Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erenkoy - Samandira (İstanbul)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Halil Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Halil Karaca

Halil Karaca Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Erenköyden (evden) Samandıraya (şirkete) gitmek istiyorum. Sizce ideal rota nasıl olmalı? Sahilden yukarı mı çıkayım? daha önce benzer bir tur yapmış olan biri rota çizebilirse/önerilerde bulunabilirse çok memnun olurum ya :)

Teşekkürler.

2. Rıdvan UĞUR

Rıdvan UĞUR Aktif Üye

Seviye:
    Bende Samandırada oturuyorum. Bir iki kere erenköye gidip gelmişliğim var. İzleyebileceğin çeşitli rota alternatiflerin var. Mesela maltepeye kadar sahilden sürüp maltepeden narcity'nin oradan dağ yolunu tırmanıp ordan dosdoğru Samandıraya akabilirsin. Ama narcity'nin olduğu yerdeki yokuşu tırmanmak gerçekten cok zor olabiliyor. Ama en kısa roat bu sanırım.

Kartala kadar gelip oradan otobandanda Samandıraya geçebilirsin. Ama buda hem yolu uzatır hemde sabah trafiğinde uzuuun ve tırmanman gereken bir otobana girmek istemezsin.

Bence en rahatı Atatürk caddesinden Carrefour'un oraya inmek ve oradan halin arkasından geçen yolu takip ederek Küçükbakkalköy yolunu tırmanıp (çok zorlamayacaktır bı tırmanış, korkma:)) o yolun sonunda benzinliğe varmaktır. burada yol ikiye ayrılıyor. mekanın adını tam olarak bilmiyorum. ama benzinlik yanlış hatırlamıyorsam BP olmalı. sağdan giden yol Kayışdağı tarafına gidiyor. sen soldan dudullu istikametine gideceksin.

Türkiş bloklarının önünden geçecek, Tem'in altından geçecek ve çok kısa bir tırmanışın ardından İmes sanayi sitesine gelmeden hemen önce, o kısa yokuşun sonunda sağı gösteren bir Samandıra-Sancaktepe tabelası göreceksin. O yön baraj yolu yönüdür. yol dümdüzdür ve seni Sarıgaziye kadar getirir.

O yolun sonunda Sarıgaziye ulaştınmıydı Samandıraya zaten bisiklet kendi kendine iner:))

Benim tavsiye edebileceğin en rahat ve kestirme yol budur arkadaşım. Ancak tabi en kestirmesi bile uzun olmak zorunda. Fakat kısa sürede alışabileceğini düşünüyorum:)

Bu arada samandırada nerde çalışıyorsun?

Halil Karaca bunu beğendi.
  3. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Bana göre en güvenilir yol şöyle: Erenköy'den Kozyatağı-Üst Bostancı-İçerenköy üzerinden Dudullu'ya gider gibi yapıp Gümrük'ün oradan sağa sapıp Kayışdağı-Ferhatpaşa üzerinden Samandıra'ya rahatça gelirsin. Kayışdağı'na nispeten uzun ve Ferhatpaşa'da kısa bir tırmanış seni bekliyor olacak. Ben Erenköy'den kısa TEM bağlantısını kullanarak Küçükbakkalköy-Kayışdağı-Ferhatpaşa-Samandıra oradan da yine TEM bağlantısından Soğanlık üzerinden eve dönmüştüm. Ama Erenköy'den Küçükbakkalköy'e geçerken Harem yönüne dönen araçların yoğunluğu nedeniyle gittiğim yolu tavsiye etmem.

Halil Karaca bunu beğendi.
  4. Halil Karaca

Halil Karaca Üye

Seviye:
    Oneriler icin cok tesekkurler arkadaslar, aksam google mapsdan bir goz atayim rotalara :D

5. Halil Karaca

Halil Karaca Üye

Seviye: