En zayıf halka

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Kıymetli forumdaşlar! Satın aldığınız ve kullanmakta olduğunuz bisikletlerinizin marka ve modelini belirterek, en zayıf kısmını/yanını söyleyebilir misiniz? Satın alma tercihlerinde ve kullanım esnasında dikkate alınacağını düşünüyorum. Ben başlıyorum. Bisikletim salcano City fun 70 en zayıf halkam arka jant tellerim. Sürekli kırılıyor. Kopuyor. Hadi bir tane daha söyleyeyim. V fren sistemim. Bir turlu ayar tutmuyor. Bisikletten soğudum vallahi.

Scudo

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
salcano xrs 030 tiagra. sıkıntılar:
1. montajda ağır yetersizlik, bütün eksiklikleri kendi deneyimimle kapattım. komponentleri başka kadroya aktarırken montajın ne kadar özensiz yapıldığını tekrar tekrar gördüm.
2. tek boy komponent kullanılması. 170 boyundayım kadro seçiminin 51 cm oldu ama bisikletle gelen gidon genişliği 44 cm, aynakol uzunluğu 172.5 mm. diğer üreticiler en azından 175-180 boyundakiler için bu tarz gidon ve aynakol ölçüleri kullanıyorlar.
edit: beraberinde gelen ritchey marathon sele otururken her kuvvetli pedal vuruşta tık tık ses yapıyor (ses sanki orta göbekten geliyormuş gibi oluyor). rayına wd 40 sıktım 1-2 kilometre ses gelmedi sonra tekrar başladı var mıdır bir çaresi?

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Kron xc 250 kotu parcasi yok bakimlari tam MASALLAH

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
corratec x-verts 0.2 (2011 model)
zayıf yanı = sele.. aşınmaya başladı artık. soyuluyor yavaş yavaş. bide fren kolları sallanmaya başladı.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Mosso cavalier 700 tek kötü yanı jantlarrr ve sele borusu sele gidon gidon boğazı gibi kendi damgaları olduğu ara ürünler... Hayaller giAnt propel full aero hayatlar mosso yarı aero :D

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
trek 4 500 (2010 veya öncesi). 2. el aldım. biraz ağır geldi bana

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Ulaş Çavuşoğlu @Ulaş Çavuşoğlu Yav arkadaş madem .... Logolu diye adını kendi markanı kullanıyorsun. Niye adi urun kullanıyorsun. No name falan de. Demek ki ... Logolu parça yazıyorsa almamak lazım. Yada hemen değişim maliyetini düşünmek lazım.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
triban 3 orta attırıcı sıkıntıyı çözemeden sattım :D
microshift modeli nasıldır bilmiyorum

• Beğen

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Ağır derken kilo olarak. merdivenlerden zor çıkarıyorum :)

• Beğen

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@hogutmen o fiyata ritchey ara ürünlü bisiklet yok maalesef konu bisikletin zayıf halkaları konusu bende yazdım neden tepki gösterdiniz ?

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Ulaş Çavuşoğlu
Hocam yanlış anlama olmuş. Estağfurullah. Fabrikaya/ markaya kızdım. Neden markanızın adını kullanarak adi mal yakıyorsunuz dedim. O geldi aklıma. Yaz üstüne urunun markasını swallow marka lastik. Urune mi guvenmiyorlar acaba? Siz baştacısınız. Ozur dilerim.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@katran :) okuyan da gerçek zannedecek. Neyse konum kaynıyor. Yavaş yavaş kızmaya başlıyorum galiba. :)

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@hogutmen
sabrıyla dikkatimi çeken bir üyedir. konuyu dağıtmayayım fazla.
Devam:)

• Beğen