Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Eryaman'dan Kazan'a Tur

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Cüneyt HOCAOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2 Ekim 2011 Pazar, saat 09.30'da Engin Kardeşimle birlikte bu seferde Kazan'a bir tur yapalım dedik.:)
    Makinalar ateşe hazır.(Engin Kardeşim bisikleti.)
    Susuz Köyü ayrımından Kazan yolu.
    Sonbahar heryere geldim diyor.:(
    Mutlu son.:p
    Buradan geri döndük, Kızılcahama’mı, bir dahaki sefere bırakıyoruz,.
    Kazan'ın içinde çay molası, yolda aldığımız simitleride afiyetle karnımıza indirdik.
    Artık Ankara'ya dönüş yolundayız.;)
    Yollar bu seferimizde bizi yormadı:p
    Engin Kardeşim şöyle diyor" Güç bende artık"
    Dönüş yolunda kavunu sırt çantasına koyup getirme yanlışına düşmedik. Kavun satan arkadaştan rica ettik, bizim için en olmuşundan bir tane seçti, dilimledi, gerçekten tavsiye ediyorum, kelimenin tam anlamıyla " Lokum gibiydi":D
    Mutlu sona yaklaşıyoruz, Ankara çevre otoyolundan Eryaman ayrımına geldik.
    Eryaman içi Opet istasyonu önündeyiz.
    Şimdi gelelim toplam neticelere:
    Toplamda gidiş geliş 73km yol yapmışız(Biz Eryaman'da oturduğumuz için, Ankara ‘da oturan arkadaşlarımıza göre 60km kardayız)
    Süre: 4 saat 15 dakika,
    Ortalamamızda: 17.14 olmuş, yol nasıldı diye soran arkadaşlar için, gidip gelenler zaten biliyorlar, hiç gitmemiş olanlar için söylüyorum, yollar hiç güzel değil. Her ne kadar yol bölünmüş yolda olsa, asfalt kenarları çok kötü, ayrıca otobana girmeyen bütün kamyonlar Kazan yolunu kullanıyorlar, onun için tırlar hep bizi teğet geçti onun için pek tavsiye edemeyeceğim, fakat yinede Kızılcahamam turu için belki bir defa daha katlanmak zorunda kalırız. Bizden bu kadar arkadaşlar, bizim için yinede eğlenceli oldu, Engin Kardeşimle hoşça vakit geçirdik.

2. ENGİN ÜNVER

ENGİN ÜNVER Yeni Üye

Seviye:
    Abi Gayet Güzel Bir Tur Oldu......durmak Yok......yeni Yerler....yeni Turlar.....turun Kısası Uzunu Olmaz Bence...önemli Olan Ne Kadar Zevk Aldığındır.....başından Kask,ayağından Pedal Eksik Olmasın......bir Daha Ki Turda Görüşmek üzere.......

Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  3. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Engin Kardeşim, güzel temmennilerin için teşekkür ederim. Gerçekten tur güzeldi, Ayaş gibi çok rampa yoktu, tırlarda olmasa pek tatlı olacaktı. Şu terleme işine bir çözüm bulursak daha sorunsuz turlar yapabileceğimizi tahmin ediyorum. Terleme olacakda, o teri vücudumuzda soğutmamamız gerekiyor, yoksa bugün benim gibi 1000'lik Ağumentini yutmaya başlarsın sende. Neye o işi bir düzene sokacağız, yoksa kışın bisiklete binmek gerçekten problem olacak. Kardeşim bir başka turda görüşmek üzere, hoşçakal

4. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Cüneyt bey Ayaş yolu daha müsait sanırım bende kazandan ziyade ayaşa doğru pedallamak istiyorum.

5. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Aslında otobanı kullansanız biraz daha rahat edebilirdiniz (hoş bisikletlerin otobana girmesi ne kadar doğru bilemem ama tırların sıfır geçmesinden iyidir) istanbula gider gibi otobana giriyorsunuz, sonra gişelere gelmeden 2-3 km kala kavuniçi bir levha var tai levhası olması lazım oraya dönüp, akıncılar diye bir yer var 500m sonra tekrar normal yola dönüyor, google earth dan bakabilirsiniz. saray kavşağı falan gerçekten yoğun ve kamyon trafiği fazla...

6. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Emrah Bey tespitiniz doğru, Kazan yolu gerçekten iyi değil, trafik çok yoğun, yol çift yol olsada otobana girmeyen bütün tırlar, kamyonlar o yolda. Belki bir defa daha oda Kızılcahamama gitme niyetim olursa giderim. Yoksa Ayaş yolu harika

7. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Abi ısınma başlayınca üzerinizden 1 kat çıkartıp, mola için durduğunuzda da çıkarttığınızı tekrar giyerseniz, ter denilen azılı düşmana pabuç bırakmamış olursunuz kanaatindeyim.

8. Gökhan TESKİ

Gökhan TESKİ Aktif Üye

Seviye:
    Fotoğraflara bakmak gerçekten keyif vericiydi.Güzel bir tur olmuş.Bizim turlarımızdada kavunun yeri ayrı.Gerçekten ateşleyici bir etkisi var.Turlarınızın devamını dilerim.

9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Cüneyt abi ayaklarına sağlık.Çok güzel bir gün geçirdiğin her halinden belli.O kamyonlara tırlara bir süre sonra alışıyorsun merak etme :) onlar seni nasıl yok sayıyorsa sende onları görmüyorsun.Bende yarın Bursaya pedallıyacağım onun hazırlığındayım.Yarın akşam yada Pazar günü yayınlarım......

10. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Murat kardeşim yazın bir problem yoktu, ebay dan birkaç tişort almıştım onlarla yazın idare ettik, fakat şimdi sonbahar sabah 8'de yola çıkınca 25-30km hızda korkunç soğuk oluyor, mecburen giyinmek zorunda kalıyorsun, 15-20 dakika sonra ter ister istemez başlıyor, çıkartıyorsun, giyiyorun, fakat yinede olay tam önlenmiyor. Onun için teremal içlik nedir diye biraz araştırdım, İstanbul'da Termaform diye bir üretici var dün satış temsilcisi arkadaşla görüştük onun bazı tavsiyeleri oldu. Bir ürün sipariş verdim, P.tesi-salı elimde olur giyip deneyeceğiz İstanbuldan Kadir ve Eskişehir'den Ferhat kardeşleriminde önerileri oldu, deneyip benim için en uygununu bulmaya çalışacağım, zira bir çözüm bulamazsam, kışın veya enazından şu sonbahar aylarında bisikleti duvara asmam gerekecek, onuda hiç istemiyorum. Zira bahsetmiştim, bisiklete binmeyi seviyorum, korkunç bir özgürlük . Dediğim gibi deneyip bulacağız doğru giysiyi. Murat Kardeşim görüşmek üzere,:)

11. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ferhat kardeşim sana iyi yolculuklar diliyorum, dikkatli ol senden güzel resimler bekliyoruz, Eskişehir Bursa yoluda bayağı yoğun bir yol sanırım. Geçen sene Çanakkaleye giderken geçmiştik. Aman kendine dikkat et. Tekrar Hayırlı yolculuklar diliyorum.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  12. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.:)
    Çok güzel tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.
    Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

13. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    O yol çok kalabalık oluyor. Otobana girsen başka bir dert ama yapacak fazlada birşey yok... En iyisi Beypazarı tarafına gitmek. O bölge biraz daha sakin oluyor.

14. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Mustafa Bey,dediğiniz gibi yol çok kalabalık, daha öncede yazdığım gibi otobana girmeyen bütün tırlar, kamyonlar o yolu kullanıyor. Şimdi değil fakat bir Kızılcahamam turu var niyetimde onun için birkez de olsa yine o yolu kullanmak zorunda kalacağım. Yoksa gidilecek bir yol değil. Beypazarı yoluda seye kadar biterse, duble yol harika olur.

15. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    güzel tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık :in:

16. Cüneyt HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Fatih Bey teşekkür ederim, iyi ki de gitmişiz, kış biraz çabuk mu geliyor nedir?
    Güzel bir tur oldu, gerçi terden biraz hasta olduk ama, olsun.İlaçlarımızı içtik şimdi iyiyiz.:D