diğer faktörler güzel. Keyifli yolculuk bakın nasıl devam ediyor…
    Şimdi buda ne diyeceksiniz. Yol üzerinde bir yılan gördük onun fotosunu çekemedik ama evini fotoladık. Çok havadar di mi…
    Yola devam muhteşem dağ ve yeşil manzaralarıyla. Zaten geziye hep bu ikili eşlik etti sağ olsunlar. Ayrıca köylüler tarafından yapılan yol manavı…”kapalıyız”
    Ve yol üzerindeki köy tabelaları… Karatuş köyü…
    Ve Çağlayan, çay molası… Km 31.31.. Bende yorgunluk başladı… Aslında yorulmazdım ama sağ olsun Sefa Hocamın temposuna ayak uydurma çabası beni böyle yaptı. Yollarda foto yakalama derdi… Dur kalk… Arkadaşlara yetiş derdi… Anladınız değil mi…
    Arkadaşlarda beklemeyi hiç düşünmediler Dr. Murat hariç… Zaten Sefa Hocam “pedallarım kaşınıyor deyip durdu”… Ah Serkan, sen olaydın da pedalları kaşınanları kaşısaydın… Nasıl aradım seni yine… (büyüksün baba)… Çay molasındaki abimize hoş sohbetinden dolayı teşekkür ederiz ayrıca… İsmini sormadım, kusura bakmasın …(bir dahaki seferi)
    Dr. Murat erken ayrılıyor, “yavaş gideceğim sizler yetişirsiniz zaten” diyerek (ama son görüşümüz oldu gezi de). Ve artık ayrılma vakti… Bu sefer ki rota, Çağlayan’ın içinden Uluköy’e çıkmak… Yol harika diyebilirim. Manzaraya insan doyamıyor ve aşağıya akıyor, tabi rüzgar olmasa… Yaa kardeşim rüzgar çıktığımızdan beri peşimizi bırakmıyor… Deli mi ne… İşi yok herhalde… Hem de bu havada… Birazda başkasıyla takıl…
    Burasıda Mertekli sulama barajı(cık)… Baharın sevinciyle sular çoşmuş… Birer poz verip yola devam…
    Offf… Dinleniyoruz. Sefa hoca yorulmuş gibi (hadi be inanmam). Bakın hele…(km: 53.54)
    Tekrar yoldayız… Artık rota Erzincan… Yol manzaraları..
    Bir turun daha sonuna geldiğimizde arkadaşlarda ve bende artık yüzler gülmüyordu… Yorgunluk tabi, hele ben bittim diyebilirim… Başta söylemiştim, ama arkadaşlara inandırıcı gelmemişti… Tahmin ettiğim gibi oldu… (2 gün sonra normal hayata dönebildim). İnsan kendini biliyor az da olsa değil mi arkadaşlar… Neyse geçti artık… Özellikle Levent beye teşekkür ediyoruz, tanıştığıma memnun olduk. Aramızda da görmek isteriz artık inşallah.
    TUR BİLGİLERİ:
    GÜZERGAH: Erzincan, Karatuş, Çağlayan, Uluköy, Mertekli, Erzincan
    TOPLAM KM: 71.17 km
    SÜRE: 3 saat 37 dk.
    Semih CEYHUN

2. Mert.d

Mert.d Yeni Üye

Seviye:
    Erzincan'a selamlar.Yorucu olmuş galiba :)

3. Leventİ

Leventİ Üye

Adı:
    Levent
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu güzel tur için ben teşekkür ederim. Telefondan kaydettiğim tur güzergahını da ben koyayım.

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  4. semih24

semih24 Aktif Üye

Seviye:
    mert kardeşim : evet yorulduk ama keyifi başka tabi
    levent kardeşim: ayrıntılı bilgi için ayrıca teşekkürler..yakında tekrar pedallarız inşallah..

5. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    tebrikler, ama sürücülerin hiçbirinde kask yok :) eksi puan