entegre furç'a alternatif..

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar oxygen kadromda entegre furç kullanıyor..haliyle kadroya çanak vs çakılmadan rulmanlar kadro ile direk öpüşüyor..Furç takımları hakkında bir çok araştırma yaptım.Entegre sistemin kadroyu zamanla aşındırdığı ve hasara uğrattığını vs.vs. gibi hiç iyi olmayan özelliklerinin olduğunu öğrendim..Özellikle tırmanış vs yaparken furçtan cıt cıt şeklinde sesler geliyor..Açtım komple yatakları temizledim.Rulmanları vd40 ile temizleyip tekrar içini gresledim..Kadroya bolca gres sürüp tekrar montaj yaptım ama nafile yine cıt cıt sesleri duyuyorum..Yeni bir furç almadan önce sizlere danışmayı düşündüm...Entegre sistem kullanılan bir kadroya başka bir alternatif furç kullanılabilir mi ?? Tavsiye edebilceğiniz furç takımları nelerdir ?? Not : elimde 1 adet yarı entegre furç var ama maalesef rulman çapı kurtarmıyor ve şekil itibari ilede hiç olacağa benzemiyor..Okuyup kafa yorduğunuz için teşekkürler..İyi forumlar..

Scudo

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Benim bildiğim kadarı ile böyle bir entegrasyon mümkün değil. Bahsettiğiniz sorunun tek çözümü malesef yüksek maliyetli ve çok yüksek kalitede yataklar kullanmaktan geçiyor. Yani rulmanlar mümkün olduğu kadar kusursuz ve hatasız üretilecek, sızdırmazlık konusunda güvenilir ve tabi ki çok çok uzun ömürlü olacak. Malesef 20-40 euro lara alınan veya bisikletlerin üzerinde standart olarak gelen ucuz takımlar bu kalitelere ve hizmet ömürlerine sahip değiller. Ben her aldığım kadromda ya da bisikletimde ilk olarak kafasetini değiştiriyorum. Aynen bu konuda değindiğiniz sebeplerden ötürü. Gömme yataklı kadrolarda kadronun ömrünü arttırmanın tek yolu çok yüksek kalitede yataklar kullanmaktan geçiyor.

Integrated kadrolar için tavsiye edebileceğim iki yatak var;

Campagnolo Record ve ondan biraz daha tuzlu olan Cane Creek 110 IS.

Klasik tip yada yarı entegre yataklarda ise tek marka; Chris King...

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Yani mecburen entegre'ye devam edicez...teşekkürler..