Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Epicon RL V aldım sertlik ayarı yokmu?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında özcan parlakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
  2. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba, evet bastığınız havaya göre ayarlayacaksınız. Ben bu iş için amortisör pompası aldım, onunla hava bastım. Ben 97 kg yim, 120 psı gayet iyi. 140 psı da kullandım ama arazide 120 daha iyi oluyor. Zaten aldığımdan bei sadece 2 kez havasına baktım.

Eğer göstergeli bir pompa kullanabilrseniz daha iyi olur.

özcan parlakoğlu bunu beğendi.
  3. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bu konuda şöyle bir hatıram var; maşa elime ilk ulaştığımda, maşayı bisiklete monte eden bisikletçi, normal kompresör ile hava basmıştı. Psı değerlerini tam bilmediğim için ben de bisikletçiye güveniyordum. Dükkandan bir çıktım ki benim epicon downhill maşası gibi olmuş:), taş kesilmiş. Meğer çok yüksek hava vurmuş. Bir de o halde 8-10 km kadar kullanarak - geze geze - eve gittim bisikletle:) neyseki bir şey olmadı.

Ben asfaltta çoğu zaman kilitleyerek kullanıyorum bu arada.

Maşa sağlam ve çalışması güzel. Dilerim memnun kalır, güle güle kullanırsınız. Selamlar

özcan parlakoğlu bunu beğendi.
  4. özcan parlakoğlu

Seviye:
    erdoganlar zaten kiloma göre ayarlayıp yolladı, 85 kg olduğumu söyledim +10 fazlası şeklinde hava basılarak kullanımının uygun olduğunu belirtti o şekilde ayarlayıp yolladı. şuan maşa yeni geldi takmadım ama yumuşak gelmezse havasını indireceğim. nasıl yumuşatacağımızı bilelimde ona göre davranalım =) benzin istasyonlarındaki pompaylada hava basmak mümkün sanırım

5. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Benzin istasyonlarındaki pompaları kullananlar, hatta sedona pompalar kullananlar olduğunu duydum. Ama bence dikkatli olmak gerekir.

Ben daha önceki msjda yazdığım gibi sadece amortisör pompası kullandım. Eğer maşa sert gelirse çok az, hemen 1-2 pıs:) hava düşürebilirsiniz, çok hava indirmeyin:) Bahsettiğim pompadan Decathlonda var, bazı bisikletçilerde de oluyor. Ya da Eyüp-Gop civarına gelebilirseniz ben de yardımcı olurum.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

6. özcan parlakoğlu

Seviye:
    maşaya çakılacak olan zımbırtının maşa ile birlikte gönderilmesi gerekmiyormu? bana gelen kargoda öyle birşey yokta

7. Adem İnan

Adem İnan Yeni Üye

maşanın sol alt tarafında bişey var onu cevirerek ayarlayabilrisin dostum :)

8. özgürakbuz

özgürakbuz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Özcan Bey 1. olarak maşanın içine çakılan zımbırtının adı çiçek.2. olarak ise rock shox maşalara benzin istasyonundaki pompaların gücü yetmiyor.Bu yüzden epicon ada yetmeyebilir.Maşa pompası olan bi arkadaşınıza yada amartisör pompası temin ederek havasını ayarlayın en sağlıklısı bu...