Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erdoğanlar bisiklet neden ytl değil

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Zeki Dönmez tarafından paylaşıldı.

1. Zeki Dönmez

Zeki Dönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    erdoğanlar bisiklete selamlar fıyatlara ne oldu böyle önceden ytl idi şimdi euro sitenize girdiğimde sanki türkiyenin bir mağzası değil yurtdışına ait bir yermiş gibi geliyor bişey almasam bile önce sitenizde gezmekten zevk alıyordum şimdi ise almıyorum.

SAYGILARIMLA

2. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bildigim kadarı ile bisiklet veya parçalar yurt dışından dolar ve euro bazında alındıgı iin bu şekilde oluyor.dolar ve euro sürekli inip çıktıgı içndeı zarar etmemek içinde hep bu bazlarda kalıyor...

BENDEN DE SAYGILAR...

d.berkay, Hasan Çağri ve Zeki Dönmez bunu beğendi.
  3. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Pencerenin sağ üst kısmında Dolar - euro - türk lirası seçebiliyorsunuz...

4. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:
  5. mavihan

mavihan Üye

Seviye:
    bi sitede dolar yada avro rakamlar görünce cinlerim tepeme çıkıyor alışveriş felan yapmıyorum.yunanistan yaşarken bir kez dahi yabancı para ile ilan görmemiştim avrodan önce.

Zeki Dönmez bunu beğendi.
  6. Barış Çalışkan

Barış Çalışkan Aktif Üye

Seviye:
    bencede yurtdışından alındığı için yazılabilir ama bilmiyorum mazağa sahibine kalmış bişey

7. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Erdoğanlar'a özel değil, tüm piyasa EUR
    benim asıl anlamadığım ise: ABD malı da, Tayvan malı da, Avrupa malı da, yani hepsi EUR
    neden hiç USD yok?
    ABD'den veya Tayvan'dan USD ile alınıyorsa ve içerde EUR ile satılıyorsa...
    EUR yükseldikçe -fiyat revize edilmiyor ise- müşteri zarar ediyor demektir.
    peki EUR düşerse... o zaman fiyat kesin revize edilir veya USD'ye çevrilir sanırım :)

8. gürçeşmeli

gürçeşmeli Yeni Üye

Serbest Pİyasa ArkadaŞlar İsteyen İstedİĞİ Gİbİ Satabİlİyor

9. XES

XES Aktif Üye

Seviye:
    Ben de dövizle satış yapan bir firma yetkilisi olana kadar bu soruyu çok sorardım.
    Bu konuda perakende satış yapan firmalar malesef belirleyici olamıyor. Erdoğanlar gibi, firmaların satış fiyatlarını kendi isyatifleri ile YTL'ye çevirmesi ise ekseriyetle firma zararına oluyor. Mesele dağıtıcı firmaların fiyat listelerini döviz bazlı oluşturmasından kaynaklanıyor.
    Fiyatları YTL olarka belirleyip hergün kur değişimine göre fiyat değişimi yapmaktansa baştan döviz olarak belirleyip kur ne olursa olsun fiyatları sabit tutmak daha mantıklı. Böylece fiyat artışının sebebini soran müşteriye mahalle bakkalı gibi "Dolar arttı abla." yaklaşımında bulunmak zorunda kalmıyor firmalar.
    Zaten kimse döviz ile fiyatlandırdığı ürünün karşılığını illa döviz olarak istemiyor. Türkiye'de hala türk parası geçiyor merak etmeyin.

Hasan Çağri, ZekiAlper ve Zeki Dönmez bunu beğendi.
  10. mavihan

mavihan Üye

Seviye:
    dostum bu işin ticari uyanıklığı başka bir şey deği. benim bir arkadaşım microsodtun ortaanadolu temsilcisiydi. aynı zamanda sony toshiba vb markalarla anlaşması da vardı. ben bizzat ondan neler duydum neler. türkiyede sonyler bosuna avrodan satılmıyor. adamlar köşeyi dönüyor. arkadaş 800 dolara alıyor burada aynı bilgisayarı 1800 avroya satıyor hem de kapış kapış.bu iş de bisiklette farklı değil:mad: . dünya ticareti dolarla yapılıyor uyanık ticareti avro ile.
    (ben o arkadaşla uyanıklı ederk :D ticaret yapmaya kalktım baktım yalanı dolanı hilesi hurdası çok vazgeçtim. iyiki vazgeçtim adam bana da bilgisayarı kitlemeye çalıştı. uyandık Allahtan:D )

11. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    yanlız sitede başka fiyat kurlarıda var en üst sağda oradan değiştirebiliryorsunuz.bence bunun amacı diğer yabancı sitelerde yada trdeki € bazında satış yapan sitelerde karşılaştırılma yapmak için.zaten € yükselsede alçalsa da oradaki fiyatlar hep sabit.yani sadece karşılaştırmalarda kolaylık olsun die ;) orada € ile karşılaştıracan uygun olanı alacan sonra YTl kurunu seçecen ne kadar ödeyeceğini bulacan bu kadar basit çok fazla kafa patlatmaya gerenk yok ;)

12. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    Kahrolsun Euro ve dolar,yaşasın türk lirası

13. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    tüm bisiklet camiasından özür dilerim.
    evet, yorum yapmak bu kadar ucuz olmamalı.
    insan içine girdikçe daha iyi anlıyor. Bisiklet ve doğa sporları malzemeleri ile ilgilenen firmalar bunu bir kazanç kapısı olarak değil, bir yaşam biçimi, bir zevk olarak görüyorlar. Kendilerine teşekkür ederiz.
    Ama kabul edilmeli ki, yeni başlayan herkesin kafasında bu soru oluşacaktır: neden EUR? Anlatıldığında anlıyoruz. Maalesef sizlerin de bu soruları anlayışla karşılamanız ve daha bi dolu kişiye anlatmanız gerekecek.

felis911 bunu beğendi.
  14. mavihan

mavihan Üye

Seviye:
    merhabalar. öncelikle yanlış anlaşılmaktan ve anlatmak dolayı çok üzüldüm.niyetim sizi şuçlamak değildi. bu konuda yanlış anlaşıldım galiba bizim tepkimiz piyasaya genel olarak size özel değil. lütfen bunu ayrımını yapalım . baktıgınız vakit diğer bisiklet firmalarının internet sitesinde olmayan bir şey, para türünü şeçme, sizin sitenizde var. bu tabiki takdire şayan.tekrar ediyorum bizim eleştirilerimiz Erdoğanlar bisiklete değil. genel olarak piyasaya ve piyasadaki bazı çakallara. sizin gibi işini iyi yapan birine ne diye laf uzatalım haddimiz de değil hakkımız da..
    sizde biliyorsunuz ki ülkemizde bianchi gibi bisan gibi markalar da var. bianchinin ismi hariç herşeyi, bisanın ise hem ismi hemde kendi yerli. bu ürünleri ithal etmiş gibi göstererek avrodan satanlardan dert yanıyoruz. tabiki parçalarının bir kısmı ithal. her markada da toplama diye bileceğimiz özellikler vardır. ancak ben bisanda avro görünce (türk malıyız diye övündükleri için) yada (ancak 3 . dünya ülkelerinde satılabilecek modellerdeki) bianchilerde avro görünce dogal olarak sinirleniyorum. dediğiniz gibi sektörler farklı diğer sektörlerde bu daha fazla oluyor. sizin sektörünüzde de böle firmalar var. farz edelim scot gibi yüzde yüz yabancı bir marka satılıyor.buna tlde fiyat biçilebilecekken SADECE avro yada dolar fiyat biçenlerden dert yanıyoruz.

umarım yanlış anlaşılmayı gidermişizdir. niyetim kimsenin kalbini kırmak değil, işin ehlinin hakkını yemek hiç değil

15. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Euro'ya neden bu kadar karşısınız anlamadım, Avrupa Birliği Ekonomik Yürürlülüklerine göre zati tam üyelik onaylandığında para birimimiz değişecek, Euro olacak :)

Avrupa Birliği süreci milletin karar verdiği bir süreç değil ayrıca, öyle düşünen çok insan var nedense, görevdeki hükümet bu süreci onaylamış, hükümet değişse dahi yeni gelecekler de duruma göre göre mali, sosyal, hukuksal, vb her türlü değişikliği de yapmak durumundadır.

16. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    No_Fear=erkan abi siteye yurtdışından tüketiciler zorluk çekmesin diye usd,€ seçenekleri olabilir;)

17. Murat1978

Murat1978 Aktif Üye

Seviye:
    onu bunu bilmem ! YTL olmali... TURKIYEDEYIZ, fasa fiso € veya $ :)

18. XES

XES Aktif Üye

Seviye:
    Keşke tüm sektörlerde kendi sermayemizi kullanarak kendi hammaddemizi elde etsek ve bunu yine kendi sermayemiz ile işleyerek tamamen kendi üretimimiz olan yerli ürünler ortaya koyabilsek de fiyatlarımızı da hiç bir şeye bağlı kalmadan lira cinsinden belirleyebilsek. Fakat malesef durum böyle değil. Bu sebeple döviz üzerinden yapılan fiyatlandırmaları yadırgamamak gerek..

19. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Neden herkes YTL olmalı diyor anlayamıyorum.
    Siteye her girişimde farklı bir fiyatla karşılaşmak aşırı sinir bozucu. Kur YTL iken siteyi gezdiğinizde Aklınıza kazınmış olan fiyatın birden Fırlamış oldugunu görmek mi istiyorsunuz?
    Bir de, uzun vaadede bir bisiklet toplamak istiyorsunuz diyelim, Elinizde kadronuz var, başka birşey yok, parçaları tek tek araştırıyorsunuz, ama fiyatlar sürekli değişiyor, bence hoş olmaz.

Gerçi isteyen YTL secsin, bilemem...

20. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:

Keşke...
    Hatta evet, bu benim hayalim!