Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endomondo sorunu..

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında x-rayted tarafından paylaşıldı.

1. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bütün endomondo başlıklarına yazıyorum. Ayrı bir konu açayım. Ayrıntılı açıklayayım.
    Üst boruya roswheel çanta aldım telefonu ekranı hep açık olarak koyuyorum.
    Garajdan çıkıyorum. İnternet bağlantısı yok ama GPS açık. Uydu arıyor uydu buluyor ve başlat ile antrenmana başlıyorum.
    Anlık hız , mesafe ve süreyi sürekli görüyorum. Aralarda dinlenmelerde duraklatıyorum pause ile sonra dinlenme bitince devam ediyorum.
    Antrenman bittikten sonra. Endomondoyu kapatıyorum. Zaten bisikleti bodumdaki garaja koyuyorum orada GPS ve internet yok. 1-2 dakika sonra eve geliyorum. Tekrar endomondoyu açıyorum GPS uydu bulamıyor ama wi-fi internet buluyor ve sonlandırdığım antrenmanı facebookta paylaşıyor. Buraya dikkat endomondoyu tekrar açmamışsam bunu paylaşmıyor.

Şimdi sorun şu her seferinde aynı oluyor sadece rakamlar farklı. Yokuş aşağı bastım 62.53 km anlık hız gösterdi. Ama facebooktaki paylaşımına baktım ki maksimum hız 53 yazıyor. İyi de bana niye 62 gösterdin. Ben de kıtkanaat ingilizcemle bu durumun sebebini soran şöyle bir mesaj attım endomondoya.

Onlar da bana şöyle bir cevap yazmış.
    Diyorlar ki çalışman tamamen yüklenmemiş görünüyor (yalan çünkü yapılan süre ve gidilen toplam yol ve harştada geçilen yerler doğru) . Zayıf internet bağlantın varsa veya yüklemeyi çok hızlı yaptıysan bu olabilir. Problem devam ederse , bize tekrar başvur bla bla.
    Zaten baştan beri aynı olduğu için yazdım ya neyse. Endomondoyu sürekli kullananlar var mı benzer bir sorun veya çözüm blen var mı ? Şimdi ben çalışma esnasında da mı 3G interneti açmalıyım. Ya da hızlı yükleme yapmak ne demek nasıl yavaş yükleme yapabilirim bilen var mı ?
    Bir fikri çözümü olan var mı ?

Bu arada endomondo android 10.3.1 telefon android 4.4.2 ile çalışan HTC desire 816

2. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    pek ilgilenen yok ama ileride bu durum başına gelen olursa okusun diye yazıyorum. Aslında ilk mesajı editleyebilsem oraya yazardım ama maalesef cevap yazıp konuyu yukarı taşımak zorunda kaldım. Neyse:

FBtaki endomondo desteğe de mesaj attım. Orada şu cevabı veridler: Endomondo uygulaması antrenman internet sitesine yüklendikten sonra yeniden hesaplamalar yapar ve bunlar anlık hesaplamalardan daha doğrudur. Yani antrenman esnası ile sonrası arasında ufak farklar normaldir ve antrenman sonrası daha güvenilirdir dediler. Yani endomondo bisiklet bilgisayarı olarak kullanılamaz. Yanına bir de bilgisayar almak lazım.