Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Erciyes tırmanış 14 Kasım

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sedat GÖKÇEK tarafından paylaşıldı.

1. Sedat GÖKÇEK

Sedat GÖKÇEK Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar,

Bayram'da memlekete giderken bisikletimide götüreceğim hava şartlarıda uygun olursa Kayseri'den dostlarla bu tırmanışı yapmak isterim....

Barış Özkan ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    başarılar dostum..................

Sedat GÖKÇEK bunu beğendi.
  3. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    sedat abi başarılar bende bayramda memlekete gidicem ama bisikleti götürmicem aslında çok güzel off road yapılır ama kurdu domuzu neme lazım ben almayayım :D sana başarılar abi :)

Sedat GÖKÇEK bunu beğendi.
  4. Sedat GÖKÇEK

Sedat GÖKÇEK Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler Samet'im Kayseri'den fazla talep yok sanırım :). Kayseri temsilciliğinin başlığına baktım orda da fazla takılan kimseyi göremedim. Bakıcaz duruma havada güzel olursa gitmeyi çok istiyorum...

5. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kayseri de fazla turcumuz yok o yüzdendir ben ve birkaç arkadaş bayramda memleketteyiz fakat bisikletlerimiz yok.Güven bisiklet var bisikletliler derneği temsilcisi onlardan katılan olabilir belki onun dışında yardım edebileceğim konularda bende yardımcı olmaya hazırım.

6. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Valla aslında seninle Kayseri'ye gelip Erciyes'i beraber fethetmek vardı ama çokmu macera olur acaba diye düşünüyorum. :):):):):):):)

7. semir karabulut

semir karabulut Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Abi sen gidersin bence;)

8. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    yemiyo desene :)

9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla bu maceraya girişilirdi tabi ekonomik koşullar önemli...
    şimdi otobüse güzel bi şekilde bisikleti koyardım kayseriye gidiş geliş kaç para
    ona bakmak lazım artı konaklama olması lazım bi yerde pansiyonda bir gün kalacağız nerden baksak orayada para kamera lazım ona para ....
    aytekin çıkmıştı 3900 metreye şimdi yol yok yani bisiklet yolu yok bisikleti sırtlayıp çıkmak gerekecek valla çok zorda tek başına aytekin gitti deli olduğu için adamın başına iyiki bi şey gelmedi bu tip bir olaya girişmek için dağcılığıda bilmek lazım ....havalar soğudu 3900 metre sibiryadır ona göre techizat taşınacak bi de bu sorun var artı yemek durumu bu iş çetin beyler....duyduk duymadık demeyin...

sırt çok dar iki tarafta uçurum ve fırtına şeklinde rüzgar var...

zirveye çok yaklaştım...

3900 metreye doğru...

ayrıca sedat dostum...
    ben emekli olduğum için 3 aylığımı ona göre ayarlamaktayım
    eğer davet edersen valla gelirim masraflar sana ait olursa valla gelirim ....
    şaka şaka .....

:D :D :D

10. burak durel

burak durel Forum Bağımlısı

Adı:
    Burak D.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    başarılar.

11. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kudret abi doğru söylemiş oraların her tarafı karla kaplıdır şuan ve ufak bir sis çöktüğünde kaybolmamak mümkün değil karlı olunca her taraf birbirine benziyor.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1640 metrede şu anda kartepede kar var....
    şimdi 3900 metrenin karı herhalde biraz daha fazla olur....
    bisikleti sırtlayıp yada elle iterek götürmek hemde 3900 metreye bayağı bir adrenalindir ama tehlike büyük eğer sis çökerse cbs ler bi işe yaramazsa ve tekde insan giderse korkarım donarak ölür....soğukla şaka olmaz ve sıcaklada ...3900 metre demek dağcılık demek burda bisiklet olayı bitmiştir artık, çünki kartepe gibi zirveye bisiklet yolu yok malesef aynı uludağ gibi.....
    bu tip yüksekliklere çıkmak için bisiklet yollarının en azından offroad yolların olması lazım uludağda elinizde zirveye doğru kayaların arasından çıkarsınız burda bisikletçilik yoktur unutun bisiklete binmeyi....
    yürüme vardır ve yukarı doğru eğerki bisikletinizde ağırsa ittirerek güç kaybedersiniz.....
    tek bisikleti almadan yürüyerek çıkmakta sakıncalı ekiple olur bu iş dağcılık sporu çok zevkli bir spor çok fazla teknik bilgileri derinlemesine bilmem yüzeysel bilirim hiç yürüyerek dağlara hele hele o çivileri çakıp tırmana tırmana en sarp kayalıklı tepelere çıkmadım ama zevkli bi o kadarda adrenalin yüklü olduğundan eminim adam orda çok daha sağlıklı olur tabi oksijen azalması durumuda var baş dönmesi olabilir ve hatta burun kanaması her metabolizmaya göre değişir durum...

ozzy i dostum çok önemli bir noktaya değinmiş evet karla kaplı olursa her yer birbirine benzer çıkış nasıl bulunacak cbs şart ya çalışmazsa ...
    bide sis bastırırsa sonu ölüm malesef...

aytekin dostumuz bu turu eylülde yaptı

OzzYMKL bunu beğendi.
  13. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Acı tecrübeler:DSnowboard yaparken Erciyes te 5 sn içinde sis çökmüştü ben dahil çoğu kişiyi kar motoruyla bularak aşağı indirdi jandarma ve oradaki görevliler herkes kaybolmuştu bir anda.Aytekin abiyede eşlik etmiştim o turunda şansına yağmur yağmadı o gün çünkü o hafta baya berbattı hava oda gelse mi gelmesem mi diye baya düşünmüştü.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu tip olaya girişmek için önceden kesin doğru net hava tahmin raporunu bilmek lazım çocuk oyuncağı bir iş değil riske girme bu .3900 metrede adam tek başına ancak aytekin gibi deli yapar bunu ha onunda yaptığı bir bakıma hata olmakta kendi hayatını tehlikeye attı ama deli olduğu için ne yapsa yeridir adamın kendine acaip bi şekilde özgüvenide olsa birden hava sertleşirse o vakit iş değişir tek oldunmu yandın o vakit ......
    ekip olarak cbs alınacak olmazsa olmazlardan herkesde cep olacak kopma olmayacak dağcılıkta birbirini kolllama vardır hiç kimse kimseden kopamaz
    gerekli teçhizat lazım dondurucu 3900 metreye göre giyinilecek eldiven şart öyle yazlık eldivenler olmaz bisiklet pantolon üşütmeyen spd şart ama spd ayakkabı ile kayalık yerlerde nasıl yürüyeceksiniz nitekim aytekin ayakkabıyı parçaladı ...
    artı kalın bisiklet formaları , kar maskesi ve tabi kask...
    bisiklet pantolonun paçalarını bantlayacaksınız bunu için bantlar var soğuğun paçalardan girmesi engellenir içe kesinlike termal vuçut ısısını tutan giyim şart aksi takdir donmaca ben bu termal sayesinde birazcık az üşüdüm kartepe zirvede 14 kasım da 3900 metrede üşütmeyen dağ için giyim malzemeleri varda pahalı tabi.....

aytekinin deli macerası tek başına üstelik....kendi ağzından....

Bisikletimi okadar taşıdım ama o zirveye giden sırtta binemedim ona yanıyorum kısmetse önümüzdeki yıl havaların daha yumuşak olduğu bi zaman tekrar deneyeceğim...

zemin okadar acımasızki ayakkabılarım parçalanıyor bu şekilde devam etmek çok zor oldu ama buraya kadar gelmişken bırakamazdım diken ve taş parçalarının ayaklarıma batmasına rahmen devam ettim...

yukarı yaklaştıkça kraterlerin yanından geçiyorum...
    ve son durak

adam mars gezegine inmiş astronot gibi olmuş iyimi....

:in: :in:

15. burak ekemen

burak ekemen Aktif Üye

Seviye:
    abi tek başına bu işe kalkışma gidersende boş gitme bu mevsimde kurt bile çıkar karşına:Skull-175 malum köpeklerle aran iyi deyil:)

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aynı fikirdeyim...