Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erken kalkmak mecburen, işe gitmek mecburen, eve dönmek mecburen, mecburiyetten...

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında cagdascaneroglu tarafından paylaşıldı.

1. cagdascaneroglu

cagdascaneroglu Kıdemli Üye

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba bisikleti ve doğayı seven arkadaşlar,

Öncelikle işe bisikletle gitmek konusunda uzun sürelerdir düşünen birisi olarak bu kararı vermeme neden olan etkenlerden sizlere bahsetmek istiyorum. Ama öncelikle başlıktan da belli olduğu üzere bu yazıyı MFÖ'nın Mecburen şarkısıyla okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum. :)

Antalya'da kurumsal bir firmada sigorta alanında çalışmaktayım. Gerek iş yoğunluğum, gerek müşteri ziyaretleri, gerekse toplantılar dolayısıyla bisiklet aktivitesini sadece haftasonu tatillerine sığdırmak zorunda kalıyorum. Haftaiçi de işte bulunduğum saatler de sürekli bisiklet sürme ve pedallama isteğimi bastıramıyor olmaktan dolayı bu kararı verdim. (Not: Acaba iş saatlerinde araştırmaya giren ve sürekli " pedallayıp kaçıp gitsem buralardan " ezgilerini mırıldanıp, bu deliliği yaşayan ben miyim? :) )

İşte olduğum ve küçük fırsatlar bulduğum zamanlarda bile rota araştırmaları ve hayaller kurmak tatil planları için iyi olsa da, işte ki motivasyon ve işe odaklanma konusunda ciddi sıkıntılar yaratmaya başlıyor. Bunun üstüne kurumsal şirketin insana empoze ettiği bazı yapmacık kavramlar; özgürleşebilme isteğimi daha da tetiklemekte.

Yaptığım işi daha keyifli kılabilmek ve yolda harcadığım koca zamanı tutkuyla yaptığım bir etkinliğe dönüştürmek, aynı zamanda dizginleyemediğim; bitmek bilmeyen pedallama ve keşfetme isteğimi bastırabilmek adına işe bisikletle gidenler kervanına yarından itibaren bende katılmaya karar veriyorum. Bu planın işim de katma değer yaratacağını umuyorum.

Benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlara; buradan ilerleyen günlerde deneyimleyerek bu eylemin psikolojik etkilerini ve işe yansımasını paylaşmayı düşünüyorum.

12914926_10154107711779181_1912193616_o.jpg

Laptop ve evrak çantamı yükledim :)

12915007_10154107711694181_278992124_o.jpg

12903810_10154107711404181_1890885594_o.jpg

Sırt çantama da ayakkabı ve takım elbise ceketimi yerleştirdim.

Haydi bakalım :)

2. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Hadi bakalım :harika: Bence çok iyi de yapmışsınız, kazasız, belasız, keyifli sürüşler.

Not: Umarım çalıştığınız şirketten size uyuz olan biri (pek uyuz olunacak biri olmamanıza rağmen) forumu okumuyordur, zira aşağıdaki cümle başınıza iş açabilir!

cagdascaneroglu bunu beğendi.
  3. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cok samimi ve duru bi dille anlatmissin tebrik ederim dostum kolay gele :)

4. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Antalyada trafik nasil bilmiyorum ama dikkat et yolu ortalayarak git kamyona minubuse taksiye ozel dikkat kaski unutma

cagdascaneroglu ve mariokaldato bunu beğendi.
  5. cagdascaneroglu

cagdascaneroglu Kıdemli Üye

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim güzel yorumunuz ve uyarınız için :)

@mariokaldato @gmfaruk Teşekkürler ilk gün gelişimi yaptım. Inanılmaz bir keyifti...Dikkatli olmak konusunda haklısınız. Antalya bisiklet yolları konusunda nisbeten gelişmiş bir şehir. Genel olarak bisiklet yolunu kullanıyorum.

gmfaruk, Ömer Murat ve mariokaldato bunu beğendi.
  6. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    gömlek ve ceket terletme oluşumunu arttırıp erkene vakite çeker. sıkıntı olmuyor mu. o_O

7. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Güzel olmuş. Ben de yerimde duramadığım için işe bisiklet ile geliyorum. Devamını sürdürmen dileğiyle.

8. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @cagdascaneroglu,

Çok güzel yapmışsın arkadaşım. Beğendim doğrusu. En güzelini yapıyorsun umarım yapmaya da devam edersin.
    Ben de bir kurumda memurum. Bisiklet ile işe gidip gelmeye çalışıyorum haftanın 5 günü. Pazartesi sabahları ben de takım elbise mi sırt çantama atıyorum. İşe gelip üzerimi değişiyorum. O takım elbisem Cuma'ya kadar iş yerinde kalıyor. Mesai çıkışı üzerimi değişip çıkıyorum, sabah işe geldiğimde yine takımımı giyip çalışmaya devam ediyorum. Cuma akşamı da takım elbise tekrar sırt çantasına girer ve eve gider :)
    İşe bisiklet ile gidip gelmek çok zevkli oluyor. Zihniniz tertemiz, mis !
    Saygılarımla.

9. Sebahattin Gerceker

Sebahattin Gerceker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: