Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erciyes Tırmanışı 3900m

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Aytekin Erzan tarafından paylaşıldı.

1. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar arkadaşlar bir süredir planladığım bu turu gerçekleştirmiş bulunuyorum aslında bu turun bir hikayesi var ama düşündümki bugüne kadar sizlerle hep iyi şeyleri paylaştım hep sevinçlerimi paylaştım ve acitasyon ağırlıklı bir hikaye olduğu için şimdi bu turun hikayesini yazmayacağım...
    Bu Turumu bende maddi manevi emekleri olan hepinizin yakından tanıdığı değerli büyüklerimiz Sawas (Savaş Serhat ) ve A.Emre Akçan ağabeylerime armağan etmek istiyorum...

turu bir süredir planlıyorum demiştim kendi çapımda bir araştırma yaptım ve Kayserili genç dostum Ozan ile nette tanışarak bazı bilgiler edinmeye çaliştım Ozan ilk başlarda çok olumsuz konuştu yapamazsın edemezsin gibi daha sonra beni tanıdıkça bana güvenmeye başladı oda çok heveslendi bu tur için İzmir'den geldi aslen Kayserili ama İzmirde öğrenci...
    neyse bende bu hafta sonunun yağışlı olacağını düşünerek Kayseriye kaçtım oradada hava çok kötü imiş Ozan yandık abi falan diyordu bende her türlü koşulda tur yapılacak vaz geçemeyiz dedim Kayseriye vardığımda yağmur dinmişti hemen buluşup yola koyulduk fakat Ozan zirve yapmaktan vaz geçmişti bende tamam dedim bana Tekir Yaylası denilen hotellerin olduğu yere kadar eşlik etti off-road tırmanışı buradan sonra başlıyor...
    Ozana bu tırmanışın çocuk oyuncağı olacağını söylediğimde bana inanmamıştı bende inanmamıştım kendime ama onu motive etmeye çalışıyordum şimdi oda gelmiyordu...
    yaptığımız araştırmalar ve edindiğimiz bilgiler pratikte hiç uygun olmadığını gördüm inanılmaz zor ve tehlikeli bir tırmanış oldu çok fazla tehlikeli yerler ve aşırı dik eğimler vardı bisikletimi Erciyesin doruğuna çıkartıp orada bisiklet binmeyi çok istiyordum fakat zor hava ve zemin şartlar buna izin vermedi doruğa çok yakın bir yere kadar bisikleti çıkarabildim fakat doruk taki sırta çıkaramadım çak az bi mesafe kala bisikleti bırakmak zorunda kaldım kendimde doruğun sadece birkaç metre altına kadar gidebildim aşırı sis ve fırtına izin vermedi çünkü sırt çok dardı ve iki tarafta uçurum zemin taşlık olduğu içinde tutunabilme şansı hiç yoktu napalım kısmet oraya kadarmış sadece birkaç metre doruğun altında yinede zirve yapmış kadar mutlu oldum....

şimdi umarım fotoları beğenirsiniz...

yolculuk ve tırmanışta bana enerji sağlaması için kız kardeşime ısmarladığım ayçörekleri ve üzümlü cevizli kek....

hazırlıklar tamam

Cumartesi günü 17:30 otobüsüne bindim uzun otobüs yolculuklarını sevmem koltuk numaram iyiydi 21. onuda yanlış kesmişle araç çok yerde durdu ve ses yapıyordu zaten önceki gecede heyecandan uyuyamamıştım birde otobüste uyuyamayınca...

Kayseriye indikten sonra navigasyon cihazıma Ozanın verdiği adresi girerek yola koyuldum...

Ozanla burada buluşup vakit kaybetmeden devam ettik...

bu fotolar sevgili ağabeyim A.EmRE Akçan için...

Fotolar devam edecek...

2. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Eyvallah aytekin abi teknik problemler nedeni ile bisiklete güvenemediğimden dolayı zirveye kadar eşlik edemedim ama benim 2215 resmini koyarsan çok sevinirim abi izmir karşı bisiklet ve istanbul bisikletliler derneği için gelsin.

3. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    Abi yine yaptın yapacağını. Ellerine ayaklarına yüreğine sağlık. Sırada hangi zirve var? Bayramı saymazsak tabi o çerez senin için :)

Aytekin Erzan bunu beğendi.
  4. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    aytekin abi bu affeder mi ya spd ayakkabıyla zirveye çıktı ayakkabıları parçalamak pahasına.

5. Sefa Yıldız

Sefa Yıldız Onursal Üye

Seviye:
    Ne söyleyebilirim ki abi sana ?

Doğal geliyor yemin ederim,hiç şaşırmadım...

Aytekin abi kartepe'ye çıkmış diye duyuyorum neyse diyip geçiyorum uludağ'a çıkmış zirve yapmış diyolar.Doğaldır diyorum geçiyorum.

Buna birşey söylemiyorum.Azmin ve inancın bizlere büyük motive oluyor.

Sadece Tebrik ve Teşekkürler ediyorum...

6. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    gerçektende çok iyi motive oluyor 12 saatlik uykusuz otobüs yolculuğuna rağmen.

7. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aytekin kayseri doğru ama adres yanlış sen yanlışlıkla hava ikmali çekmişsin oysa ben HAVA İNDİRME TUGAYI(şimdiki adı 1.KOMANDO TUGAYI)ndaydım ama genede kayseriyi bir görmüş olduk seni bu alemde tek geçmezsem terbiyesiz olayım sen benim paraşütle nasıl atladığımı o resmini çektiğin C-47 DAKOTA uçağına bir sor ah gene delirttin beni aytekinim

hız ve Aytekin Erzan bunu beğendi.
  8. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    aytekin hocam bende bu adamın sesi soluğu çıkmıyor diyordum belli gene nerelere çıktın sen in aşağıya çabuk:D3900m:eek:yakında sana forum üstün hizmet madalyası vereceğiz:D:D:D

9. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    Bravoo.

Tebrikler diyorum.Sanırım bisiklet ile çıkılabililecek başka yer kalmadı.....

10. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    Zincidere? Köşkkışla?

11. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    zincidere? köşkkışla?

12. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzelll darısı tüm bisikletseverlere

13. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Zincidere? Köşkkışla

Köşkkışlası-Tam künye vereyim evrencim

Hava İndirme Tugayı Özel Görev Birliği 2.Müfreze

14. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gercekten tebrikler .. kesinlikle zirve tırmanışı ve başarısı olmuş... diger fotograflar icin sabırsızlanıyorum.. !!!

15. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    biri aytekin erzan'ı durdursun...

yalnız bunu başarmak için dünyayı da durdurmak gerekecek sanırım.... :)

büyük bir azim..tebrikler selamlar...

16. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    aytekin bey , maşaallah böyle bir girişimi tek başınıza gerçekleştirmeniz büyük bir cesaret ve azim örneği. yine de böyle bir riske girilmelimiydi bilmem. bravo diyorum ve fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyorum.

17. Aytekin Erzan

Seviye:

Bisikletimi okadar taşıdım ama o zirveye giden sırtta binemedim ona yanıyorum kısmetse önümüzdeki yıl havaların daha yumuşak olduğu bi zaman tekrar deneyeceğim...

zemin okadar acımasızki ayakkabılarım parçalanıyor bu şekilde devam etmek çok zor oldu ama buraya kadar gelmişken bırakamazdım diken ve taş parçalarının ayaklarıma batmasına rahmen devam ettim...

yukarı yaklaştıkça kraterlerin yanından geçiyorum...

sırt çok dar iki tarafta uçurum ve fırtına şeklinde rüzgar var...

zirveye çok yaklaştım...

ve son durak...

18. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yani bir şey demiyorum artık iyiden iyiye sinir bozucu bir adam oldun dur yahu dur insan da bisiklete binecek iştah bırakmıyorsun helal olsun Aytekin gönülden tebrik ederim seni çok iyi bir iş çıkardın yine tebrikler:in:

Nuri Kongur ve Aytekin Erzan bunu beğendi.
  19. Aytekin Erzan

Seviye:
    Alp senin çok büyük bir yüreğin var bunun için ben sana teşekkür ederim...

Fotolar devam edecek....

Diğer arkadaşlarada çok teşekkür ederim herkese ayrı ayrı yazacağım....

Alp Aslan bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tepelere çıkan insanlar
    içlerine dönüp ben kimim sorusunu kendilerine sormalı
    ve
    aşağıdaki beni araştırmalı içinde

ben kimim diye ?

evet 3 kez 1640 a çıktım bu tepeler beni çekiyor evet yolu olmayan bisikleti sırtlayıp çıkacağım tepeler beni bekliyor evet bunu tek olarak yapacağım bir gün
    belkide

:in: aytekin için bu güne kadar yazdığım mesajları hatırlıyorum onun çılgın olduğunu ve başına buyruk olduğunu grup adamı olmadığını kafasına estiği an bir anda atomlarına ayrılıp bir dağın tepesine kendini ışınladığını
    evet erciyes bunun ispatı o kendini ışınladı yakında andromedaya gider sistemin dışına taşar ve tahminim onun ruhu bunu başarır

:in: tek hareket edenler tek hareket etmelidir
    ve bireysel başarılara imza atmalıdır bir zamanların sadun borası gibi

:in: grupça hareket edenler ise grupça başarmalıdır
    [COLOR=#4169e1]her iki olayda hareket edenler aynı amaca hizmet ederler serüvenci anlayışa [/COLOR]
    [U][COLOR=#4169e1][/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color]
    [I][U][COLOR=#4169e1]:in: tüm forum adına aytekini kutlarım biliyorum erciyesten ağrıya hazırlanıyor [/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color][/I][COLOR=#4169e1]
    [I][U][COLOR=#4169e1][/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color][/I][COLOR=#4169e1]
    [I][U][COLOR=#4169e1]balık hafızalı bir toplum olduğumuz için bu forum inşallah aytekinin grupça değil bireysel başarılarını her vakit hatırlar[/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color][/I][COLOR=#4169e1]
    [I][U][COLOR=#4169e1]kudret kurtcebe[/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color][/I][COLOR=#4169e1]
    [I][U][COLOR=#4169e1]bisikletliler derneği fahri üyesi[/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color][/I][COLOR=#4169e1]
    [I][U][COLOR=#4169e1]arka takım kaptanı [/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color][/I][COLOR=#4169e1]
    [I][U][COLOR=#4169e1]tur organizatörü[/COLOR][/U][COLOR=#4169e1][/color][/I][COLOR=#4169e1]
    [/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color][/color]