Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erikli Yaylası / Yalova Kamp Önerileriniz

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında joachim tarafından paylaşıldı.

1. joachim

joachim Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhabalar,

hftsonu pendikten bisikletle erikli şelalesine gidip 1 gece kamp atalım diye düşündük. Ancak bölgeyi pek bilmiyoruz + daha önce kamp yapmadık. Internette erişilebildiği kadar bilgi var, ve forumda da parça parça birşeyler var ama tüm bu bilgileri birleştirince bir fikir sahibi olamadım. Sizlere danışmak istedim. Bölgeye giden arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim:

- Öncelikle rakım 600m sahile mesafe yaklasık 15km oldugunu gördüm. Çok ciddi bir eğim. Çadır uyku tulumu mat vs. yüklü bisikletle çıkmaya kalkışmak mantıklı mı ? Bunu başarabilen çok insan var mı :)

- Nette bakınırken bölgede elektrik olmadığını gördüm. Daha önce kamp da yapmadım. Yanımıza Powerbank ve fener almış olsak yeterli mi ? Başka ne almamız gerekir ?

- Vahşi hayvan / asayiş konusunda emniyetli bir yer mi ?

- Kamp alanında yiyecek alabileceğimiz yerler var mı ?

- Kamp alanı yol üzerinde mi, tabela vs. var mı ? Google da kamp alanı olarak gösterilen bölgede bir kulube bile görünmüyor.

Sorularımın çoğu göreceli yanıtları olan sorular, farkındayım. Ama bölge hakkında tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini / tavsiyelerini duymaktan mutlu olacağım.

Çok teşekkürler,

mustafa ç bunu beğendi.
  2. Buğra Ünalan

Buğra Ünalan Yeni Üye

Seviye:
    Google Maps

Geçen sene Ekim sonu kamp yaptığım yer burasıydı.Ama tabi arabayla gittim.
    Burası normalde piknik alanı gibi bir yer. Ama biz gittiğimizde hava biraz soğuktu o nedenle 3-5 kişi ancak gelmişti. Gece hava kararınca pek kimse kalmaz kampçılardan başka. Telefon pek çekmiyor, yola çıkıp çeken bir yer bulmanız lazım. Tabelası var yol üzerinde, o nedenle görürsünüz.

İçeride aslında bir işletme var ama kapalı olabilir, o sebeple tüm ihtiyacınızın yanınızda olması gerekiyor. aksi halde 15 km merkeze kadar geri dönmeniz gerekecek.
    Tuvalet var, su var, elektrik yok. Bence su olması yeterli. Kafa lambası kesinlikle götürün. Alan ağaçlık olduğu için, ay olsa bile çok aydınlatmıyor ortalığı.

Doğa olarak mükkemmel bir yer. Az ilerisinde şelale var. Kesinlikle görülmesini tavsiye ederim.
    Bölgede biz gittiğimizde ciddi sayıda çakal vardı. Gece çok gürültü yapıyorlar, dışarda yemek bırakırsanız sizi baya huzursuz ederler. Ayrıca ertesi gün dönüşte 3 tane yaban domuzu yola çıktı. her yerde avcı vardı, sanırım hayvanlar onlardan kaçıyordu. bunun dışında oralarda pek bişeye rast gelmezsiniz diye tahmin ediyorum...

12195846_10153856149487069_4948006641044092836_n.jpg

böyle tatlı misafirleriniz de olabilir tabi :) sağolsun bunların annesi gece bizi iyi kollamıştı :)

12189084_10153856149382069_8309686726050741638_n.jpg

cahitakin, trattataa, joachim ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. joachim

joachim Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Buğra Ünalan çok teşekkürler. Peki sizce yüklü bisikletle cıkılabilecek bir rakım mı ?

4. Buğra Ünalan

Buğra Ünalan Yeni Üye

Seviye:
    @joachim açıkçası hiç hatırlamıyorum. Arabayla mekanı aramaktan yolun eğimine hiç bakmamışım. Ama programlardan rotayı çizdirip eğim durumunu kontrol edebilirsiniz. En azından kondisyon ve önceki turlarınıza göre kıyaslayp kabaca bir fikir sahibi olabilirsiniz.

joachim bunu beğendi.
  5. BRSZNR

BRSZNR Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikletle ve kamp malzeleri yüklü olarak gitmiştim o yolu çok ciddi bir eğim var ancak biraz inerek biraz sürerek bir şekilde çıkarsınız merak etmeyin

Ertunç Öner ve joachim bunu beğendi.
  6. Ertunç Öner

Ertunç Öner Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ağustos ayında bir arkadaş ile beraber Erikli Yaylası ve devamında Delmece Yaylası üzerinden Gemlik Mudanya türü gerçekleştirdik. Eğimı biraz fazla ancak dura dura çıkılıyor, bazen pes edecek gibi oluyorsunuz ancak bir şekilde halledersiniz. Yol biraz dar ve hafif çakıl olan kısımlar var o da çıkışı zorlaştırıyor. Yol üstünde Erikli Yaylası tabelası var oradan sapıyorsunuz.

Çok güzel ve sakin olduğunu söylüyorlar. Bisiklet dışında treking yapanların bolca kullandığı bir yayla.

joachim bunu beğendi.
  7. cahitakin

cahitakin Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merak edip az önce MapMyRider'da çizdirdim rotayı. 3-4 kilometrelik bir mesafede %15-20'lere varan eğimler gördüm. Epeyce zorlayıcı bir değer bu. Çıkılmaz mı? Çıkılır. Mesafe çok uzun değil zira. Oralarda yaşasam gözümü karartır çıkarım. Yol harika görünüyor haritada, tamamen orman.

joachim bunu beğendi.
  8. hasan454

hasan454 Üye

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende bu pazar izmit'ten çıkıp bisikletle yaylaya gelicem bi gece kamp atıcam