Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

endomondo.com cep telefonu programi

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında aertan tarafından paylaşıldı.

1. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    www.endomondo.com
    dun nokia e72 cep telefonum icin indirdim, bisiklet ustundeyken aldigim yolu, rotami, ortalamalarimi tutmasi icin.
    Cok guzel bir program. Gps ve internet baglantisiyla sizi takip ediyor ve verileri hem telefon uzerlnde hem de kayit olursaniz web uzerinde sakliyor.
    Boylece elinizin altinda ulasmasi kolay bir kaydiniz oluyor.
    Ve diger kullanicilarla dogal olarak etkilesim icinde olmaniza da imkan veriyor, saniyorum ki ayni rotalarda farkli zamanlarda da olsa yaris verisi tutmaniza da imkan veriyor.
    Bi deneyin, eminim begeneceksiniz :)

emrahozkan ve Mustafa Ekentok bunu beğendi.
  2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kesinlikle yüklenmesi gereken bir uygulamaya.

3. AhmetC

AhmetC Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    runtastic var ios için.

4. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sports-tracker kullanıyorum. Android sistemli telefonumda. Gayet memnunum. bir yol bilgisayarında ne gerekiyorsa var. gps ve altimetre sorunsuz calısıyor. kişiselleştirilebilir arayüzü var. sosyal ağ olarakda calısıyor. anlık programı kullananları haritadan görebiliyorsun. kendi sayfanda idman degerlerin istatistiksel olarak saklanıyor. tur esnasındaki resimleri cekilen yerleri işaretleyip gösteriyor. sürüş için "auto stop" özelliği cok iş görüyor. tavsiye ederim.

5. Mustafa İlişe

Mustafa İlişe Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben de sports tracker'cıyım. hem sports tracker hem de endomondo kullanmış birileri varsa yorumlarını duymak isterim. gerçi sports tracker'dan fazlasıyla memnunum ama :)

6. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ne android ne de iphone telefonum olmadığı için symbian nokia da program bulunca çok sevindim ve paylaşmak istedim,
    nokia da çalışan başka programlar varsa onlara da bakabilirim tabi ki.
    fakirlere symbian endomondo :)

7. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kısa süre kullanmama rağmen android'de SportsTracker kullandığımda bir iki kere telefonda çökme yapmıştı.Endomondo'yu çok çok daha fazla kullanmama rağmen bir kere bile aksilik yaşatmadı.Özellikleri hemen hemen aynı ama Endo daha stabil gibi

Mustafa İlişe bunu beğendi.
  8. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende sports-Tracker kullanıcısıyım.Özellikle fotoğraf çekilen yeri ve fotoları göstermesi onu farklı kılıyor.Yoksa genel olarak hepsi işlevsel...
    Herkesin zevki,birinci mevkii:)

9. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Kullandığınız programlarla pil ne kadar sürede tükeniyor? Ben 1 saatin üzerindeki bisiklet turlarında gps'li birşey açmaya pek cesaret edemiyorum.

10. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Androidde Endomondo nun free versiyonu ve sports-trackeri kullandim. Kisaca bir karsilastirma yapayim:
    Endomondo
    +: Basit arayuz, Turkce, daha dusuk ram tuketimi, daha fazla spor secenegi ki burada bisiklet icin dag, yol, ulasim gibi dallara ayirmis, sonradan antrenman ekleme
    -: Altitude ve diger grafik verileri ile ucretli, dusuk pil tuketimi modu ucretli.
    SPORTS-TRACKER
    +:Ucretsiz altitude ve hiz grafikleri, ucretsiz tur bolmelendirme, gun dogumu- batimi, daha ayrintili bilgiler
    -: Kapaliyken de arka planda calisiyor, daha yuksek ram kullanimi

Endomondonun ucretli versiyonu android market editoru secimidir.

Sonuc: Sports- tracker daha ayrintili verileri ucretsiz olarak veriyor. Ancak endomondo android ucin daha stabil ve kullanisli. Sporu dusunurum diyorsaniz sports tracker, telefonumu dusunurum diyorsaniz endomondo. Ama sizin icin ucret onemli degilse kesinlikle Endomondo Pro. 3.88$.

Yazilanlar android icindir, diger platformlarda farkli olabilir.

11. serkan saygın

serkan saygın Aktif Üye

Seviye:
    android işletim sisteminde mytrack tavsiye ederim.çok sağlam çalışıyorum.eskişehir-istanbul güzergahında otobüsle yolculuk sırasında tüm verileri birebir bana verdi.
    toplam mesafe,maksimum hız,ortalama hız,maksimum eğim vs vs vs.

12. R.HarunYeniçeri

R.HarunYeniçeri Aktif Üye

Seviye:
    Endomondo için sadece gps ile kullanım imkanı var mı? İnternet olmaksızın kullanan oldu mu?

13. Mustafa İlişe

Mustafa İlişe Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    sports tracker için bahsediyorum muhtemelen aynıdır: internet bağlantınız yoksa gps uydularına bağlanması biraz uzun sürüyor ama bağlanıyor.

14. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    telefon üzerinde "dahili gps modülü" varsa ( ki, neredeyse piyasadaki telefonların yeni cıkanlarının tamamına yakınında var) tabiki sadece gps kullanılabilir. burdaki handikap ise; sadece gps kullanıldıgında tünel veya uzun süreli kapalı ortamlarda ( orman yolları gibi) kopmalar ve buna baglı sorunlar olabiliyor. tabi internet destekli kullanılınca da ücret olayı var. tercih meselesi. ama telefonların hepsinde konumlama için "sadece gps veya internet destekli" diye secenekler mevcuttur.

R.HarunYeniçeri bunu beğendi.
  15. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bada İÇİn bİr program var mi (batsin bu bada)

16. R.HarunYeniçeri

R.HarunYeniçeri Aktif Üye

Seviye:
    Ben Garmin Mobile ı sadece gps le kullanmıştım zamanında ama bu program konum bilgisine bir türlü ulaşamıyor. E71 kullanıyorum, symbian da sadece gpsle sağlıklı kullanan var mı?

17. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konuyu hortlatayım :)
    Roswheel üst boru çantasına ceptelefonumu koyuyorum. ekran kapanmasını iptal ediyorum. Endomondoyu açıyorum. Böylece temel bir bike computer olarak iş görüyor. Biraz gecikmeli tabii. Yani tam bir bike computer gibi değil. Süre alınan yol ve hız profesyonelce çalışmayan bana yetiyor..

Dün deneme için yokuş aşağı bir iki hız denemesi yaptım. Endomondo anlık hız olarak bir keresinde 42.3 km gösterdi.
    Ama bu antrenmanı facebookta paylaşmış, oraya bakıyorum en yüksek hız olarak 40.3 vermiş. Bunda bir enayilik var anlık hızı bana niye 42.3 gösterdin veya niye en yüksek hız diye 40.3 yazıyorsun.
    Bu amaçla kullanacak olanlara feedback olsun diye yazıyorum. Gerçek bir bike computer in yerini tutamaz..