Erciyes üniversitesi

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
geçmiş olsun kardeş, ben de dün ilk kazamı yaptım. samsundan engize gidiyordum yol kenarında cebin içinde durması gereken çöp bidonunun yarısından fazlası yolun içine girmiş, yan tarafa bakarken görememişim bidona girince baya bi uçtuk ama şükür bişey yok :) sağ el bileğim ve sol ayak bileğim ağrıyo ama ben de devam ediyorm non stop :) ne de olsa ciddi bi sorun yok.

• Beğen
Tepkiler: mehmet özata
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisikletlerinizi memleketten neyle getirdiniz?Bende getirmeyi düşünüyorumda disklerin ve kadronun hasar görmesini pek istemiyorum taşıma esnasında.

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
bütün otobüs firmaları alıyor kardeş, sadece metro bazen sorun çıkarıyo diye duydum.
muavin para fln isterse sakın verme biletimi iptal ederim o zaman fln de.
kadroyu ve maşayı da fazla kalın olmayan karton parçalarıyla sarabilirsin istediğin miktarda.. koruyucu olcaktır.
bi de bisikletini koycağını söyleyip bekle ve bütün valizler yerleştirildikten sonra bi kenara dik olarak koydur. böylece senden sonra bisikletin yeri duruşu fln değiştirilmez başka valizler gelişi güzel koyulmaz. durum kontrolünde olur yani ;)

aklıma gelenleri söyledim valla :) eski olduğu için kendi bisikletime bile bu kadar özenmemiştim aslında, ama yeni bisikletim olsa n'apardım diye düşünüp yazdım :)

• Beğen
Tepkiler: halfmanhalfbike

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisiklet merida tfs 100 d. Otobüse çok sıcak bakmıyorum çünkü özensiz davranışlarını biliyorum ve genelde indiğimiz zaman birilerinin valizi filan bagajda olmuyor.Özel kargo şirketi ile getirmeyi düşünüyorum.

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
@Batuhan Keleş

öyleyse PTT kargoyla göndersinler sen geldikten sonra, hem ucuz hem de taşıma konusunda hiç bi sıkıntı olmuyor.

mert lap

Üye
Tepki
10
Herkeze merhaba üniversıite değistirdiğimden geçen sene hazırlık okumak zorunda kaldım. Üniversitede ilk senem olmasından dolayı fazla göze batmamak için salcano astro ile okula gidip geliyordum(Yaz-Kış). Bu sene ng255 i de kayseriye getirecem mühendisliğin önünde görürsünüz benide artık. Turlara cıkacak arkadaslarla tanısmak isterim herkeze iyi forumlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mert lap
Hoş geldin :) İyi bizim mühendisliğin önü bu yıl baya renklenecek, çeşit ve sayı çoğalıyor her geçen gün.Birde Üniversite Bisiklet Takımı kurulursa süper olur :D

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@mert lap
@Batuhan Keleş

Arkadaşlar hangi bölümlerdesiniz? ben endüstri 2.sınıftayım. birde kontrole gittim doktora dün. fizik tedavi hareketleri verdi. 2 ay hiç bisiklete binmemi . sonrada 1-2 ay yine uzun süreli binmeme mi söyledi. halbuki hagen aşil tendomundan sakatlanmış ama adam etap aldı yani Tdf da. neyse 3 hafta sonra tekrar kontrol var ins o zaman tekrar sorup iyi haber için uğraşacağım. su ara hep o hareketlere çalışıyorum iyileşebilmek için. iyileştiğim an benim canavarı da görürsünüz mühendislikte. hatta gidip güzel bir park yeri isteyelim dekandan. yağmurdan güneşten korumalı falan. birde tanışma turu , çayı bişeyi yapalım . öyle görünce bakmayalım birbirimize yabancı yabancı. En kısa zamanda iyileşirim ins, dualarınızı eksik etmeyin :)

mert lap

Üye
Tepki
10
Bende bu sene cevre okuyacam.Sınıf tam belli değil 1 yada 2 (diğer üniversiteden ortak derslerim var onların sayılıp sayılmamasına baglı) Sanada gecmıs olsun bu arada. Kısa sürede düzelirsin insallah.
Yerlerde kar buz olmadıgı sürece soguk fazla etkılemıyor o yuzden yaz-kış okula bisikletle gelip gidecem gördüğünde mert diye seslenirsen tanışırız. (Genelde okula eşofmanla gelirim ve birazda kiloluyum :D ordan tanırsın beni)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben harita müh. 2 ye geçtim ama 2. öğretimim ben.Park yeri iyi olur birde düzgün akşamda net çeken kameralı bir yere yaparlarsa şu park yerini çok iyi olur :) Okul açılınca tanışabiliriz hem klupde daha aktif olur. ben daha getirmedim bisikletimi sonbaharda getiririm gibi geliyor.

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
Bisikletleri alın gelin tabi. gider konuşuruz dekanla falan park yeri için. ben geçen sene gittim geldim hep bisikletle oluyor yani gayet hoş. bir iki kış kıyafetiyle işi bağlarsın. mert bende aynı durumdayım eşofmanda rahat oluyor bende genelde giyiyorum. tanışır takılırız ins . :)

• Beğen
Tepkiler: mert lap

Volkan Ceyhan

Aktif Üye
Tepki
24
Merhaba arkadaşlar, gıda müh. 2.sınıf 2.öğretimim. Sanırım bisikletçi arkadaşların çoğu müh.te:) bunu avantaj haline getirebiliriz.
Okul açılır açılmaz bi buluşma ayarlanabilir dediğiniz gibi. ki yaz okulundan dolayı kayserideyim zaten:) burda olan arkadaşlar varsa irtibata geçelim yazı boş geçirmemek lazım

• Beğen
Tepkiler: mert lap

mert lap

Üye
Tepki
10
Batuhanın dediği gibi kameranın gördüğü bir yere park yeri yaparlarsa iyi olur. 1 ay önce ankarada arkadasla birlikte ankamall'in önüne bisikletleri kitleyip içeri girdik döndüğümüzde benim sele arkadaşında ön tekerini çalmışlardı görünce kafayı yiyecektik hemen güvenliğe gittik ama hiç bir kamera bizim bisikletleri koydugumuz yeri cekmiyormus olan bizim bisikletlere oldu hiçbirseyde yapamadık.

• Beğen

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@mert lap

Allah korusun ya. Bak düşündüm bir şimdi içim ürperdi. Aman diyeyim. Bizim kampüs gibi bir şeyimizde yok isteyen herkes girebiliyor. Her türlü tehlikeye açık yani. Gidelim isteyelim ama kulüp olarak gidelim bence daha etkili olur. Birde öğrendim ki böyle işlere dekan değil mühendislik sekreteri bakarmış. Okula gider gitmez medikodan kulübe üye olalım o şekilde gidip isteyelim , o ara başka şeylerde düşünürüz ihtiyaçlarımızı bildiririz.

mert lap

Üye
Tepki
10
Ben bu hırsızlık konusunda cok talıhsızım gecen nisan ayında da talastaki portakal marketin önünde bisikletin km sayacını calmıslardı. Gecen ayda selemı caldılar artık bısıkletı bır yere kıtlemeye korkuyorum.

• Beğen

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
Bir adak falan ada bisiklet için :) . Bende 5dakikalık bir işim olduğunda bile çantadan kilidi çıkarıp yer bulup kilitliyorum. Aslında düşününce çok acı verici ama yapacak bir şey yok.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
odtü gibi yerde bisiklet çalınırken bizim kampüste çok rahat çalınır, elini kolunu sallayan giriyor.Bir çok yerde kamerelar var ama ben kendi adıma konuşayım 2. öğretim olduğum için bisiklet karanlık saatlerde dışarı kalacağı için kamereların gece iyi ve net görüş kaydedenleri olmalı yoksa o kamerelar fasa fiso.Felaket tellallıgı olmuyordur inşallah ama eşeği sağlam kazığa bağlayıp allaha teveccü etmek gerek.

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
Çok doğru söylüyorsun . biz elimizden geleni bi yapalımda sonrası Allaha emanet zaten ondan kimsenin şüphesi yok. en iyisi biz tolu bi adak adayalım :) klüp olarak kurban falan keselim. :)

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
arkadaşlar yazdıklarınızı okudum çoğumuzun korkusu fakülte içinde bisikletlerin başına gelebilcek tehlikeler üzerine...
okul yeni dönemine başladığında hepinizin medikoya gidip kulübe kaydolması gerekiyor önce adımız olsun. size ilk olarak söylycekleri şey ''kulüp yok, kapalı, üyesi yok'' fln gibi şeyler olcaktır, sakın papuç bırakmayın zorla da olsa kaydolun. ben geçen dönem 40üyeyi tek başıma topladım. İlla itiraz ederlerse Teoman (ben) ve Emircan'ın arkadaşlarıyız kulüp yine kurulcak haberimiz var fln deyin.
kulüp tekrar açıldığında da bütün isteklerimizi dile getirmemiz daha kolay olacaktır.

ayrıca geçici olarak çözüm olması için size bi yer öneriyim anladığım kadarıyla burayı bilmiyosunuz: polikliniklerin ziraat bankamatiğine bakan duvarında bi bisiklet park yeri var ve 24 saat kamerayla izleniyor. orda köşeye göz önünde olmayan biyere bırakabilirsiniz bisikleti. en azından başına bişey gelirse de hak idda etme şansınız olur çünkü orası adı üstünde ''24 kameralı bisiklet park yeri'' ;)