Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Enerji Bar Yapımı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Güncemden tarafından paylaşıldı.

?

Bu tarz videolar devam etsin mi?

1. Evet

2. İşin gücün mü yok git bisikleti temizle! :D

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
  1. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar hepinize merhaba bugünkü videomda birçok arkadaşında isteği üzerine evde doğal olarak enerji barları yaptım ve bunu sizlerle paylaşmak istedim hepinize iyi seyirler:) videodakilerle ilgili sorularınız varsa yorumlarınızı bekliyorum beğenmeyi unutmayın :) bu arada aranızda hala abone olmayanlar varmış galiba "bir el atın beyler" diyerek hepinizi abone olmaya davet ediyorum:D kırmayın arkadaşınızı bir destek çıkın be hadi be:D:D:D

2. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bende diyete başladım, değişik ara öğün arayışlarındaydım. Bunu deneyeyim. Güzel görünüyor. Eline sağlık :) Bu arada go pro ile çekilen çekimlerin ses kaydını foto makinası ile alıp montajlasan daha net çıkabilir.

caesar ve Güncemden bunu beğendi.
  3. BülentBayraktar

BülentBayraktar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tereyağ konusunda yanlış bildiğiniz bilgileri bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Video içinde çok teşekkürler.

Güncemden bunu beğendi.
  4. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  5. BülentBayraktar

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bunun yıllarca yumurtanın kolestrolü yükselttiğine dair milletin beynine safsata ile doldurulmuş yanlış bilgilerle bire bir aynı duruma benzetiyorum terayağın bu durumunu. Yok öyle bir şey. Mobilden yazdığım için link vermek ile uğraşamayacağım ama bilgisayar başına geçince daha detaylı yazarım.

emre özbay bunu beğendi.
  6. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @BülentBayraktar detaylı bilgiyi bekliyorum bende merak ettim doğrusu ama verdiğim linki bir okuyun lütfen yararlı olacaktır

7. BülentBayraktar

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yıllardan beri ketojenik beslenme ile yüksek yağ düşük karbonhidratlı beslenme sistemini uygularım. Sonuçta vücut yağ oranım yüzde 11 ve kendimi çok sağlıklı hissediyorum. Terayağını da soframdan kesinlikle eksik etmem.

YASİN07 bunu beğendi.
  8. Bülent Yanar

Bülent Yanar Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam eline sağlık ama fazla uzamış. Tereyağı konusunda da Karatay Abla'nın öğütlerinin geçerli olduğuna inanıyorum. Amerikalı'nın bünyesine dokunuyor olabilir ama Anadolu insanının genetik özelliklerinin tereyağına gayet uygun olduğunu düşünenlerdenim. Üstüne üstlük o bolca boca ettiğin yulafa karşıyım ben de. Şişkinlik yaptığı için tok kalmaya yardım eden bir tahılın acil kalori ihtiyacını karşılamak için yaptığın yiyeceğin içinde ne işi var? Bisiklet üzerinde saatte yaklaşık 300 kaloriyi enerjiye çevirebilirken bünyeyi yulafla yormak mantık dışı göründü bana.

Güncemden bunu beğendi.
  9. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @BülentBayraktar Peki ketojen beslenme nekadar sağlıklı bence bunuda tartışmak lazım, düşük karbonhidrat low card dır ayrıca eğerki vücudu ketosise sokmak isterseniz günlük toplam carb alımınız 30-40 gramın altında olması gerekir yoksa vücut ketosise giremez ve yağ yakım processleri başlamaz ama sizin az carb ile yaptığınız low carb beslenme yani buda sağlıklı ama pro sporcu değilseniz ve yarışma hazırlığında değilseniz bence en iyisi herşeyden dengeli yemek ve World Health Organization da bunu öneriyor ;)

@Bülent Yanar biraz daha araştırma yapmanızı öneririm kompleks ve basit karbonhidratlar hakkında ;) yulaf ezmesi bizi şiştiği için tok tutmuyor insülin hormonumuzu çok fazla tetiklemediği için tok tutuyor yani insülin az tetikleniyor ve çok yükselmiyor ve birdende düşüp açlık hissettirmiyor :)

10. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Bülent Yanar Bi Karatay ablaya bakıyorum bi de Nebahat Çehre'ye :) ikiside aynı yaşta ;)

ersoy balcı ve Tolstoy bunu beğendi.
  11. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    geçtiğimiz günlerde amerikalı sağlıkçılarda 40 yıldır tereyağının zararlı olduğunu söyledik bundan dolayı özür diliyoruz demişler. cnn türkte karatay varken spiker bu konuyu sordu, o da kendisi hakkında daha önce iftira atıp meslekten men edildi diye haber çıkartanlardan özür beklediğini söylemişti :)

12. Bülent Yanar

Bülent Yanar Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  13. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  14. geziniyo

Seviye:
    @Bülent Yanar :) Allah gecinden versin o zaman Nebahat yengeye
    Yalnız Karatay ablayı da telefoncular çarpmıştı di mi ;)

Güncemden bunu beğendi.
  15. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    diyet yapanlar bisikletle uzun turlarda ya da günlük sürüşler öncesi sonrası ne yemeli. dışarıdayken mecburen snickers, twix türevi şeyler alıyoruz, bunun haricinde marketlerde pek bulunan birşey yok. Bu daha sağlıklı gibi görünüyor bana kalırsa.

Güncemden bunu beğendi.
  16. geziniyo

Seviye:
    @Emrah Özşahin Güncemden in dediği gibi kompleks şeker almak gerekiyo, istenen uzun soluklu enerji, twix snickers vs. basit şeker olduğu için kısa süreli enerji yüklüyo ve dezavantajı insülin salgılatarak daha çabuk acıkma sağlıyor...

Güncemden bunu beğendi.
  17. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Emrah Özşahin yakında tur öncesi sonrası ve süresince neler tüketmeliyiz diye bir video gelicek :) kesinlikle çok ama çok daha sağlıklı ;)

geziniyo bunu beğendi.
  18. geziniyo

Seviye:
    @Güncemden Valla onu bunu bilmem de tarçının kokusu burnuma geldi resmen videoyu seyrederken :)

Güncemden bunu beğendi.
  19. Bülent Yanar

Bülent Yanar Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Güncemden Bu kurabiyeleri bisikletle yoğun performans yaparken enerji açığını kapatmak için yenebilecek bir şey olarak sunduğunuzu düşünmüştüm. O yüzden yulafa karşı çıktım. Mesele diyet yiyeceğiyse o zaman bol bol yemekte fayda var bol lifli olduğundan. Bol lifli olduğundan şişer ve tokluk hissi yaratır, diyet için iyidir.
    @geziniyo ekmeğin intikamı o. "ekmek mushaf çarpsın ki" derler ya hani. çarpınca öyle olunuyor demek ki.

geziniyo bunu beğendi.
  20. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer fransa turunda bisiklet sürüpte acımasız rampalar çıkmıyorsanız yada triatloncu falan değilseniz emin olun o yulaflar sizin enerjinizi kat kat sağlar ;)