Ergonomik Elcik Tavsiyesi

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar Merhaba,
Ergonomik elcik arıyorum, tavsiyeniz ne olur?
Barend' li veya vidalı birşey aramıyorum.

Sedona 721

Scudo
Tepki
81
Bisiklet
Carraro
(link)

Uzun süre kullandım gayet memnundum.

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
@KORKI

Hocam ebay' den böyle birşey almıştım, barend ' de sıkmalı idi, ne kadar sıkarsam sıkayım kaydı , hiç memnun kalmamıştım, acaba bu ürün nasıl, barend' de kayma filan oluyor mu, komple tek parçadan mı oluşuyor?
Şuan ne kullanıyorsunuz?
Ergonomi kriterini çıkarırsak yine aynı ürünü mü önerirsiniz?
Aynı modelin barendsiz olanları da mevcut mudur?

Lütfi Ö.

Üye
Tepki
1
Çoğu velo barendli elcik kullanıyor ve memnun. Sen neden düşünmüyorsun. Yukardakiyle şekli aynı sanırım.

Tepki
81
Bisiklet
Carraro
Aslında bu işin ustası Ergon markasıymış fakat fiyatlardan dolayı Velo'yu tercih ettim (35 TL gibi bir fiyata almıştım). Ürün tek parça kauçuktan oluşuyor. Kayma olayı olmadı diyemem ama baredin ucundan tutup bastırırsam aşağı doğru kayıyordu. Normal kullanımda kayma yaşamadım. Avuç içini desteklemesi oldukça başarılı. Bu ürün eski bisikletimde vardı, bisikletle birlikte satıldı. Şuan yeni yol bisikletimin gelmesini bekliyorum. Bu ürünlerin farklı markalarda barendsiz olanları da mevcut. Bence ergonomi kriterini çıkartmayalım, avuç içini dolduracak bir ürün tavsiye ederim.

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
@Lütfi Ö.

Barend hoş ama kayma olayı beni huylandırıyor, aynı ürünün barendsiz olanını buldum, alttaki ürüne ne dersiniz?
(link)

B.Konak

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Trek
1 ay kadar kullandığım velo baraned' lerim satılıktır. Yeni bisikletim de kullanma imkanım olmadığından satıyorum. Kullanım olarak çok profesyonel ürünlerdir. Kayma ve oynama yapmıyor. Yokuş yukarı tırmanmalarda sürücüye kolaylık sağlamakta. Bilginize,

Tepki
81
Bisiklet
Carraro
@Gökhan İsmail

Barend kullanmayı düşünmüyorsanız olabilir fakat barend farklı tutuş pozisyonu açısından iyi oluyor.

Lütfi Ö.

Üye
Tepki
1
@Gökhan İsmail

Benim bisikletim bile yok, ne desem olmaz şimdi. Ama bence barendli bir model bulun. Çünkü sürekli aynı pozisyonda tutunca sinirlere baskı yapıyormuş. Arada bir barendlerden tutup pozisyon değiştirmek sağlık açısından önemliymiş.

Lütfi Ö.

Üye
Tepki
1
@Gökhan İsmail

Rica ederim, aldıktan sonra marka ve memnuniyet açısından beni bilgilendirirseniz sevinirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

Tek geçerim.
mantardır kendileri.
kaymaz terletmez , kaucuklar gibi ellerde nasır yapmaz.
barendsiz düşünüyorsanız başka aramayın.

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Sizce hangisi? Ben boynuzsuz olana daha sıcak bakıyorum.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSpy_cc-2yRQD_OxXDAbde1M6g0lWOPcOt-wd7Axep14D6B8UkOcw

http://volkanbisiklet.com.tr/image/cache/data/elcik/31010401402-700x700.jpg

@kivilcimb

Güzel ama ergonomi açısından pek iyi değil gibi, ne dersiniz hocam? Bu iş için ayırabileceğim miktar maksimum 30 TL.

Tepki
1
Bisiklet
Sedona
Barendsiz olani satin aldim, gelince bilgi veririm.
Suan pedal ariyorum, onerisi olan var mi?

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
@Gökhan İsmail

Elcikleriniz geldimi Gökhan bey. Ben de aynı elciği almayı düşünüyorum da.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
btwin fit5 bisikletim için velo barendli elciklerden aldım. montajı kolay oldu ve gidona sağlam oturdu, kayma yapmıyor. farklı tutuş pozisyonları sağlaması ve yol titreşimini bir miktar emmesi gibi avantajları var. tavsiye ederim.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Tern Link bisikletimin elcikleri rezalet, değiştireceğim. Önerilerinizi bekliyorum. Pahalı bir şey olmasın lütfen. Yerinden çıkmasın yeter. Bisiklet altı üstü 1800 TL. Bu nedenle çok yatırım yapmak istemiyorum. Hergün bir masraf çıkıyor zaten. Bugün de alyan seti aldım.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
80
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mehmet Nejat Karahan
Ben bu öneriyi aldığımda bana Ergon GP , GP2 ya d GP 3 tavsiye edilmişti ben daha alamadım kullananlar memnun

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan
Hocam mahalle bisikletcilerinde bildigin sunger elcikler var 5 lira civari super ucuzlar ama isin tuhafi. Smdiye kadar daha rahatini kullanmadim tavsiye ederim. Renkleride var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato
Kesinlikle denemekte fayda var. tabi biraz sürüş pozisyonuna, amacına ve süresine de bakar, ama benim de 10 yıl önce aldığım mtbdeki ucuz sünger elcikler epey rahattı.