Erciyes üniversitesi

Scudo

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@Ahmet Teoman ÇON

çok teşekkür ederim. benimde sivil havacılıkta bi arkadaşım var oda ilgileniyor onuda alırız. ve mühendisliğin önünde çok bisiklet görüyorum carraro salcano fln çok var o arkadaşları da alırız ins. yanlız medikodaki engeller derken neyi kastettin anlamadım.

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@bedir özgencil

sana da çok geçmiş olsun :) . bende aynı konuşmalara tanık oldum emin ol. sonraları biraz uzun yol yap deli damgası bile yiyorsun şaşırma. bunlara alışmaya çalış. :) bizde normalde buluşunca hep bisiklet muhabbeti yapmayız yani en azından ben yapmıyorum pek ona da pek heveslenme :) okullar açılsın geziler falan olur buradan duyururuz gelirsin sende. ama önce iyileşmemiz lazım tabi. Allah acil şifa versin :)

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
@bedir özgencil
hayırlı olsun güle güle kullanın geçmiş olsun :D güven bisiklet var facebookdan takip edebilirsiniz gezileri

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
@Ersin Erbeden

ersin bey o bahsettiğiniz 20 kilometre rampa o kadar dikki otobüs zor çıktı her babayiğidin harcı değil bisikletle :D otobüsten indikten sonra araziye geçtik ordada yorucu tepeler vardı taşlık toprak yoldan inildi yorucu bi 35 km idi gezi fotoları güven bisiklet sayfasına yüklendi ordan takip edebilirsiniz
(link)

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
@recep şahin

sivil havacılıkta yaren vardı dimi mersinli arkadaş.. mühendislikten de adamlarımız da var tabi, bu sene trek 4300 görceksin orda :)
medikodakiler de öğrenci işleri şefi, memur ve onların üstündeki müdür. isimlerini burda söylemeym nolur nolmaz :D
inşallah okullar açıldığında görüştüğümüzde anlatırız geçen sene olanları, komik şeyler vardı. bisikletlere ruhsat alınması gerektiği gibi fln... :D

• Beğen
Tepkiler: halfmanhalfbike

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kayseride GSIM ile ortak organizasyonlar yapılırsa daha faydalı olacaktır kanaatimce.Erciyes yeni başlayanlar için pek ideal değil çünkü hem süren kişinin çok iyi yokuş temposu olması gerek hemde bisikletlerin biraz modifiye edilmesi(semi-slick lastik, maşa kitlenir olmalı ve frenler V ise baradine yada hidrolikse iyi bakımlı omalı) rampa yukarı ve aşağı yol ve fren teknikleri konusunda yeterli tecrübeden sonra erciyesi tavsiye ederim :)

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@Ahmet Teoman ÇON

Enteresan istekleri varmış ama yaparız yani ne gerekiyorsa. birde forumda görmüştüm lisansla ilgili bir makale. klüp üyeleri toplu halde gidip gsim den lisans alabiliriz. batuhan da haklı yani . hem bu şekilde onlardan da yardım ve destek alırız.
dediğim arkadaş mersinli değil antalyalı . biz onla bikaç kez hisarcık yaptık. ama antreman eksiğimizden dolayı yorulup geri dönmüştük sonra aynı arkadaşım benim memlekete gelmemi fırsat bilip kendi başına erciyesede çıktı.

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@Batuhan Keleş

doğru söylüyosun. okul açıldığında klüp olarak toplanalım neler yapabileceğimze bakalım. elimizden geleni yaparız. benim kişisel hedefim erciyes zaten herkesin gelmesine gerek yok :D

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Teoman ÇON

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
fakat şunu söyleyim GSIM 'nin kayseride antrönörü yok.en azından geçen yıl bana öyle demişlerdi.Universite adına bir klup olursa yarışlara veya diğer organizasyonlarda daha kolay olur.Universite takımı kurmalıyız :D ama en azından resmi bir takım olmalı adı sanı belli.üniversitenin futbol, su topu takımı filan gibi

Tepki
21
yaz okulu için 15 temmuzdan sonra kayserideyim. ve 1-2 gün kamplı bir nevşehir gezisi yapalım derim ben eğer uygun arkadaşlar da varsa.

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
emirle haberleş dostum, kardinin de gelebileceği bi tur olur. bizim mustafa özkara fln hep beraber gidersiniz. nevşehir yolu kolay bi yol zaten biilrsin belki, sabahleyin rüzgarı arkana alınca 35den aşağı düşmüyosun sapağa kadar :)) benm turumu gördün mü sen?? tek tabanca :D

(link)

Tepki
21
okudum yorum bile yaptım. gayet güzel olmuş. kayseriye geleyim de kondisyon tutup 1-2 hafta içerisinde sonrasında da geziyi ayarlayabiliriz umarım :)

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
(link) buda benim gezide yaşadığım ufak bi hatıram. kayseri ürgüb arasında :)

Ahmet Teoman ÇON

Aktif Üye
Tepki
68
@recep şahin

dostum yazını da okudum, geçmiş olsun diyorum önce. madem köpekten korkmuyorum diyosun, sana bi tavsiye, kesin işe yarıyor.
yolun şartları ne olursa olsun ne hızda gşdşyor olursan ol köpeği ilk gördüğün anda mesafen varsa kademeli frenlerle, mesafen yoksa da fazla sert olmayan bi frenle tamamen yavaşla seleye otur bi elini dizinin yanına vurarak köpeği çağırır gibi yap. zaten o senin yavaşlamanla duracaktır sakinleşecektir. onun kafasında oluşturduğu şey 'ben hızlı giden bu şeyi kovalıyorum' gibi bi düşünce oluyor. yavaşladığında bu problem ortadan kalkar ;)

çok nadir cidden saldırgan bir köpek denk gelirse de yapacağın şey bisikletten hemen inip gidondan kaldırarak dik konuma getirmek ve bisikletin o büyüklüğüyle kendini savunmak bu sırada da bi yardım fln beklemek olmalıdır ;)

yazdıklarım tecrübeyle sabit.

• Beğen
Tepkiler: halfmanhalfbike

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@Ahmet Teoman ÇON

Korkmuyorum tabikide :) bunlar kulaga güzel geliyor. söz vermyiyim ama denerim . o an adrenalin neler yaptırıyor adama bi gör :)

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
arkadaşlar merhaba uzun zamandır yazmıyordum burası kalabalıklaşmış:9 çok sevindim. en kısa zamanda bi tur bekliyorum ben ürgüpteyim mutlaka gelin sağlam bi kapadokya turu yapalım. bu arada bende nisanda sezonun ilk turunu yaparken kaa geçirdim köprücük kemiğim kırıldı :):) ama asla vazgeçmiyorum bisiklet tutkumdan....