Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Epic karbon kadroda çatlak-patlak sorunu ve kadro garantisi-Aktif Pedal??

Konu, 'Specialized' kısmında otec tarafından paylaşıldı.

1. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:

bi orman turu sonrası bu sorunu ilk farkeden Gökhan Aksoy arkadaşımdır. hemen foto çekip Aktif Pedala yolladım. sonra kadroyu götürüp bıraktım. Amerikaya resim gönderilmiş ve cvp benim için çok üzücü ve bi o kadar anlamsız/mantıksız oldu.

gelen cvp:
    ben de düşüncelerimi yazdım ve Aktif'ten güzel haberler bekliyorum.

anlamadığım husus o noktaya nasıl bi darbe verebiliriz ki?. bu bence mümkün değil. ferş yatağı ztn kadro üzerinde hazır geliyor.
    hani alt boru üst boru desek.. düşersin, kadro taşa çarpar.. dal seker ön lastıkten kadroya çarpar da vs. bi darbe olabilir, bunu kabul ederim de.. bu ne alaka, ne saçmalıktır.

atlamam zıplamam.. ne kadar titiz olduğumu arkadaşlarım bilir.

alalı daha 4 ay oldu sanırım. adeta şokdayım.

MertSayın ve sonEr´´ bunu beğendi.
  2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun öncelikle,resimlerden bakıpta nasıl anladılar darbe aldığını hayret ettim..Lefty maşayla kullanıyordunuz sanırım,o gerekli olan aparatın ölçüleri tam olmamış ve orayı zorlamış olabilir mi ki? Diye bir düşünce geldi aklıma. Her ne olursa olsun kadroyu incelemeden böyle bir cevap yazmaları bana saçma geldi. Binlerce liralık kadronun garantisinin resimlerden bakılıp belirlenmesi ve karşı tarafın mağdur bırakılması gerçekten çok sinir bozucu. Umarım zararınız telâfi edilir. Tekrar çok geçmiş olsun..

sonEr´´ ve Salih Manavoğlu bunu beğendi.
  3. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Öyle şey olmaz..:mad: Eğer o cevap Amerikadan gelip de size burada tercümesi gönderildiyse, o cevap son derece sorumsuz bir tutum. Aynı olaya yakın birkaç olay benimde başıma Amerika da geldi, bisikleti aldığım dükkan aynı ağızlara yatsada işin üstüne gidince bal gibi değiştirmek zorunda kaldılar. Görünen öyle kolay kolay kullanıcı hatası olabilecek bir durum değil. Kesinlikle defolu üretim hatası. Eğer siz orijinal furj yatağını değiştirmediyseniz, bu görünen hata furj yatağının "otomasyon" sistemde çakılırken yarattığı bir hatadır ve "head tube" çatlamasına sebep olmuştur. Her ne olursa olsun Aktif Pedal ın bu kadar kısa bir süre önce sattığı malın sorumluluğunu tamamen alıp ya yeni bir bisiklet vermesi yada paranızı iade etmesi gereklidir. Amerika'dan teyid falan beklemeye gerek yoktur. Size "garanti belgesi" adı altında verilen ve uzun istisnaları içeren belgenin hiç bir değeri yok, konuyu gerekirse hemen Tüketici haklarına götürün.

4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun Yasin, can sıkıcı bir durum, darbe almadığı açıkça belli bence de zaten kelepçede çizik dahi yok, bence de değişmeli kadro...

sonEr´´, başarist ve sadana bunu beğendi.
  5. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    İlginç Gerçekten , Bir Kadro İçin Adını Kirlettiklerine Değer Miydi ?

6. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi Aslında Aktif Pedalın yapabileceği birşey yok onlar sadece satıcı.Kadroyu kendi üretmiyor fabrika alırsa alır almazsa aktif pedalın bu konuda hiçbir sorumluluğu yok.Aktif Pedala üstüne düşen görevi yapmış.

7. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Yeni bir kadroda kullanımdan kaynaklanmadığı gayet belli olan kabarma ve dükülmeyle kendini belli eden bir kadro arızası. Bence de derhal değiştirilmeli ve markanın adına leke sürülmemeli. Tabi burada en büyük görev satıcı firmanın. Gerekli hassasiyeti göstererek müşteri memnuniyetini üretici firma adına maksimum seviyede korumaları lazım.

8. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bisikletçinizden aldığınız bu ürünün faturası veya kredi kartı çıktısını, aktif pedalla yaptığınız yazışmalarıda bilgisayarınızda saklayınız.

Tüketici hakları hakem kuruluna dilekçe ve belge fotoğrafları ile başvurunuz.

Bir yandan da bu kadro Amerikadan nereden geldiyse aynı yazışmaları onlarla yapınız.

Siz ucundan başlayın, geresi çorap söküğü gibi gelir..

taner-ince ve sonEr´´ bunu beğendi.
  9. Evren T.

Evren T. Bisikletkolik

Seviye:
    Bu yoruma dikkat etmek gerekir bence.Lefty maşa ile kullanmak için furj yatağında yaptığında herhangi bir değişiklik yaptınız mı? (Specialized'a göre orjinal lefty maşa furj olmadığından özel olarak yaptırdığınızı düşünüyorum)Yaptıysanız eğer yeni furj çakılırken bu sıkıntıya neden olmuş olabilir...Bu durumda istediğiniz kadar garanti şartlarını öne sürün yapabileceğiniz bir şey olduğunu zannetmiyorum.

10. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yasin seni cok iyi anlayabiliyorum,ben de bir epic sahibi olarak gercekten sok oldum. Ve ısrarla bahsetmek isterim ki; ne kadar titiz oldugunu ben dahil buradaki bircok arkadas cok iyi biliyoruz.. tabii tüm bunlar kadro garantisi icin hafifletici ya da pekistirici hususlar degil ve olmamali.. Ancak sp gibi dunyaca unlu bir ureticinin belirttigin sekilde ( kadroyu dahi gormeden sadece fotolarda gorunenler ile teshisi ) yaklasimi hic hos olmamis.. Bir de ithalatcinin "Aktif Pedal" olaya yaklasimi ve sorunu ne sekilde aksettirdigi isin en onemli kismi ve ben inaniyorum ki sorunun Aktif Pedal tarafindan cozulecektir.. Sirketler sadece kaliteli urunler satarak degil satis sonsasindaki tutumlari ve musterisine verdigi surekli deger ile ayakta kalip buyuyebiliyorlar. Ancak tum iyi niyetli girisimlerinden sonra hala gerekli ozen gosterilmiyor dersen konu hakkindaki hukuksal sureci baslatabilir ve dunyada kabul gormus buyuk forum sitelerine bu konunun ayrintilarinin oldugu birer bilgilendirme mesaji gecebilirsin... "cepten yazdigim icin paragraf,imla daginik oldu,okuyanlar ltf kusuruma bakmasın"

otec bunu beğendi.
  11. özkan2010

özkan2010 Yeni Üye

Seviye:
    Çok geçmiş oslun ama bu konu da yazılan cevap hiç tatmin edici ve gerçekci değil.

S. YILDIRIM, otec ve sadana bunu beğendi.
  12. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bir arkadaşın notu sayesinde hatırladım şimdi. Siz bu kadroya ufak bir modifiye yardımıyla lefty maşa takmıştınız değil mi ? Eğer durum böyle ise sonuç pek iç açıcı olmayabilir.. Ama her durumda yine de hakkınızı aramanızı şiddetle öneririm.

otec bunu beğendi.
  13. Gürkan Şentürk

Gürkan Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    abim çok geçmiş olsun . üzücü bir durum .

otec bunu beğendi.
  14. AramTabar

AramTabar Yeni Üye

Seviye:
    Yasin abı herseyden once gecmıs olsun, LEFTİ hıkayesının bıtmesıne
    uzuldum:( ama bu yorumlara bu görsellige aktif pedal keske ızın vermeseydı..

başarist ve otec bunu beğendi.
  15. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    darbe almış diyolarda hiç darbe almışa benzemiyo.sanki içerden birşey dışa doğru esnemiş gibi duruyo.bence hatalı bir üretim vardır.

16. mehmet sevinc

mehmet sevinc Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun üzücü durum...

otec bunu beğendi.
  17. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun yasin abi umarım sorun istediğin şekilde giderilir.

otec bunu beğendi.
  18. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Kişisel fikrim boya çatlaması olduğu yönünde ,madem ki firmalar bu konuda yardımcı olmuyor o zaman size bir önerim var, o kısımdaki boyayı kaldırın dikkatlice ,daha sonra o bölgeye penetran testi uygulayın bu testi biz çelik malzemlerde uygulardık argon kaynağı sonrası , 2 adet spreyden oluşur önce kırmızı olanı sıkarsınız bir süre sonrada beyaz olanı ,eğer çatlak var ise çatlağın boyutu şekli beyazın üstüne kırmızı olarak çıkıyor , çatlağın olduğu kısım kılcal bile olsa hemen ortaya çıkar ama dediğim gibi bu resime göre konuşuyorum bence boya çatlaması olmuş ama dediğim gibi yaparsanız tam emin olursunuz :rolleyes:

Sıvı penetran testi: Yüzeylerdeki hatâları tespit etmek için kullanılır. Gözle görülmeyen çok küçük kılcal çatlaklara nüfuz etme kâbiliyeti olan renkli bir sıvı madde yüzeye sürülür. Sonra yüzey silindiğinde taşan sıvı temizlenir, fakat çatlaklara sızan sıvı kalır. Bu sıvı kullanılan metoda göre gözle veya siyah ışık altında incelendiğinde çatlaklar tesbit edilir.

19. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Boya çatlaması bile olsa sonuçta oranın çok büyük sıkıntı yaşadığı gerçeği var.Yük fazla biniyor demek ki malzeme esnemiş ve boya dayanamayıp atmış.Boyanın atması resimde de belli olduğu şekilde dalga dalga ve akma sola doğru bakıyor.Kadro çatlamadıysa bile çok yorulduğunun işareti bu.Bir de eklemem gerekiyor hata olsaydı çatlak şekli biraz farklı oluyor(Deneyimlerimden yola çıkarak).Furj yatağı hatası olmadığı belli.Rulmanlar boruyu patlatmak istercesine oluşmuş gibi geliyor.Lefty kullanımının da oluşturmuş olabileceği gerçeği var(Kuvvet sola doğru akmış).Yeni kadro alsanız bile lefty kullanmanızı pek tavsiye etmem bu görüntüyü gördükten sonra.Siz yine de hakkınızı sonuna kadar arayın derim.Geçmiş olsun.

Deniz bunu beğendi.
  20. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Sertaç bence biraz esneme olmuş ve boya çatlamış bunun örneklerini bayağı gördüm, dediğim testi yaparsa içi rahat eder bu kalitede pahalı kadrolar kolay kolay bu hatayı vermez diyorum, bu spreyler iş malzemeleri satan mağazalarda büyük pratiker bauhause gibi yerlerde bulunabilir nasıl kullanılacağını zaten söylerler.

Raven_35 bunu beğendi.