Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Epicon Sorun !

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Abdullah Safa Karabacak tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Safa Karabacak

Abdullah Safa Karabacak Kıdemli Üye

Seviye:
    Maşamın rebaundunun orjinalden çok yavaş olduğu için ne yapabilirim diye bir konu açmıştım biraz önce maşanın sağ bacağını yani remote lock kısmını söktüm.
    Kartuşu biraz inceledikten sonra çok sert hareket ettiğini fark ettim. Kartuşun ayağı içine kolay giriyor ama çok yavaş çıkıyordu.
    Maşayı sağ bacağı boş şekildeyken denedim oldukça süper tepme hızında ki istediğimde bu.
    Ancak bana kilit lazım oluyor yani böyle işime yaramıyor sorunum kartuşun çok sert hareket etmesi.
    Anlaşılması daha kolay olsun diye videoda çektim. nasıl hellederim bu sorunu :unsure:
    VİDEO LİNK
    Not:rebaund ayarı mevcut değil.

2. Bahadir.Karaca

Bahadir.Karaca Kıdemli Üye

Seviye:
    kartuşla fazla oynamamanızı tavsiye ederim basınçlı azot var onun içerisinde pek hoş olmayan sonuçlar doğurabilir

3. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    Valla ben üst kapak gevşek diye söktüm baktım içinde yanlızca yağ vardı :D

4. Bahadir.Karaca

Bahadir.Karaca Kıdemli Üye

Seviye:
    anlamadım neden öyle yaptıgını bosver sök koy kenara zamanla kilitsiz kullanmaya alışıyor insan kendimden biliyorum:)

5. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    Kilitli diye aldık maşayı kenara at diyon ama rampalarda ne yapacam ben :D

6. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Masanin sag bacagi bosken sadece remote lock kismi degil tum amortisor kismini atmis oluyorsunuz, e haliyle tepki de hizli olacak. Eger masa tepkisi fazlaca yavasladiysa icindeki yag kirlenmis ya da yabanci bir madde girmis olabilir.

Kartussuz kullanmak yerine yeni kartus bulmayi ya da bakim yaptirmayi deneyin, bu haliyle duz yolda bile hoplaya ziplaya gezersiniz :D

7. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    Bana öneriniz nedir önemli olan benim için o ve kilitsiz kullanmayı hiç düşünmüyorum :)

8. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Valla hic rebound kartusu acmadim, adi ustunde kartus oldugu icin de acilip servis edilebilir bir sey gibi durmuyor, yani tek secenek yenisiyle degistirmek gibi geliyor bana.

Tamir etmenin yolunu bulamazsan Tr distributoru Salcano'ymus, onlara sorabilirsin yedek parca/servis destekleri var miymis??

Abdullah Safa Karabacak bunu beğendi.
  9. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    Öğrendiğim iyi oldu birde orayı arayalım bakalım.

10. adem dagdelen

adem dagdelen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kardesım rebaunt dahada agır calısmasının ıkı sebebı var bırıncısı arkadasında demıs oldugu gıbı ıcerısındekı yagın katılasmıs olaması ıkıncısı ıse ıcerısındekı yag kanallarının tıkalı olma ıhtımalı var egerkı masayı kılıtlı ıken uzerınde hoplama yada buna benzer bırseyler yapmıssanız rebaunt ıgnesını egme ıhtımalı yuksek bakım seklı ıse kardesım turkıyede pek nadır oluyor kendım akson kullanıyorum kımse yapmadı kendım yaptım masayı sen masanı kendın yapabılırsın ust kısımı ac ve ıcerdekı yagı bır bardaga bosalt once yagı degıstır dene olmadıysa busefer asagıdakı rebaunt kolunu cıkar goreceksın zaten yag kanallarını bırde kecelere bak onlardan olma ıhtımalıde var kusura bakam kardesım bıraz uzun oldu kolay gelsın

11. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    Kardeşim öncelikle yazdığın için çok çok sağol :) . Öncelikle bende yağı değiştireyim diye düşünüyordum kesinleştirdin zaten yağ rengi şeffaf değil matlaşmış sanki pudra şekeri dökmüş gibi duruyor :D
    Nasıl bir yağ kullanmak lazım bilgin varmı kardeşim.?
    Ayrıca ne kusuru kardeşim ya bilen biri destan yazsın yine okurum :in:

12. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    Söktüm içindeki parçalarında resmini çektim fikir olsun diye sökecek arkadaşlara şimdi rebaund ayarı yok zaten benim maşamda ancak bahsettiğin iğne bumu diyede sorayım dedim.

Yağın rengi :)

Cahit Türk bunu beğendi.
  13. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yağın kötüleşmiş iyice cumartesi gelirsen 10wtlik yağı vereyim..:)..

ilk resimdeki tepesi 27lik lokma başlıklı olanı kilit mekanizması onu dahada açabilirsin ama sağlamsa uğraşmana bile gerek yok. kilidi açıp biraz hava fln üfle küçük deliğini biraz açar..:) kilit sonrasında sızdırmzlıkta yapmıyor.:)

2.olan uzun başına siyah lastik geçirdiğinde rebound pistonu.Aslında boyları aynı ise çıkma bir kartuştan rebound alıp takabilirsin şekil olarak bendeki rebounda çok benziyor sendeki vida başlıklı olan yerde bende yağ delikleri vardı. Olaki çıkma rebound fln bulursan bi dene bence ..:D

tepkisi iyi gelmiyorsa yağı değiştirdiğinde fark edilir derecede hissiyatı değişecektir sanırım en azından bende öyle oldu axon kendine geldi..:)

Abdullah Safa Karabacak bunu beğendi.
  14. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    İşte aradığım cevap buydu :D aranıyor bölümüne yazmakta fazda var :)

15. Abdullah Safa Karabacak

Seviye:
    Yağı değiştirdim 10w yağ koydum aynı tas aynı hamam 1w koysamda değişmeyecek sanırım bu maşanın altından 5 allen vidayla sabitlediğimiz parçada sorun çünki içinde yağ varken denedim içine yine hızlı giriyor ama yukarı çok yavaş :( :boese157: :ci:

16. celik310

celik310 Yeni Üye

Adı:
    Ali Çelik
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kardeşim bende ilk başda maşamda rebound ayarı yok diye biliyordum . Ve aynı sorun bendede vardı bende şöyle yaptım . maşanın alt tarafın bi vidanın içinde boşluk yada deli olması lazım oraya hangi alyan uyarsa sok oturduğunu hissettiğinde sola doğru çevirmeye başla dönmeyince zorlama bırak biraz uzun bi alyan gerekli eğer delik yoksa sende gerçekten rebaund yoktur ve o yağ değişimini yaparken bi video çekip paylaşabilirsen makbule geçer bendimde değiştirmem lazim